Pride nova vlada, vratia sadzby naspat a ideme odznova :)
08.02.2024 - 21:24:49
00
XCBoy napísal:
Existuje nejaká možnosť, že by sa to nejako stoplo? Alebo toto je definitívna porážka demokracie a zdravého rozumu?

Este tu je ustavny sud a istotne prezidentka s poradcami si uz nejeden tyzden lamu hlavu, co by sa s tym este dalo spravit. Pochybujem, ze by nasli nieco, na co doteraz neprisli novinari/publicisti/analytici/pravnici. Nam ostava drzat si palce a odstáť si to aspon raz do tyzdna.
08.02.2024 - 21:46:49
01
Väčšine voličov to vyhovuje, alebo minimálne nevadí. O tom je bohužiaľ demokracia. Západ by sa mal spamätať či chce byť naďalej v spolku s krajinami ako je Slovensko, Maďarsko ale aj Poľsko. Aj keď Káčer vládu nezostavil, voľby tam vyhral a chystá sa Donalda s požehnaním ústavného súdu postaviť mimo zákon. Česko to má tiež nahnuté.
Ľud to tak chce. V histórii samostatného Slovenska vyhrali voľby iba traja ľudia. Mečiar, Mečiar, Mečiar, Fico, Fico, Fico, Fico, Matovič, Fico. Ľudia volia silného vodcu a čiastočne s výnimkou Dzurindu, Mečiar s Ficom nikdy nemali silnú alternatívu. A je to čoraz horšie. Šimečka ani Sulík nie sú lídri a jednoduchý človek ktorý má rád jednoduché riešenia (sľuby) ich nikdy voliť nebude. Značná časť voličov ich volí iba z núdze. Fica naopak volia ľudia lebo chcú voliť Fica. A treba mu uznať, že si to teraz naozaj odmakal.
Tu je video, prečo sú ľudia tak *ebnutý a volia gaunerov a diktátorov.
thumb_up0thumb_down
08.02.2024 - 21:52:13
07
mareno17 napísal:
Pride nova vlada, vratia sadzby naspat a ideme odznova :)
Bolo povedane, ze co len den v platnosti, tak sudy musia stale na to prihliadat...

https://www.aktuality.sk/clanok/t3QMuBr/clenovia-vlady-si-schvalili-vyssie-platy-a-minister-kamenicky-sa-hotuje-zvysit-dane-z-prijmov-pre-pracujucich/
Členovia vlády si schválili vyššie platy a minister Kamenický sa hotuje zvýšiť dane z príjmov pre pracujúcich
Ministerstvo financií momentálne pracuje na návrhu, ktorý by zaviedol 35-percentnú daň z príjmu pre ľudí zarábajúcich nad 100-tisíc eur. Vláda tak chce viac zdaniť najlepšie zarábajúce osoby.
Nehovoril som pred chvilou ?
Zablokovane euprachy budu chybat, je otazka casu kedy nacru aj hlbsie....
media0.giphy.com
08.02.2024 - 21:55:41
00
Zatiaľ čo v Česku krok do predu, tak u nás ideme k opiciam 🙃 pozdravujem každého tupca, čo dal hlas tej zberbe. Keď v nich ani tie znasilnenia nezarezonovali, tak sme fakt tupy národ.

Prílohy:

Screenshot_20240208_215835_Instagram.jpg
Screenshot_20240208_215835_Instagram.jpg 198.68 KiB thumb_up0thumb_down

08.02.2024 - 22:02:04
010
Za seba dúfam, že voliči týchto borcov si to "vylepšenie" trestných kódexov užijú do sýtosti. A úprimne, mám z toho dobrý pocit, keďže už dva testovacie subjekty ma označili za hnusnú špinu, lebo iným ľuďom želám zlo - akurát nevysvetlili aké, lebo zároveň je tá dnes schválená zmena veľmi dobrá a už dlhú dobu potrebná ...
08.02.2024 - 22:52:46
00
pbs.twimg.com https://domov.sme.sk/c/23278850/smer-ma-v-rukach-poistky-aby-ho-nezastavil-ani-ustavny-sud.html?ref=av-center
Po pravdepodobnom schválení trestného balíka väčšinou poslancov koalície v stredu alebo vo štvrtok sa stane Ústavný súd jedinou inštitúciou, ktorá ich ešte môže zvrátiť.

Ústavný súd by však musel konať veľmi rýchlo a rozhodnúť o pozastavení účinnosti zmien ešte pred 15. marcom, keď sa podľa návrhu koalície začnú uplatňovať v praxi. Aj jeden deň účinnosti zmien pritom stačí na to, aby sa páchateľom zmiernili tresty alebo aby navždy zanikla trestnosť tisícov už spáchaných majetkových a hospodárskych trestných činov.

