Neviem, čo som v tvojich očiach formuloval nesprávne. Gorila je zberač a nemá čas na nič iné.
Lovec tiež vyťažil zo surového mäsa oveľa menej živín.

Z citátu z článku vyplýva, že sme v tráviacom trakte v podstate gorila.
Ja hovorím, že nie sme, lebo ten odklon nastal tak dávno, že sa za ten čas stihol vyvinúť náš mozog a bolo by divné, keby sa neprispôsobil aj náš tráviaci trakt. Aj podobné argumenty paleo diéty boli už dávno vyvrátené.
Aby sa to niekoho nedotklo, ak vám paleo diéta funguje, je to super (a treba si to vážiť), ale nie preto, že sa rovnako stravoval ideálne zdravý pračlovek. Lebo nestravoval.
02.02.2024 - 16:25:29
01
,,Lovec tiež vyťažil zo surového mäsa oveľa menej živín,, - to sa dá ako ?
02.02.2024 - 17:17:27
00
“… Cooked items are often listed as having fewer calories than raw items, yet the process of cooking meat gelatinizes the collagen protein in meat, making it easier to chew and digest—so cooked meat has more calories than raw.”

https://www.science.org/content/article/have-we-been-miscounting-calories

Surové mäso musel lovec oveľa dlhšie žuť a aj tak ho potom nevedel stráviť tak efektívne ako varené.
02.02.2024 - 17:28:10
00
a levy to riešia ako ?
02.02.2024 - 17:30:32
00
..zajedaju to vitaminom C
02.02.2024 - 17:32:05
010
ak ,,“… Cooked items are often listed as having fewer calories than raw items, yet the process of cooking meat gelatinizes the collagen protein in meat, making it easier to chew and digest—so cooked meat has more calories than raw.” tak potom lovec nevyťažil zo surového mäsa oveľa menej živín ale kalórií - co neni to isté
02.02.2024 - 17:40:41
00
Dlzka ludskeho traktu je pribuzna s masozravcami. To plati aj o vysokej acidite zaludka, je na vrchnych poziciach masozravcov, az zdochlinozravcov. Vacsina masozravych rastlin ma vacsiu aciditu ako krava :)
Kedysi existovala veganska verzia hominida, z nejakych dovodov (mozme spekulovat) sa do dnes zachoval len jeho "konkurent".
https://i.redd.it/60le0agqkml81.jpg :bug:
qph.cf2.quoracdn.net
02.02.2024 - 19:12:41
00
Hosť napísal:
a levy to riešia ako ?

Legenda tvrdí, že odkedy si levy kúpili hrnce z teleshopingu, tak na varenie potravy zanevreli.
03.02.2024 - 06:07:10
01
m-t napísal:
Neviem, čo som v tvojich očiach formuloval nesprávne. Gorila je zberač a nemá čas na nič iné.
Lovec tiež vyťažil zo surového mäsa oveľa menej živín.

Z citátu z článku vyplýva, že sme v tráviacom trakte v podstate gorila.
Ja hovorím, že nie sme, lebo ten odklon nastal tak dávno, že sa za ten čas stihol vyvinúť náš mozog a bolo by divné, keby sa neprispôsobil aj náš tráviaci trakt.

Ktoreho clanku? Toho o peceni, z ktoreho si vyboldoval "sme lovci a zberači"? A tvrdis, ze je to nezmysel? A co teda podla teba sme?

Inak ako si prisiel z citatu "lovci a zberaci" na to, ze sme gorila? Ked sam pises, ze gorila je iba zberac. Nelovi. Neje maso ak neratame nejake mravce. Proste imho rozbijas otvorene dvere...
03.02.2024 - 08:52:42
00
iron.hide napísal:
Naše telo bolo vytvorené zoči voči určitému prostrediu. O tom, koľko trvá vývoj ľudstva sa stále diskutuje, no povedzme, že v takej podobe, ako ho poznáme dnes, existuje približne dvesto tisíc rokov. Dôležité však je, že sa vyvíjalo vo veľkom nedostatku energie a bielkovín. Celým genetickým kódom, tým, čím sme vo svojej telesnej podobe, sme lovci a zberači a je veľmi dôležité, aby sme si to uvedomovali. To znamená, že naša genetická výbava, a teda aj pečeňová továreň, je nastavená na to, že celý deň chodíme a zbierame rastliny. Na to je nastavený náš život. Čím viac sa od toho vzďaľujeme, tým viac sme nevyhnutne chorí."

Evolúcia sa nezastavila pred dvestotisíc rokmi a ani genetický kód nieje rovnaký ako pred dvestotisíc rokmi. Prečo by som sa mal správať ako moji predkovia spred dvestotisíc rokov?
03.02.2024 - 13:22:30
00
Moderný človek, ale funkcie tela zostali pôvodne.
Najmä ženy sa sťažujú že priberajú "aj zo vzduchu."
Ale vďaka tomu zlozitemu mechanizmu sme tu.
Ti čo nemali v evolúcii šťastie, už nie sú medzi nami.

Totiž telo nevie či zajtra alebo kedy bude ulovena, získaná potrava. Napríklad tehotenstvo je silne odčerpávanie energie a živín.

Kedysi tu na území, hominid len na jeseň zohnal trochu divokého ovocia čo malo väčšiu kostku ako dužinu 😀 A potom najmä celoročný lov, ohryzavanie hluz a koreňov.

Nie jak dnes, 15 minút hypermarket kde je kaloricky prebytok a slachtene ovocie z celého sveta.
Toto všetko dostupné po celý rok + plná špajza a chladnička doma.
03.02.2024 - 16:40:13
01
A keď zohnal trochu skvaseného ovocia, to len bolo :)
03.02.2024 - 20:41:18
02
perez napísal:
Nešibe ti, je namieste byť opatrný. Dobre si spravila, že si sa spýtala. Niekedy to takto začne, najprv chcú neškodné dáta a keď si získajú dôveru, tak podhodia napríklad pod zámienkou “dodatočnej kompenzácie” otázku na prístup do IB alebo iné, zneužiteľné údaje.

Ináč ten eshop ma dosť biedne recenzie, väčšinou sú ohľadom neskorého dodania alebo nedodania tovaru a mizernej komunikácie. Ale na scammerov nevyzerajú.


Tak konštatujem teda, že sú to dva týždne a peniaze stále neprišli. Podľa mňa ani neprídu. Všetko ako chceli vyplnené, odoslaný IBAN, len peniaze akosi nikde.

Úplne ten istý scenár ako v recenziách.
Takže si dajte pozor na VEMZU.

Už nejdem spamovať tému, lebo vtedy som to hodila sem, len dávam na známosť, ako to dopadlo ;)

Prílohy:

Screenshot_2024-02-07-08-57-36-365_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2024-02-07-08-57-36-365_com.android.chrome.jpg 98.36 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2024 - 08:53:11
01
Trocha nostalgie za dobrou temou …

Prílohy:

IMG_3339.jpeg
IMG_3339.jpeg 104.81 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2024 - 09:17:18
011
Téma žije, len inde :lol:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1940186.html?hilit=Sliepky#p1940186
07.02.2024 - 09:28:50
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up