Na maratonoch by som chcel zmeniť ludí a ich sprostú mentalitu. Chcel by som aby si viacej vážili to v akých scenériach možu napríklad v súľove bajkovať a vážiť si úsilie organizatoro ktore muselo byť vynaložené na vybavenie všetkých povolení bajkovať v tej a tej lokalite. Pretože toto ludom chýba. "ved organizator pozbiera" tolko gelikov, štuplikov, obalov čo som popri trati po Vás našie, vrcholom všetkeho boli asi 4 duše pichnute. Preboha ludia, aj doma na zahrade si len tak po spraveni defetu dušu hodíte do krikov? sa hráte a pretekárov a tých pár sekund možno 5 možno 10 čo pekne odpad po sebe dhodite do vaku alebo do zadneho vrecka?

Ano toto by som privítal...
26.08.2008 - 10:56:24
00
Rozhodne nemozem povedat,ze kulturny(a putavy)program je standardom..vyhlasenie vysledkov za to nepovazujem...Rovnako tak nepovazujem za standard(skor nadstandard) ukazkove umyvanie bikov ako napr. v Sulove t.j. odovzdas bike a sledujes jeho ocistu profi technikou..(ziadna pohodena hadica s volne tecucou vodou) Uvital by som masaze po preteku a nemusia byt zrovna klasicke,existuju aj tzv. sklbace svalov... A na zaver klasika-promptny vydaj stravy-pitia vzdy potesi
8)
26.08.2008 - 10:59:57
00
... ja by som privital nejake ultradlhe trate, napr 200km :oops:

Steju a co tak Salzkammergut a 208 km trat s 7000 nastupanymi metrami.
Start rano o 5.00 hod a limit 16 hodin. Nieco pre teba. Musis mat vsak 18 rokov.
26.08.2008 - 11:01:09
00
Na maratonoch by som chcel zmeniť ludí a ich sprostú mentalitu. .....chýba. "ved organizator pozbiera" tolko gelikov, štuplikov, obalov čo som popri trati po Vás našie, vrcholom všetkeho boli asi 4 duše pichnute. Preboha ludia, aj doma na zahrade si len tak po spraveni defetu dušu hodíte do krikov? ...


bolo by asi DOBRE konečne niekoho DSQ za odhodenie akéhokoľvek odpadu mimo povolenej zóny
a aj to pri vyhlasovaní verejne oznámit s menom, bez rozdielu či bol na 139. alebo 1. mieste
možno by sa potom niekomu pohol mozoček ... aspoň od strachu,
ked už nie od toho, od čoho by sa normálne mal !!!
26.08.2008 - 11:06:21
00
Steju a co tak Salzkammergut a 208 km trat s 7000 nastupanymi metrami.
Start rano o 5.00 hod a limit 16 hodin. Nieco pre teba. Musis mat vsak 18 rokov.
presne nieco take som myslel, no to by sa mi velmi velmi pacilo :) a na buduci rok uz 18 bude :)
26.08.2008 - 11:09:37
00
Rovnako tak nepovazujem za standard(skor nadstandard) ukazkove umyvanie bikov ako napr. v Sulove t.j. odovzdas bike a sledujes jeho ocistu profi technikou..(ziadna pohodena hadica s volne tecucou vodou)


tak toto si trafil klinec po hlavicke. ak myslis profi techniku klasicku wapku tak ti prajem vela stastia a hlavne vela penazi do buducna na nakup novych lozisk atd... ja som prave vdacny za volne tecucu vodu, lebo po Xtej vymene lozisk som sa naucil ako umyvat bike.
26.08.2008 - 11:13:07
00
bolo by asi DOBRE konečne niekoho DSQ za odhodenie akéhokoľvek odpadu mimo povolenej zóny ...