Ústavní právnici, ktorých oslovil denník SME, pritom vidia dôvody, prečo by Ústavný súd mohol vyhodnotiť ako potrebné pozastaviť účinnosť trestného balíčka. Podľa ústavy môže o pozastavení účinnosti rozhodnúť, ak uplatňovanie zákona v praxi môže ohroziť základné práva a slobody, ak hrozí značná hospodárska škoda alebo iný vážny nenapraviteľný následok.

„Ak väčšina právnikov tvrdí, že vstúpenie zmien do účinnosti čo i len na jeden deň spôsobí premlčanie trestných činov, tak to z môjho pohľadu je vážny nenapraviteľný následok,“ myslí si vedúci Katedry teórie práva a ústavného práva na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity Marek Káčer. „Toto môže byť argumentom aj pre Ústavný súd, aby riešil podnet prednostne.“

i.ibb.co2013
pbs.twimg.com2024


pbs.twimg.com
Mentalny atlet:
pbs.twimg.com

https://twitter.com/Dodo_Dobrik/status/1755499535961382979
Vyzerá že Smer je ruský už pekne dlho. Myslím že sa o tom u nás málo hovorí, tak to poprípade posuňte ďalej.


pbs.twimg.com
08.02.2024 - 23:19:36
06
deficit -6% znamena 6% prebytok, nevidim problem
08.02.2024 - 23:22:33
01
treba citat s porozumenim, mas to napisane co je znaroznene v gafe (nie, nie je to "-6% deficit")
09.02.2024 - 00:28:28
03
:) asi pravidelne nečítaš mareceja, kašli na to :lol:
09.02.2024 - 00:39:58
00
skorpion napísal:
vcera zaznela na proteste jedna vyzva - mame napisat emaily poslancom, ktori hlasovali za novelu trestneho zakona. A kedze ja som za kazdu srandu, tak som si povedal, dobre. Skomponoval som kratky a slusny text a prave som ho rozoslal vsetkym poslancom, ktory hlasovali za. A aby sa nasa "vrchnost" necitila urazene, ze som ich odbyl jednym hromadnym emailom, napisal som kazdemu zvlast aj s oslovenim. Zabralo mi to skoro hodinu copy&paste. Uz nikdy nechcem rozposlat 77 emailov :-D Rozmyslal som, ci to mam SNSakom napisat aj s gramatickymi chyba, aby tomu rozumeli :-D . Som zvedavy, kolko odpovedi dostanem. Budem informovat.

rekapitulacia po tyzdni. Kolko odpovedi som dostal?
thumb_up0thumb_down
09.02.2024 - 05:59:21
06
Dúfajme,že prezidentka má v zálohe nejkú páku proti tejto skorumpovanej bande-kopírujem jej status z FB:

Prijatie novely Trestného zákona je zlou správou pre Slovensko a všetkých jeho občanov. Nič na tom nezmenili ani na poslednú chvíľu predložené pozmeňujúce návrhy koaličných poslancov. Bez odbornej oponentúry pripravená novela v oblasti trestného práva môže spôsobiť celospoločenské škody a nezvratné zásahy do práv osôb poškodených trestnou činnosťou. Mrzí ma, že poslanci vládnej koalície nevypočuli hlasy verejnosti ani odbornej obce po stiahnutí novely z rokovania.
Považujem za neakceptovateľné, aby sa takéto závažné zmeny v trestnej politike štátu diali bez riadneho legislatívneho procesu. Náš právny poriadok pripúšťa skrátené legislatívne konanie iba ako výnimočný nástroj, a to len za podmienky, že je prítomný aspoň jeden z dôvodov uvedený zákonom. Som presvedčená, že v tomto prípade žiadny takýto dôvod neexistoval. Návrh bol navyše do poslednej chvíle menený rozsiahlymi pozmeňujúcimi návrhmi, a to aj tesne pred jeho schvaľovaním v parlamente. Na jeho príprave sa podieľali a za zmeny hlasovali aj poslanci, ktorým táto novela zlepší ich procesné postavenie v prebiehajúcich trestných konaniach, čo rovnako považujem za neprípustné.
Vzhľadom na uvedené dôvody preto zvážim všetky ďalšie možnosti svojho postupu, a to s jediným cieľom, aby tento zákon vôbec nenadobudol účinnosť.

https://www.facebook.com/zcaputova/posts/pfbid0rwE9SUvLQFsZd3LfbRTse4EBrfDZkjmurF9MgWJR76q5Dx9RCTdxbcLUXg2gMMmzl
09.02.2024 - 07:14:35
20
Shooty to zase vystihol...

scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
09.02.2024 - 07:51:27
09
Borisa Nadeždina podľa Meduzy nepustili do prezidentských volieb, aby neporazil kandidátov prokremeľských strán a aj pre obavy, že by mohol pokaziť plán na Putinovo víťazstvo s rekordným počtom hlasov.
https://dennikn.sk/minuta/3819417/?ref=mwat
:D
09.02.2024 - 08:10:10
01
Super, takze tych 900 milionov na plan obnovy boli pozastavene. Zbytocne kazdy den kontrolujem, ci nam to schvalili alebo nie.
09.02.2024 - 08:54:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up