Dizajn bajku je ok. Ten predstavec je pozoruhodný.
23.01.2024 - 20:52:28
00
Nechápem prečo pokračujem v tejto neproduktívnej diskusií, ale keďže si tu asi jeden z mála príčetných a nemýliš si to tu so súťažou miss ako väčšina miestnych fetišistov, tak to skúsim.

Predstavec (integrovaný s riaditkami) - asi mali nejaký dôvod prečo má zrovna takýto tvar, no a keď sa pozrieme na geometriu rámu, tak je asi jasné že sa optimálna pozícia jazdca nedala dosiahnúť inak. Prečo má rám konkrétne takú geometriu a tvar ako má v prípade Oltre Pro? No nie som žiadny odborník na materiály ani konštrukcie rámov, ale povedal by som že kvôli tuhosti. A keďže je Oltre Pro z kategórie racing, tak je rám extrémne tuhý. Navyše všetko je tam "aero", takže tvar a sklon integrovaného predstavca vychádza z toho jak to spočítali s ohľadom na aerodynamiku a som si istý, že vývojárom ktorí to robia desiatky rokov je dosť jedno čo si o tom myslia garážoví bastliči na Slovensku.
Bike je v prvom rade na jazdenie a ako objekt svojich masturbačných fantázií by sa ideálne malo používať niečo iné. Tak si to aspoň teda myslím, ale môžem sa mýliť, to pripúšťam.
23.01.2024 - 21:21:57
02
CyberAnarchist napísal:
Prečo má rám konkrétne takú geometriu a tvar ako má v prípade Oltre Pro? No nie som žiadny odborník na materiály ani konštrukcie rámov, ale povedal by som že kvôli tuhosti.


Tak to si myslíš zle, tuhosť s tým nič nemá.
Taký prachobyčajne tvarovaný S-Works Tarmac SL5 alebo SL6 si dá tvoje Oltre v tuhosti na raňajky.

Ten bajk, ver či nie žne kritiku celosvetovo, nie len od miestnych ,,garážových bastličov".
A predstavec je okopčený z predchádzajúcej generácie S5.
Nech ti slúži a robí radosť, ale inžinieri z Bianchi nie sú žiadni raketoví vedci ako si možno myslíš :)
23.01.2024 - 21:37:45
07
Nooo chlapi veď nestačí to povedať v kľude ? 😂 Povedzme že Taliani nejakú tu históriu v cyklistike majú, ale mali by ostať asi už len pri autách a cestovinách 😀 napríklad take nové 296 Gt3 vyzerá rozhodne lepšie …

Prílohy:

IMG_3333.jpeg
IMG_3333.jpeg 75.62 KiB thumb_up0thumb_down

23.01.2024 - 22:29:29
07
CyberAnarchist napísal:
Mne je dosť jedno čo si kto mysli, len sa bavím na tých “odborných” úsudkoch. Neviem za čo mám prijímať kritiku ? ja som ten bike nekreslil


To neviem Kyberko, ale Ty si si ho kupil ??‍♂️
23.01.2024 - 22:49:55
07
lukasz9 napísal:
Ten bajk, ver či nie žne kritiku celosvetovo, nie len od miestnych ,,garážových bastličov"


Len to rýchlo zhrniem:
Design Oltre Pro vyhral za rok 2023 cenu Red Dot Design Award, takže názor kohokoľvek na design týchto bikov je úplne nepodstatný 🤷‍♂️
Design hodnotili ľudia čo na rozdiel od slovenských odborníkov na všetko designu rozumejú.
Názor na design je čisto subjektívny a z čoho sa mne chce grcať, to má niekto iný ako sošku Panny Márie a denne sa k tomu modlí a že by tu tých príkladov bolo....
23.01.2024 - 23:19:35
00
isheep napísal:
To neviem Kyberko, ale Ty si si ho kupil 🤷🏻‍♂️


a? nechytil som asi pointu
23.01.2024 - 23:20:16
00
...ak by som si náhodou ešte niekedy nejaký cesťáčik kúpil, tak ho sem nakreslím ako PINY 😉
To malo neskutočný úspech 😆👍
24.01.2024 - 04:51:07
14
Načo sem niekto dá svoj Bike keď potom nezvládne to ze sa niekomu nepáči ?
24.01.2024 - 05:27:44
014
CyberAnarchist napísal:
Len to rýchlo zhrniem:
Design Oltre Pro vyhral za rok 2023 cenu Red Dot Design Award, takže názor kohokoľvek na design týchto bikov je úplne nepodstatný ?‍♂️
Design hodnotili ľudia čo na rozdiel od slovenských odborníkov na všetko designu rozumejú...


Design hodnotili ludia, ktori vyzeraju, ze by na pretekarskom stroji tiez potrebovali predstavec vyrazne dohora :lol:
https://www.red-dot.org/de/pd/red-dot-jury
24.01.2024 - 06:59:56
05
CyberAnarchist napísal:
Design Oltre Pro vyhral za rok 2023 cenu Red Dot Design Award, takže názor kohokoľvek na design týchto bikov je úplne nepodstatný ?‍♂️
.


Toto patrí do hlodov fóra :o

Takže kritické názory cyklistickej verejnosti z celého sveta sú nepodstatné, pretože táto pačmaga získala nejakú cenu od nejakých páprdov čo sa rozumejú bicyklom ako ja atómovým reaktorom. Aha :D
24.01.2024 - 07:12:16
012
Vidím, že sa to tu celkom rozbehlo v kritike nejakého bicykla. No nevidel som nijaké racionálne zdôvodnenie negatívneho postoja k uvedenému desigmu. Mám pocit, že je to len v rovine páči sa /nepáči sa, no žiaden rukolapný dôkaz, čím boli porušené nejaké pravidlá designu. A komisia, možno sa nepohybuje v svete cyklistiky, no pár som si ich pozrel, nie sú to nejaký insitní výtvarníci, (aj keď vzhľadom na už celkom etablovaný štýl to nie je úplne vhodné prirovnanie) tak asi vedia, čo hodnotili a prečo.
24.01.2024 - 07:36:26
01
Dolezite ze sa bajk paci majitelovi... Kamarat ho ma a nazivo vyzera lepsie ako na foto. Ja osobne by som si ho nekupil. Za tu cenu si viem vybrat aj lepsie kusky :).
O servisovatelnosti takychto nestandardnych vymyslov ako ten predstavec atd... ani nebudem hovorit.

CyberAnarchist napísal:
Bike je v prvom rade na jazdenie a ako objekt svojich masturbačných fantázií by sa ideálne malo používať niečo iné. Tak si to aspoň teda myslím, ale môžem sa mýliť, to pripúšťam.

Paradoxne v tomto pripade mi pride ze je to naopak (no hate) :D.

Btw: dal by som tam kolesa s vyssim rafikom. Vyzeralo by to lepsie
24.01.2024 - 07:43:13
13
Tento Bianchi Oltre ma na fotkách zaujal. Bol tak škaredý, že som ho chcel vidieť v reáli. V predajni som si ho obzrel na živo. A na živo sa mi už taký škaredý nezdal. Najviac sa mi páčil v sivej a v bielej verzii. Fakt sa mi páčil (iba predstavec nie je podľa môjho Gusta).
24.01.2024 - 07:47:40
00
Súhlasím s tým že ide o celkom nešťastné foto. Zboku by to bolo určite lepšie. Na druhej strane je vidieť že ani plná kapsa nezaručí okamžitý úspech.
24.01.2024 - 07:51:33
00
keyboard_arrow_up