Rychla otazka:
ist u 105cm dietata do vymenu kluk z 127 na 102 mm? Ci to su uz prilis kratke?

A ked menim kluky, co myslite, zmenit zaroven predny tanier z 28 na 25T? Alebo nechat 28?

Vzadu je 11-32 co mi pride pomerne ťažké pre male dieta s 28T vpredu.
09.02.2024 - 13:45:19
00
Ahojte,
vyberám synovi (5r. bude mať za pár dní) 20" bike. Myslíte si, že je moc zbytočné, keď bude mať kotúčové brzdy? Tvrdia mi to v jednom obchode.
No ja by som bol rád, keby mám kotúčové brzdy, keďže chce so mnou jazdiť na traily a bude isto rád, keď bude mať brzdy ako tato. :)
Skôr si myslím, že nemusí byť odpružená vidlica. Aj tak sú tie odpružené ťažké a chcem nájsť niečo v dobrom pomere výbava/váha/cena.
Zatiaľ mám toto: https://www.sadesport.sk/ctm-jerry-3-0-2023-strieborna-cervena-11_z102867/
Viem si to kúpiť u nás v PB a dobrá cena a váha.
Prípadne by som sa previezol do Dubnice, lebo tam je toto: https://www.slovkolex.sk/20/cube-acid-200-disc-bluencoral/
Ten Cube sa mi páči viac a zmestil by tam aj fľašu, na ktorú sa už naučil pri aktuálnom bajku a na to CTM sa nedá.
Máte nejaké odporúčanie alebo tip? Bol by som rád keby to je v okolí PB. Moc sa mi nechce objednávať online kvôli servisu.
Keby už musím objednať, tak beriem jednoznačne COMMENCAL RAMONES 20, ale ten ma sklamal vysokou váhou.
Za každý postreh ďakujem.
12.02.2024 - 10:25:57
00
a co nieco take, ak traily

https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/detske-bicykle-a-odrazadla/20-palcove/4590124/ns-clash-20.html
12.02.2024 - 10:41:34
01
CTM aj ten Cube maju vzadu viackolecko. Cize v preklade tazko upgradovatelnu "kazetu" s obmedzenym rozsahom. Je uz na tebe ci to beres ako pozitivum alebo negativum. Tahat ho tam budes v kazdom pripade.
Ak by to vyrobca nebral ako moznost zbavit sa archaickych kuskov, dal by tam naboj a normalnu kazetu. Aj keby bola len 11-34, mohol byt tam dat kludne 30 zubov dopredu a rozsah by bol stale lepsi ako 36/14-34. To by ovsem stalo o 5 euro naviac a na sklade by mu zostali tieto hrozne komponenty...
Uvedomujem si ze zalezi na tom kde byvas, ci sa presuvas k tym trailom, ci je dieta natolko vyspele ze dokaze prehodit ked mu povies ze ma...
12.02.2024 - 11:12:33
01
nemopbx Presne ako pise potkanko. Tak hrozne sprevodovane bicykle ako to CTM a Cube je umenie najst. Pre dieta najlahsi prevod 36/34?!! To ti bude vsetky kopce na trailoch tlacit. Pozri sa ako to robi na detskych bajkoch napr. Orbea: https://www.orbea.com/sk-en/bicycles/junior/laufey-junior/cat/laufey-20-h10-2023
Najlahsi prevod tu je 32/36. Moji chalani to tak mali a dokazali na tom dobre jazdit aj do kopcov. Ked je bajk dobre sprevodovany, vaha nie je najdolezitejsia, samozrejme neporovnavame 15 kg kovadliny, ale +-kg. Hydrauliky ak chcete ist na traily musia byt. Je to neporovnatelne, aby decko udrzalo V-cka v prudsom dlhsom kopci, alebo lahucko na hydraulikach. Tiez by si to nechcel na svojom bajku v lese... Odpruzenie na 20 je asi zbytocne, je to este tazke, dieta lahke a ani zvycajne nechodi az take tazke traily, aby to vyuzilo.
Edit: Ten Commencal ma 10 kg, to vobec nie je zle na trailovy 20 bike. Vsimni sprevodovanie, rovnake ako Orbea...
12.02.2024 - 13:10:27
01
potkanko007 sozi
Neviem, či to sprevodovanie má zmysel teraz ešte riešiť tak špeciálne. Malý ešte žiadne kopce extra nedá a u nás v PB je to tak, že keď kopec, tak je poriadny. Tu mám aj ja problém ísť niekam do kopcov. S ním to budem musieť nejako inak asi riešiť. Buď sa vyvezieme niekde autom a pôjdeme prevažne dole, aby sa začal učiť jazdiť po teréne alebo len nejaké polné cestičky. Chcem, aby sa najprv dobre naučil jazdiť mimo cesty. A inak, tipujem, že ten bicykel mu dlho nevydrží, keďže 16" mal rok. A mám 4 mesačnú dcéru, ktorá na to presedlá potom a to neviem, či ona to bude využívať aj na traily alebo len na také normálne vozenie. To je len môj sen zatiaľ, že z nej budem mať tiež bajkerku. :D