Velmi dobre a pravdepodobne aj ucinne riesenie. Pochybujem, ze sa najde organizator s tak velkou odvahou. Kedze jazdim na mratonoch viac vzadu, vidim toho porozhadzovaneho neurekom. Len skoda, ze neviem na koho ukazat prstom.
26.08.2008 - 11:18:27
00

tak toto si trafil klinec po hlavicke. ak myslis profi techniku klasicku wapku tak ti prajem vela stastia a hlavne vela penazi do buducna na nakup novych lozisk atd... ja som prave vdacny za volne tecucu vodu, lebo po Xtej vymene lozisk som sa naucil ako umyvat bike.


ty po maratone gruntujš bike aby sa leskol? ja som ošprcam aby zišla hrubá špina a vykefečkujem a vyhandričkujem vysilikonujem až doma... a na to ošprcanie je wapka ideálna, 1,5-2m bike od ustia wapky a bezobáv.

A možno práve kvôli takým ako ty, čo sa tam mojkaju s hadicou su take rady... :)
26.08.2008 - 11:22:49
00
Velmi dobre a pravdepodobne aj ucinne riesenie. Pochybujem, ze sa najde organizator s tak velkou odvahou. Kedze jazdim na mratonoch viac vzadu, vidim toho porozhadzovaneho neurekom. Len skoda, ze neviem na koho ukazat prstom.

Ano toto si aj ja vsimol skoro na vsetkych pretekoch. Ale je to o mentalite pretekarov a tu u niektorych tazko zmenime.
A mna by potesili nejake maserky pretoze ma vzdy bolia krcne svaly :wink:
26.08.2008 - 11:24:30
00
1. dobra propagacia. O mnohych miestnych akciach sa dozviem az vtedy, ked uz je po.
2. nacasovanie startu jednotlivych kategorii tak, aby sme sa v cieli zbiehali priblizne naraz.
3. maximum prirodneho povrchu.
4. celkove zabezpecenie akcie. Pre priklad staci zajst do Spisskeho Podhradia ku kralom. Oni vedia ako na to.
5. aspon jedna-dve atrakcie na trati (prejazd peknym brodom, visutou lavickou, drncavymi schodikmi, kulturnou pamiatkou, tunelom, pripadne chodbou alebo satnou dievcenskej skoly :), ...
6. viac pomalsich jazdcov ako som ja.
7. najst fotky z maratonu na stranke organizatora alebo aspon odkazy na ne. Neverim, ze tolko fotografov foti stovky neznamych bikerov do svojhu albumu.
26.08.2008 - 12:11:57
00
7. najst fotky z maratonu na stranke organizatora alebo aspon odkazy na ne. Neverim, ze tolko fotografov foti stovky neznamych bikerov do svojhu albumu.


Nie, oni cakaju vacsinou na svojich znamych / frajerky / frajerov. Vacsionu s nimi dosli na maraton, tak sa nebudu nudit v cieli ale radsej fotia popri trati.
26.08.2008 - 12:32:13
00
Asi mas pravdu.
Na teba to neplati. Ty tam frajerku nemas, fotis takmer kazdeho a tvoje fotky viem, kde hladat. Kvalita sa najde lahko.
26.08.2008 - 12:35:18
00
...a sem tam ohaduplnost pomalejsich jazdcov.. napr. pri jazde dole kopcom.. nebavi ma dychat niekomu na chrbat a drat platnicky ked to nie je nutne :D

Však ho môžeš predbehnúť. Keď si taký rýchly a zdatný, nepotrebuješ ani najlepšiu stopu, tú prenechaj tým slabším a pomalším.
26.08.2008 - 12:52:44
00
Najlepsia stopa niekedy neexistuje, lebo je tam iba jedina. A vzdy iba dolekpcom.
26.08.2008 - 12:53:59
00
1. dobra propagacia. O mnohych miestnych akciach sa dozviem az vtedy, ked uz je po.


Ano ano, toto je velmi dôležité.... človek častokrát príjde o možno malé no pekné a častokrát náročne akcie :) Z vlastne skusenosti môžem povedať, že na menších akciách je atmosfera rodinnejšia a o to lepšia ..

Prílohy:

Komentár súboru: najdi foxíka...
PICT0631.JPG
PICT0631.JPG 311.25 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2008 - 12:56:25
00
keyboard_arrow_up