Akcia ako keby odrel Bugatti :D
13.02.2024 - 08:46:27
00
prave o to ide, odrel pekneho raritneho veterana, na ktoreho cernoknaznik nezozenie na vrakaci ani ten lavy blatnik :-)
13.02.2024 - 09:21:18
00
Zoidberg napísal:
Nikdy nevies, kto je za volantom, to je taka univerzalna vyhovorka. Aj pri beznych fukackach to moze platit, pri namerani...
Porovnaj si takyto zasah za udajne oskrete auto s pristupom k pologramotnemu narodovcovi, ku ktoremu dosli s prosikom na druhy den (a to uz bola nehoda, nie skodova udalost).

Ja tam teda utek nevidim. Nie ze by sa typecek rutil a za kazdu cenu unikal, kludne mohol nevediet, ze ho chcu zastavit. Tiez sa mi to stalo, zaradilo sa za mna policajne auto, po chvili zaplo majaky a tak sme sli za sebou asi 50m (kde ma spokojne mohli v prazdnom pruhu obehnut), kde sme zastali obaja na svetlach. Po pol minutke na cervenej, kde sa stale nic nedialo, som sa na zelenu rozbehol, oni za mnou piskajuce gumy, mysicka a zapikovali sa predo mna, ani som krizovatkou nestacil prejst. Tam na mna starsi veducko pred ucnami zacal hukat, ze preco sa snazim utiect. Potom doklady, fukat, ked nic nebliklo tak chcel aspon vidiet povinnu vybavu.


Mne sa to stalo v Kalifornii, ked som počul hukačky napadlo mi že asi niekoho nahánajú, potom sa otočím a to mna, akurát že som nezastal len som ešte pár sekúnd pokračoval dalej tou istou rýchlosťou okolo 50 km/h a namiesto aby som zastal tak som aby sme na ceste nezavadzali tak som pomaly odbočil na parkovisko a zastal. Vypli majáky, húkačku ale dobrí boli, žiadne násilie, slušne na mna jeden z nich mieril pištolou a že otočit sa a ruky na kapotu. Potom asi tri štvrt hodiny kutrali v aute, telefonovali niekam, už som tam bol asi rok tak som mal obavy či nevolaju dakde na imigračné a nepošlu ma domov ale nič, nakoniec pošli preč, raz som aj nabúral ale len taký malý tukes do SUV-čka predomnou tak tam sa zbehli postupne s húkačkami a majákmi až tri policajné autá ale tiež velmi slušné jednanie dokonca aj bez vytasených zbraní, šerif tej oblasti jak zistil odkial som nakoniec presvedčil šoféra že sa až tak vela nestalo, dal mi svoju vizitku keby bol nejaký problém a tiež pošli preč.
13.02.2024 - 10:13:11
01
Yogisz napísal:
A je celkom rozdiel teplota vody a teplota oleja
Ten znak mi príde skôr na teplotu vody, ale je to len dojem


To Veľmi dobre viem, ale aj nízka teplota vody nie je OK. Zajtra pôjdem na ďalšej kii, tak si overim, či to skočí do stredu alebo nie.
13.02.2024 - 11:24:41
00
Ceed 2022 mi uz ukazuje stred. Stara Sephia 1996 ukazovala rucickou vzdy palicku pod stred, rovnako to mal aj Accord 2000 ci Civic 2008.
13.02.2024 - 11:44:34
00
Sesulak napísal:
Akcia ako keby odrel Bugatti :D

Ja som raz na sidlisku zazil jedneho debila, pri cuvani som sa dotkol do hrdzavej feldy, vyletel z bmw zacal silno mlatit na moje zanovne auto... Vybehnem von, kkt bliakal na cele sidlisko jak sfetovany. :D Ze aha na felde ake skrabance !!! (stare hrdzave vrypy.. no proste debil)
Tak som bliakal aj ja, vytiahnem utierku, zotrem prach na mojom plastovom narazniku a nula celych nula nič dpč...... Som ho poslal do doriti, debil jeden.
preto rozmyslam ze ci to nebol tiez taky drbnuty co hned volal polisov..
13.02.2024 - 12:03:23
02
Jezus napísal:
Myslel som si. Inak vstrekovac sa da vycistit (netreba ho menit), lenze v autorizaku to nerobia a vzdy ho menia za novy. V kazdom pripade sa priprav na to, ze casom sa zanesie aj novy vstrekovac. A aj na to, ze aj ked Ti vymenia nadrz, tak aj ta casom zas odide (cerpadlo). Cize ak auto neposles dalej do sveta, tak z dlhodobeho hladiska / z pohladu nakladov na prevadzku je jedine zmysluplne riesenie dat odstavit AdBlue okruh (na emisnej auto prejde aj bez neho). A potom je tu este ta praskajuca retaz pohanajuca vacky a riziko prasknutia FAP filtra. Proste "past vedle pasti"...


