Aby sme sa chapali teda:
To, ze ten cierny stvorec vychadza von z horneho baru, je zamer.
02.02.2024 - 11:49:47
00
toto tak ostane?

Prílohy:

logo.jpg
logo.jpg 5.27 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2024 - 12:06:13
00
ja to mam pekne

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 174.32 KiB thumb_up0thumb_down

Bez názvuf.png
Bez názvuf.png 132.45 KiB thumb_up0thumb_down

02.02.2024 - 12:26:08
00
Akoze na bielom pozadi to aspon posobi ako zalozka. Na ciernom skor ako cierna mora cloveka s OCD :lol:
02.02.2024 - 12:28:13
01
páči sa mi, že negatívne veci, ktoré sa s fórom dejú, presúvanie tém, teraz aktuálne logo ... všetko je to zámer :) otázne už len je... čo je vlastne tým konečným zámerom

ale vôbec nepochybujem, že nespokojných nás je len zopár ... a drvivá väčšina masy zmeny víta
02.02.2024 - 12:33:42
10
Treba sa naucit si drzat latku toho, co mi vadi, na rozumnej urovni.
Lebo znizovat ju sa da donekonecnam a clovek bude akurat furt nesokojny. :D
02.02.2024 - 12:38:59
00
bije mi ten cierny stvorec do oci, ale po chvili si mozog zvykne a budem to ignorovat. Naco to je neviem, na teraz mi to len puta zbytocnu pozornost, ale ked viem ze som na MTBIKER stranke naco na to este aj upozornovat priamo na stranke :) kazdopadne pre mna tato zmena zmysel nema, pre majitela MTBIKER asi nejaky ano, to sa ale asi nedozvieme :)
02.02.2024 - 13:00:44
00
Na mobile to nevidim :) asi to proste v praci v pc musim vypnut. Mozno to je na natlak zamestnavatelov
02.02.2024 - 13:24:58
00
ano v mobile to nie je, mozno zatial :)
02.02.2024 - 13:31:58
00
Co sa tyka toho, aky to ma zmysel ci zamer - ja viem, ze kazdy z nas vnima najma svoj vlastny use case, ale na web MTBIKER chodia rozni ludia z roznych dovodov. Vam, co sem chodite pravidelne najma na forum (ale samorezreme aj nakupit), moze prist zbytocne uputavat na logo/brand a moze vas to vyrusovat (aspon kym si na zmenu nezvyknete). Ale na web chodia primarne ludia za ucelom nakupit v shope, casto prvykrat a je pre nas dolezite, aby hned vedeli, na akom shope su a aby si to aj zapamatali. S predoslym logom nebolo sice nic zle, ale bolo v ramci hornej listy malo vyrazne, kedze to bol viacmenej len cierny text vedla dalsich ciernych textov. Je velmi bezne, ze logo na stranke byva vyrazny element. Co tym chcem najma teda povedat je, ze je fajn sa na veci nepozerat vzdy len z vlastneho pohladu, ale samozrejme chapem, ze tie ostatne pre vas nemusia byt zrejme a ocividne. Na mobile sa to menit nebude, kedze tam ten problem, ze by to zanikalo pri polozkach menu, nemame.
02.02.2024 - 14:50:34
23
(prispevok s vaznymi informaciami ponaty s davkou humoru)

