S poslednou vetou síce vo všeobecnosti súhlasím,ale niekedy aj neoptimalne riešenie je najlepšie...
Záleží aj na (resp nevieme, ako chce používať yco) hmotnosti biku, výške strechy, sile rúk cyklistu;), obsadenosti strechy úložným boxom či stanom, castosti vozenia
05.11.2023 - 12:48:02
00
Jezus, ďakujem. Nosič na strechu nechcem. Jednak sú elektrobicykle na to ťažké. Ďalej tam budem možno potrebovať box na batožinu. Kufor nemám veľmi veľký. A navyše to ovplyvňuje jazdné vlastnosti auta. (Hlavne spotrebu a rýchlosť na diaľnici.)
05.11.2023 - 13:03:28
00
Este skus prezistit ci je mozne namontovat TZ s nulovou moznostou tahania. Teda len so zapisanym zvislym zatazenim. Hybridne Toyoty s tymto mali problem a riesilo sa to takto. Gula musela mat tiez specialny tvar aby ju neslo pouzit s privesom.
05.11.2023 - 13:09:05
00
sunko, bohužiaľ, ani to sa nedá. Ale vďaka.
05.11.2023 - 13:18:03
00
Inak co sa tyka strechy myslis, ze su tazke na vykladanie, tak? Lebo nosnost na to notice maju (20 kg limit).

Osobne som ma nosic na piate dvere, a patam ze tam bol celkom problem, kolko bikov ktore auto na piatych dverach unesie (teda nosic so mal na 3, ale pre vacsinu aut mal ten nosic limit na 2.

A ked spominas ebike, vies aku maju tie nosice na 5 dvere realne nosnost? Lebo co som tak rychlo googlil, tak ten halfback max 15.9 kg per bike a fullback max 13.6 kg per bike.
05.11.2023 - 20:43:13
00
Durikan, som si toho vedomý. Väčšinou pôjdem s jedným až dvomi bicyklami. Dík.
05.11.2023 - 20:48:49
00
Na strechu by si vedel zmestit aj nosice aj box. Zalezi ale vsetko od sirky stresnych nosicov (s presahom, bez presahu) a tvaru boxu. Ked uz budes mat box na streche, tak uz tie vlastnosti zmenis tak ci tak.
Ebike vykladat na strechu asi nic moc, ale otazkou je, ci by si chcel mat aj dalej pristupny batozinovy priestor, lebo aj keby si ebiky mohol dat na nosic na dvere, tak dvihat by som ich teda nechcel.
05.11.2023 - 20:51:37
00
misoR, viem, že zadné dvere neotvorím. Ale moja priorita je nosič na ŤZ (nedá sa), na dvere, na strechu.
05.11.2023 - 20:56:14
00
Ahojte, kedze tazne je uz na aute, prichadza krok cislo dva - vybrat nosic na 3 bicykle. V hladaciku mam zatial 2 nosice - THULE VeloCompact 3 (926) alebo Thule EasyFold XT 934. Rad si precitam osobne skusenosti Vas - ludi, ktori aktivne jazdia na biku a pouzivaju jeden alebo druhy nosic. Predsalen vy mi poskytnete viac informacii ako predajca. Ake su + a - oboch modelov. Zatial su plany take, ze ho budem pouzivat v ramci okolia PN - HC - TO - PE, no kedze zena je z vychodu parkrat do roka pojdeme aj trasu do BJ. Dakujem za kazdu info a skusenost (-:
08.01.2024 - 15:37:45
00
Za mňa je topka Thule Epos - väčšie rozostupy medzi bajkami (rovná sa koniec tetrisu aby sa nedotýkali a neoškrabali) plus nezávislé upnutie každého bajku. Je ale aj najdrahší
08.01.2024 - 16:33:44
10
Hlavne si pozri ako ďaleko sú biky od seba - pri mojom boostovom to je niekedy zaujímavy tetris
08.01.2024 - 18:57:30
10
Jo pozeral som aj Epos, ale je uz drahsi, zas na druhej strane, od zamestnavatela mam 500 eur na nakup v Alze tak mozno by som vzal odtial aj ten a ostatok doplatim. Idem postudovat este tie rozostupy, to ma veru nenapadlo, dakujem 👍🏽
08.01.2024 - 19:33:14
00
Easyfold je velmi robustny nosic, ale napriek tomu je dobre skladny. Aj to by som zvazil, pokial bude splnat poziadavku na razvor a rozostupy medzi bicyklami. Oproti Eposu usetris zopar stovak. Ked jazdis vacsinou s bajkom sam, tak si myslim, ze za tie tri stovky (minimalne), o kolko je XT934 lacnejsi, sa to da vydrzat :D Nakladal som nanho aj 3 bicykle. Trvalo to trochu dlhsie, ale ziadna tragedia. Musis si sam zvazit, ci by mal Epos pre Teba taku velku pridanu hodnotu. Za mna XT934 urcite ako top volba, ak sa pozeras aj na cenu (ktora je uz aj tak celkom vysoka).

Ak mozem este poradit, tak skus pozriet aj Bosal Comfort Pro III/ProUser Diamant FG3. 23cm rozostup, 21kg (na 3 bicykle), este o dve-tri stovky lacnejsi, trochu iny system upinania bicyklov (podobny ako na Epose cez pasky namiesto celusti). Zas podobny system upinania bicyklov cez rameno umiestnene v strede ma aj nejaky Spinder, co som videl, ale na ten som zas nevidel nejaky relevantny test.
08.01.2024 - 23:58:51
11
Easyfold používam 2roky a max. spokojnosť. Nie je problém naložiť 3 bajky s boost rozmerom bez toho aby sa dotýkali. To si ale dávam pozor aby 2. a 3. bike boli k sebe kotúčom a bez páčky na oske.
09.01.2024 - 08:11:14
10
Ahojte. Mám nosiče na strechu Thule ProRide a doteraz som mal priečniky s T drážkou. Teraz som vymenil auto a mám tam modulárne lyžiny so šírkou 7,5 cm. Chcel som kúpiť adaptér, ale tento, ktorý predávajú aj tu na eshope je vraj iba do šírky 6 cm.

https://www.thule.com/en-sk/bike-rack/accessories/thule-proride-squarebar-adapter-_-889500

Objavil som ešte tento, ale nikde neviem nájsť, či sa zmestí aj na tie modulárne lyžiny so šírkou nad 7,5 cm. Nemá niekto skúsenosť?

https://www.thule.com/en-sk/bike-rack/accessories/thule-bike-rack-around-the-bar-adapter-_-889800
09.01.2024 - 10:11:03
00
keyboard_arrow_up