Takže posledný servis "porucha antiemisného systému" a následné odrátavanie 1150km do nenaštartovaniu auta pri nájazde 53tis. km dopadol nasledovne: Diagnostika, podozrenie na nádržku. Ale mechanický a elektronický test nádržky nevykazoval anomálie takže diagnostika, reset, nastavenie parametrov = 48€. Bolo to vykonané v autorizáku.
Na jednu stranu som rád, že to zatiaľ nič nestálo, na druhej strane som nervózny kedy sa to znovu prejaví. Asi potrebujem nosiť so sebou počítač, software, hadware Citrónu aby som si niekde na pol ceste zresetoval odpočítavanie do odstavenia auta. :)
13.02.2024 - 13:41:34
01
to odstavenie auta aj realne nastane? raz sme sli na pozicanej dodavke ktora po par km zacala pindat na adblue. navod tvrdil ze po 1200km nenastartujeme. volali sme majitelovi a ze to nemame riesit. kilometrovo sme sa zmestili tak neviem co by sa realne stalo :-)
13.02.2024 - 13:51:28
00
Ak odpocitavanie pride na 0 a vypnes motor, tak uz nenastartujes, kym AdBlue nedotankujes (v nudzi mozes naliat docasne aj destilku). Ak motor po prideni odpocitania na 0 nevypnes, mozes jazdit do aleluja. :)
13.02.2024 - 14:32:26
01
Treba pripomenúť, že v tomto prípade nejde ale o prázdnu nádržku adblue. :)
13.02.2024 - 14:37:47
00
Ano, v Tvojom pripade je to porucha. Otazkou je, dokedy to dokazu udrzat pri zivote resetovanim cez diag, lebo podla mna je len otazka casu, kedy budu musiet tu nadrz vymenit. Akoby sa tej vymene chceli vyhnut. Najhorsie je, ked sa clovek s takym autom vyberie na dalekonosnu zahranicnu dovolenku a ozve sa to uz cestou na dovolenku. Vtedy nie je sanca na navrat domov bez servisu v zahranici.
13.02.2024 - 14:44:48
00
Tak okrajovo som sa dozvedel, že problém býva aj v nastavovaných parametroch adblue systémoch a celý koncern v tom zatiaľ moc jasno nemá. :)
13.02.2024 - 14:51:16
01
No jo, dnes uz automobilky netestuju poriadne pred uvedenim do predaja ako kedysi, ale riadia sa mottom od Shaman racing "Tested on human". :D
13.02.2024 - 15:19:17
00
Moje auto pre istotu teplotu vody ani nezobrazuje :D
13.02.2024 - 15:24:37
02
Stale vyberam dlhe berlingo, fiat doblo maxi alebo podobne a prechadzam diskusie a znacim si nejake detaily co ma zaujali k jazde, motorom a podobne.
K tomu AdBlue mam poznacene :

"Auto.cz diskuse :
Chceš dve dobré rady?
1. Nikdy nelej do nádržky AdBlue menej ako doplna. Jak sa rozsvieti kontrolka a nápis na prístrojovke, čo najskôr dotankuj.
2. Vždy pri doplnení AdBlue tam nalej aj aditívum. Stojí okolo 150 českých korún a je to tak na 10x...
Ak budeš liať malé množstvá AdBlue a bez aditíva, riskuješ zablokovanie čerpadielka v nádržke a opravu za cca 25 tisíc Kč. AdBlue totiž kryštalizuje a kryštáliky, resp. skôr vločky toho sajrajtu dokážu čerpadielko zalepiť a zablokovať. Oprava jedine formou výmeny."

Pravdivost nemam zatial ako overit.
13.02.2024 - 17:08:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up