"fajn sa na veci nepozerat vzdy len z vlastneho pohladu" ten vas som pochopil a pridam svoj nech je tych pohladov viacej.
je to tam druhy den a na PC verzii stranky mi to taha lave oko. este tyzden a budem skulavy :-) stvorcek tam bol aj doteraz, nevnimal som ho ale myslim ze som ho obcas aj pouzival - sluzil na navrat na hlavnu stranku. v podstate ste zmenili len jeho velkost, nie funkciu, a teraz mi udiera do oka asi ako hmlovka v rannej zapche.
02.02.2024 - 15:08:46
00
Doteraz tam ziadny stvorcek nebol, iba MTBIKER logo bez stvorceka. Samozrejme na mensich rozliseniach tam bol (a stale je) oranzovy stvorec "menu" ikona, ale to si asi nemyslel.
02.02.2024 - 15:15:48
00
mne tieto zmeny pripomínajú, keďže pomaly každý mesiac mám predstavenie alebo školenie nejakého nástroja "umelej inteligencie", ktorý mi vraj pomôže v práci (dynatrace, MS copilot, ... ), tak mne tieto posledné zmeny silno evokujú, že ich marketingovému riaditeľovi odporučilo nejaké to AI ...
02.02.2024 - 15:18:26
01
lakara napísal:
Co sa tyka toho, aky to ma zmysel ci zamer - ja viem, ze kazdy z nas vnima najma svoj vlastny use case, ale na web MTBIKER chodia rozni ludia z roznych dovodov. Vam, co sem chodite pravidelne najma na forum (ale samorezreme aj nakupit), moze prist zbytocne uputavat na logo/brand a moze vas to vyrusovat (aspon kym si na zmenu nezvyknete). Ale na web chodia primarne ludia za ucelom nakupit v shope, casto prvykrat a je pre nas dolezite, aby hned vedeli, na akom shope su a aby si to aj zapamatali. S predoslym logom nebolo sice nic zle, ale bolo v ramci hornej listy malo vyrazne, kedze to bol viacmenej len cierny text vedla dalsich ciernych textov. Je velmi bezne, ze logo na stranke byva vyrazny element. Co tym chcem najma teda povedat je, ze je fajn sa na veci nepozerat vzdy len z vlastneho pohladu, ale samozrejme chapem, ze tie ostatne pre vas nemusia byt zrejme a ocividne. Na mobile sa to menit nebude, kedze tam ten problem, ze by to zanikalo pri polozkach menu, nemame.


Tak sa odhodlam a pridam aj ja svoj pohlad.

Tomu co pises rozumiem, avsak robi sa to ovela citlivejsie. V podstate sa to da spravit:
1. Logo vidim iba v pripade, ze som zascrollovany uplne hore. V rychlosti napr. https://www.booking.com https://www.sme.sk/ atd. Vtedy kludne moze byt aj 500px*200px, vidim ho iba obcas.
2. Logo chodi so mnou, vacsinou v hornom menu. V rychlosti napr. https://www.reddit.com/ alebo aj konkurencia https://www.kaktusbike.sk/ Avsak v tomto pripade je podstatne, aby nerusilo. To logo tam totiz je vzdy, takze si ho zarucene kazdy vsimne. V prvom rade chcem nakupit, precitat si nieco na fore, nepotrebujem aby mi kazdych par sekund skakal pohlad na nejaky vyrazny stvorec. Napr. na reddite logo nevyskakuje z menu, je uplne vlavo hore, nie je v cervenom/ciernom obdlzniku, atd.

Moje rychle riesenie: Zapnut adblock, click pravym na logo, block element, create. Fakt nepotrebujem vidiet cierny stvorec na bielom pozadi, ktory s tebou chodi po celej stranke.
02.02.2024 - 15:28:23
00
Samozrejme toto vsetko je nam zname, ono sa akurat tazko porovnavaju rozne weby - napr. ecommerce so spravodajskym webom (pri ecommerce je dolezitejsie mat hornu listu zobrazenu kvoli kosiku a pod). Nehovorim, ze nespravime nieco take, ze pri scrollovani sa logo zmeni na menej vyrazne, sami s tym pracujeme a verim, ze dospejeme k najlepsej verzii pre vacsinu, je to pochopitelne nasim cielom. Samozrejme vsetci asi spokojni nebudu - som si ista, ze kebyze spravime nieco take, ako ma SME pri scrollovani tu vyraznu cervenu listu, tak by tu boli podobne ohlasy, ze to taha oci :)
02.02.2024 - 15:53:54
00
keyboard_arrow_up