Ono to ešte klesá :lol:
Glevo vysmiaty od ucha k uchu určite a dovolenka vypísaná :D

Prílohy:

IMG_20240109_063834.jpg
IMG_20240109_063834.jpg 250.48 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2024 - 06:42:21
04
Tak tak, ochviľu na bike, u nas je celkom teplo oproti Malatinej ako pozeram
09.01.2024 - 07:23:55
00
Konečne zima, Garmin mi ráno hlásil, že teplota je moc nízka, asi to bolo pri -20°C :lol: Našťastie vydržal celý výjazd, konečne ideálne podmienky na dochádzanie, neprší a nie je veľa snehu, v práci som do polhodinky ako nič, bez ujmy, bez premrznutia na kosť :)
09.01.2024 - 07:27:44
00
Piny, pri teplote v miestnosti pod 15 stupňov sa začínajú v objektoch tvoriť pliesne. Prvotné štádium je voľným okom neviditeľné a keď už je ju vidno, je neskoro, lebo sa zažerie do materiálov a ten zátuch už neodstrániš.... Len tak z vlastnej skúsenosti ....

Poprad má ozaj krásne počasie, no ráno býva taká divná zima s vetrom, hlavne pri Aquacity na sútoku Velického potoka s riekou Poprad. Ešte stále jazdím na biku do práce (biobiku) no največšia kosa je na tvár. Keď to klesne ešte nižšie, tak budem musieť poriešiť nejakú tvárovú masku....
09.01.2024 - 08:15:21
01
Jj a hlavne kolko stupnov maju steny, rohy, preklady nad oknami, ked ma vzduch vo vnutri iba 15 stupnov. Na to bacha.
09.01.2024 - 08:39:09
03
Glevo napísal:
Tak tak, ochviľu na bike, u nas je celkom teplo oproti Malatinej ako pozeram


Prosim ta, ake pouzivas rukavice?

--btw vcera na obed som sa skocil prevetrat 45 minut na kolobezku. Obrovska chyba. To nasledne rozmrazovanie ruk boli jak svina.
09.01.2024 - 08:53:15
00
iron.hide a nemas ty nahodou vyhrievacie rukavice?
09.01.2024 - 08:54:58
00
Pokazili sa mi. Tu som dal recenziu:
https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/rukavice/zimne/agu-vyhrievane-rukavice-cierna.html?itm_medium=forum#reviews

Prechadzam na vyhrievane vankusiky z decathlonu, len na tu 3/4 hodinu sa to neoplati

09.01.2024 - 09:05:04
01
marseluspp napísal:
Piny, pri teplote v miestnosti pod 15 stupňov sa začínajú v objektoch tvoriť pliesne. Prvotné štádium je voľným okom neviditeľné a keď už je ju vidno, je neskoro, lebo sa zažerie do materiálov a ten zátuch už neodstrániš.... Len tak z vlastnej skúsenosti ....

Poprad má ozaj krásne počasie, no ráno býva taká divná zima s vetrom, hlavne pri Aquacity na sútoku Velického potoka s riekou Poprad. Ešte stále jazdím na biku do práce (biobiku) no največšia kosa je na tvár. Keď to klesne ešte nižšie, tak budem musieť poriešiť nejakú tvárovú masku....


Vďaka za rady ;) Myslím, že je to tu v poriadku ?
Dúfam, že si nemyslíš , že žijeme v izbách pod 15 stupňov ??‍♀️ Je úplne normálne, keď termostat vypol kúrenie o 21:00 a vonku je -20, v noci zrejme ešte menej, že teplota v izbe takto klesla ;) Klasika na dedine. To len, aby si kľudne spával, už je 20 ?

Prílohy:

IMG_20240109_091553.jpg
IMG_20240109_091553.jpg 285.77 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2024 - 09:17:08
01
Žanetka, mám vyštudované a aj pracujem v inom odvetví stavebníctva. Ale čo som okrajovo zachytil, podchladiť izbu a následne ju nahrievať je energeticky (a aj ekonomicky) náročnejšie, ako udržiavať stálu teplotu. Možno sa tu nájde niekto, kto robí energetické poradenstvo stavieb a poradí lepšie. ;) A rozdiel medzi nocou a dňom 5°C sa mi tiež zdá priveľa. My doma máme nastavené deň na 21,5°C a noc na 19,5°C v izbe, kde je termostat. Ostatné izby si ešte samostatne regulujeme ventilmi na radiátoroch.
09.01.2024 - 09:44:19
05
Slavo, spravne si to pamatas. Energia potrebna na "zakurovanie" je vyssia, ako udrziavat teplotu konstatnu (zjednodusene povedane a nie plosne aplikovatelne, nepozname ani konstrukciu domu, ani system vykurovania), akurat si nemyslim, ze tento rozdiel je uz hranicny. Co sa tyka plesni, je tu viacero faktorov, ktore hraju rolu v ich tvorbe, skratene, musi byt najma zivna poda, co su povrchy, dalej teplota, vlhkost a neprudenie vzduchu. Teplota rosneho bodu je v kazdej konstrukcii ina urcena vypoctom, ale pri vnutornej kondenzacii na povrchoch, steny najma v kutoch, prip. tep. mostoch je to pomerne nezvratitelny stav. Vzhladom na kolisanie teploty si myslim, ze nemusi mat s tymto problem, nepodchladzuje dlhodobo.
Co sa teplot tyka, tak dekadu dve dozadu boli obytne miestnosti navrhovane na 20°C standard, momentalne je to uz 22°C standardne. Nie je to problém pri kvalitnej vystavbe a prevedenych detailoch
09.01.2024 - 09:58:26
02
SlavoSTL napísal:
Žanetka, mám vyštudované a aj pracujem v inom odvetví stavebníctva. Ale čo som okrajovo zachytil, podchladiť izbu a následne ju nahrievať je energeticky (a aj ekonomicky) náročnejšie, ako udržiavať stálu teplotu. Možno sa tu nájde niekto, kto robí energetické poradenstvo stavieb a poradí lepšie. ;) A rozdiel medzi nocou a dňom 5°C sa mi tiež zdá priveľa. My doma máme nastavené deň na 21,5°C a noc na 19,5°C v izbe, kde je termostat. Ostatné izby si ešte samostatne regulujeme ventilmi na radiátoroch.


Ďakovala Slavko :l: :)
09.01.2024 - 10:09:02
00
Izzy68 napísal:
Slavo, spravne si to pamatas. Energia potrebna na "zakurovanie" je vyssia, ako udrziavat teplotu konstatnu (zjednodusene povedane a nie plosne aplikovatelne, nepozname ani konstrukciu domu, ani system vykurovania), akurat si nemyslim, ze tento rozdiel je uz hranicny. Co sa tyka plesni, je tu viacero faktorov, ktore hraju rolu v ich tvorbe, skratene, musi byt najma zivna poda, co su povrchy, dalej teplota, vlhkost a neprudenie vzduchu. Teplota rosneho bodu je v kazdej konstrukcii ina urcena vypoctom, ale pri vnutornej kondenzacii na povrchoch, steny najma v kutoch, prip. tep. mostoch je to pomerne nezvratitelny stav. Vzhladom na kolisanie teploty si myslim, ze nemusi mat s tymto problem, nepodchladzuje dlhodobo.
Co sa teplot tyka, tak dekadu dve dozadu boli obytne miestnosti navrhovane na 20°C standard, momentalne je to uz 22°C standardne. Nie je to problém pri kvalitnej vystavbe a prevedenych detailoch


Rada si nechám poradiť. Som vďačná za každú pomoc každého, kto je ochotný akokoľvek rozumne a k veci vždy prispieť.
Fakt je ten, že pre mňa ako ženu, ktorá je na veľký dom sama, je toho na mňa občas veľa.
Zvládnem veľa vecí sama, viem si ostierkovať, omaľovať, murovala som časť chodby, viem si položiť dlažbu, napíliť drevo a iné veci. Bojujem občas s technickými vecami a hľadám info na nete, fakt sa snažím byť úplne samostatná, ale občas robím niektoré veci zle.
Naštudujem si aj toto a budem sa riadiť vašimi radami.
Vďaka moc ;)
09.01.2024 - 10:40:10
010
riesilo sa to tu (nejake vlakno...) relativne nedavno, podla typu kotla skus odpozorovat spotrebu (v nejakych porovnatelnych cislach) pri roznych rezimoch. Akurat nevies vychytat celkom rovnake okrajove podmienky - pocasie, ale to by som videl ako najjednoduchsiu a najsamostatnejsiu metodu silnej zeny kdesi v Malatinej :-)
PS. Nikto nehovoril o tom, ze robis nieco zle, tak bacha na to!
09.01.2024 - 10:53:51
01
Piny -Zaujímavá reakcia. A vôbec tu nešlo o to že tu niekto kvôli tvojej teplote nemôže spávať. :)
09.01.2024 - 11:30:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up