Pokojne mohol ist najskor do tej, ktoru evakuovali. A ked videl ten cirkus, tak sa otocil a isiel inam. Ak by evakuovali aj tu, kde doslo k strelbe, tak mohol odist aj odtial niekde do metra/na vianocne trhy. Lahko sa hodnoti, ked sme tam neboli a den po utoku...

Pozrite si toto video - https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/praha-filozoficka-fakulta-univerzita-karlova-ff-uk-strelba-v-praze.A231222_084703_domaci_seel
22.12.2023 - 14:54:33
02
Dudo napísal:
Minule som prave nad tym rozmyslal, co je horsie... "tutlat" spravy tzn. stroho informovat alebo "bulvarizovat" v zaujme rozprudenia spolocenskej diskusie aj na ukor zneuzitia v diskusiach sieti..
Napadli mi prave aktualne udalosti strelby, opiti soferi s obetami, ale aj pokus o znasilnenie v taxiku, ci samovrazdy medzi mladymi.
Nemam spravnu odpoved...


Ja si myslim, ze zalezi aj na tom, ci obet utok prezila alebo nie. Znasilnenia by som v ziadnom pripade v bulvari nerozmazaval. Naopak skutky, ktore niekto nespachal vyslovene naschval (napr Dedecek), by som v medializoval. Ako prevenciu, nech ludia vidia, co ich nezodpovedne spravanie moze sposobit - ako to znici zivot rodinam obeti a aj jemu samemu. V pripade strelby neviem - pachatelom ide o co najvacsiu medializaciu..ale zase rozumiem, ze podobny pripad sa neda odbit jednym clankom v mediach.

Co sa samovrazd tyka, tak tiez som za medializaciu. Najlepsou prevenciou pre ludi s takymi sklonmi je, aby mali pocit, ze niekam patria...ze aj ini ludia maju podobne pocity a ze vsetky tie zle veci sa daju riesit alebo aspon nejak zlepsit. Velmi sa mi paci napr. Hetfield, ktory ma toho za sebou uz fakt dost, ma na koncertoch Metallici posledne roky v polovici pesnicky o samovrazde preslov k ludom. Som si isty, ze jeho slova zachranili uz stovky ludi...ked to pocujes od niekoho, ako je on.
https://www.youtube.com/shorts/R_nLRFOhCnY

Pripadne minuly rok v Prahe, tam som bol a musim povedat, ze som mal slzy na krajicku :)
https://www.youtube.com/watch?v=Cgcw2PXTQ3k
22.12.2023 - 15:14:03
21
double napísal:
presne tak na forach pod článkami tejto udalosti vidiet kam spoločnost speje. Len pripomínam ze druha strana niieje v ničom dlžna to nadávanie do dezolatov rusofilov a podobne tiež prinesie v budúcnosti svoje ovocie a pritom sa máme historicky najlepšie v dejinách a možno to je tá chyba ,že je nám až moc dobre.


Ked si raz rusofil tak si rusofil… a ked mat tupe nazory tak mas tupe nazory… to nieje nadavanie ti, to je pomenovanie veci pravym menom….


A keby si neboo rusofil tak by ta to neurazalo, takze to oen potvrdzuje pravdivost 🤣
22.12.2023 - 15:42:38
017
Aj na tejto kauze vidiet ze cokolvek z vychodu je diabolske.
Nadavaju vsetko zapadne, tak nech LASKAVO zdvihnu rusofilne rite a emigruju do russkej vaginy.
NIKTO ich tu nedrzi.
Neni nic "lepsie" ako banda russofilnych kktkov co pri pive vypisuju statusy a vyhrazky smrtou... :tmi: Ci dokonca planuju atentaty...
i.ibb.co
22.12.2023 - 16:11:53
07
misobiker napísal:
Presne tak, zabijes vlastneho tatka a ides na prednasku lebo mas rozvrh hodin od školy?

aku oblast by si teda evakuoval ty? A na zaklade coho? Nemozes uzavriet celu Prahu, resp. Stredocesky kraj. Takze si vyber 1 objekt a odovodni.
22.12.2023 - 16:31:05
00
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-balistika-strelec-z-prazske-vysoke-skoly-dvojnasobna-vrazda-klanovice.A231222_161442_domaci_vank
22.12.2023 - 17:51:52
00
skorpion napísal:
aku oblast by si teda evakuoval ty? A na zaklade coho? Nemozes uzavriet celu Prahu, resp. Stredocesky kraj. Takze si vyber 1 objekt a odovodni.

Chcel som tym povedat, ze nikto nemohol mat ani nejmensiu šancu predpovedat kde bude, nie ze spravily chybu.
22.12.2023 - 18:09:07
00
Student mal 7 strelnych zbrani v legalnej drzbe a nikoho z policie to zrejme nezaujimalo. Uz toto je prva systemova chyba.
22.12.2023 - 18:38:41
01
myabarth keby si vedel,kolko psychopatov na SVK je drzitelom zbrane,nielen na prenos,ale aj na osobnu drzbu,by Ti ostalo spatne
22.12.2023 - 19:13:10
07
Keď o nich vieš, tak nemal by si informovať políciu, aby konala? Ak niečo urobia, budeš mať čisté svedomie?
A ujasni si trocha termíny, bo máš v tom trocha guláš 😉
22.12.2023 - 19:21:05
00
7... kto mu to platil, ci daroval ?
asi to nebude ako airsoft, ze za 5 korun :)
22.12.2023 - 19:22:57
00
peter120to aj ty si taky naivnucky,ze 24rocny clovek si nemoze zarobit v zahranici na brigadach €,aby si mohol kupit sportove zbrane?
bladerunner ja tu nie som od toho,aby som posudzoval,kto je psychopat,alebo nie.Moj nazor,ze kazdy jeden clovek je psychopat.Gulas v tom mas jedine ty sam.v cz maju ten zakon diametralne iny ako u nas
22.12.2023 - 19:25:23
00
Myslím, že každý, kto čo i len raz pričuchol k Zákonu o strelných zbraniach a strelive, vidí, kto má v tom guláš 😉
Ozrejmi si pojmy, čo je to držanie zbrane, nosenie, ....
že "prenos"🤣🤣🤣
22.12.2023 - 19:39:14
01
https://www.almente.sk/pages/show/5-Vysetrenie-drzitelov-zbrane.html
Podľa tejto vyhlášky sa každý držiteľ strelnej zbrane bude musieť aspoň raz za život podrobiť vyšetreniu u klinického psychológa. Periodické psychotesty každých desať rokov čakajú na tých, ktorí majú právo nosiť zbraň – športoví strelci, pracovníci SBS či príslušníci policajného zboru.

Cele zle.
Prijde mi absurdny nepomer ze sofer kamionista musi chodit na prehliadky kazdych 5r.
A nejaky poloblazon s uchylkou v zbraniach sa na kontrole ukaze len raz za zivot, alebo 10 rokov...
22.12.2023 - 19:41:28
00
A keď tu nie si "od toho ,aby si posudzoval, kto je a kto nie je psychopat" , tak potom nechápem ten komentár vyššie....asi len taký drist 🤔
22.12.2023 - 19:41:57
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up