EDIT: Orbeu nemám kde kúpiť. Inak, nevyzerá zle ten LAUFEY 20 H30 bez odpruženej vidlice.
Problém je, že nemám moc čas riešiť veci a ani servis, takže by som rád kúpil niečo u nás, aby som mohol dávať servisovať. Ja som na tom časovo veľmi zle a som rád, že mám čas ísť raz za čas aspoň na bajk. :/
12.02.2024 - 13:24:40
00
co tam chceš servisovat....
12.02.2024 - 13:46:15
01
Suhlasim, u tychto malych detskych sa servisu netreba bat.
12.02.2024 - 14:12:15
00
nemopbx No pytal si sa na jazdenie v lese. Sam pises, ze dieta nepojde rychlo a potrebuje bezpecny bajk... Kedze je lahke, ma nizsiu rychlost, kolesa su len 20 palcov... z toho vyplyva slaba priechodnost terenom, mala zotrvacnost... proste fyzika, kazdy mensi kopcek, dieta dost zbrzdi a ver tomu, ze lahky prevod na lesnych trailoch vyuzije. 20tka, ak na nu nastupujes v pravy cas je na max na 2 sezony. Ak je to rychlorast, moze byt fakt len na jednu :) My sme mali pri oboch chalanoch len 1-1,5 roka 20tky. Ale isiel som okamzite, ako dociahli na 24, niekto sa na 20tkach vozil este dalsiu sezonu... Deti za ten kratky cas bajk neznicia, v podstate mu nic neurobia, platnicky ani nevedia, ze brzdili, radenie detto v 100% stave. Vzdy som predaval bajky v stave skoro ako novy. A ked kupis kupis kvalitny bicykel, cenu si drzi a dobre ho aj predas. To nie je ako to more kovadlin na bazari, co kupis za 300 ale za rok to nepredas ani za 100. Ja som na 16 a 20 palcovych bikoch bol v strate asi 50€. A to sme mali vzdy top, co sa dalo kupit. A aj ked to bolo len na jednu sezonu, oplatilo sa to viac, ako lacny bajk :)
12.02.2024 - 14:50:05
01
sozi To s tým predajom chápem. Keď som kupoval 16", tak som si radšej priplatil a kúpil dobrý a ľahký bajk. Tam mi išlo o to, aby sa mu dobre učilo. A viem, že teraz by som ho dobre predal, ale tu mi asi odpadla starosť, keďže mám 4 mesačnú dcéru a všetky jej budeme nechávať. Ešteže sme brali fajn farby. :D
Tie prevody som doteraz ani neriešil. Akosi som si ani nevšimol, že pri 20" bajkoch sú také rozdiely. Hľadel som len na váhu, keďže teraz má 5kg bajk a všimol som si, že CTM má 8,3kg. To sa mi zdalo super, lebo čo sedel na Kone s odpruženou vidlicou, tak tá bola neuveriteľné ťažká a keď pozerám napr. ten Commencal alebo takéto lepšie, tak som si myslel, že 10kg je už naozaj dosť. No musím to ešte pokukať poriadne.
Bol mi tu ponúknutý takmer nejazdený https://www.specialized.com/sk/sk/riprock-20/p/216866?color=349474-216866&searchText=96522-8309.
Prevody vyzerajú zaujímavo, ale tiež cca 10kg ako ten Commencal. Hm.
12.02.2024 - 15:06:56
00
nemopbx Ono vies, je "lahke" urobit lahky 7-8 kg Woom. Ale s tym sa da vozit tak popred panelak. Ked zaparkuje suseda s Woomom a nasi chalani s Orbeami vedla seba pred krcmou... tak je to fakt len take chudatko bicyklik, az ti ho je luto... :) Akonahle ides do lesa, potrebujes riadne gumy, brzdy, prevody... a hned mas 2 kg navyse. Ale na takom Woome by sa mi chlapci zahlusili po prvych 20 metroch :) A ano, presne ako pises, 16 co najlahsia, aby sa dobre naucili bajkovat, tiez sme odWoomovali. Ale 20 uz podla toho ako vazne to s bajkovanim myslite a kam s tym budete chodit.
12.02.2024 - 15:29:23
04
sozi Akurát riešim s jedným našim obchodom, či by vedeli objednať Orbeu, lebo oni robia tú značku, ale skladom nemajú. Pozerám že majú 2 modely. MX 20 TEAM DISC a LAUFEY 20 H30. Prídu mi oba v pohode. Prevody super, ale neudávajú hmotnosti. Uvidím, čo mi odpíšu.
12.02.2024 - 16:00:21
00
Myslim, ze to malo tiez tak do 10 kg.
12.02.2024 - 16:24:53
00
Chalani a mate niekto aj dceru? Az je mi to cudne, ze sa tu riesia tazke a drahe bajky, ci s nevhodnymi prevodmi, a o ten nas nema nik zaujem - ci ako celok, alebo ako zaklad pre custom stavbu:
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/detske-bicykle-a-odrazadla/24-palcove/4578125/cannondale-race-24.html
12.02.2024 - 19:52:57
00
No mam ,ale 3 pílu pre tak malé dieta...No musí byť mimoriadne bystré ,aby pochopilo,prečo má radiť dvomi rukami,keď aj tatko v aute radi maximálne jednou🙂
12.02.2024 - 20:39:59
03
keyboard_arrow_up