Keby chcem, tak teraz tá 16" mu ešte veľkostne asi vydrží a môžem ísť potom na 24" rovno, ale neurobím to.
Momentálne máme SCOOL (niečo ako WOOM) a to bol super bajk na učenie. Ale keďže malý už chce terény a hento má tenké kolieska, tak s tým do terénu nemôže ísť. A zas by bola blbosť, aby išiel terén a nejaký trail prvý krát na bajku, ktorý mu je veľký. Tá 24" by bola náročná na učenie. A keďže mám aj dcéru a asi bude každý bicykel dediť, tak musím myslieť aj na to. Pre ňu by skok o 2 veľkosti bol asi o dosť horší a zase to nie je až také zlé, keď ten bajk využijú 2 deti. A keď ich nezničia, tak sa možno ešte aj predajú. :)
13.02.2024 - 11:00:46
00
Miňko2r 10 mes - 16" early rider na ktorom sa učil. 4,5r- 20 torp ktorý mu bude minimálne ešte rok až dva, buď na vianoce, alebo až ďalší rok začne na yt jeffsy primus 24.
Keď začal na torpe, najprv mi hovoril, že mu je veľký, a tak sme vytiahli oboje pred blok, po 10 min už early rider nechcel.
Následne som mu ho ešte asi 2x ponúkol z kočikárne, no odvtedy už naň nikdy nesadol a v 16" čaká na menšieho syna :)
neviem aky bol vysoký v danom rozmedzí, ale vždy bol vyšší ako jeho rovesníci, momentálne má 124 cm.

Prílohy:

Snímka.JPG
Snímka.JPG 149.51 KiB thumb_up0thumb_down

20240114_112646 – kópia.jpg
20240114_112646 – kópia.jpg 438.04 KiB thumb_up0thumb_down

13.02.2024 - 11:13:41
02
My sme išli od 12" odrážadlá všetky veľkosti.Teraz má 9rokov a 27,5 Cube stereo XS.Niektoré veľkosti nevydržali ani rok.Lenze to je chalan a blázon na bicykle.Ale vždy mal správnu veľkosť a teraz jazdí jak šľak.Ale dcéry to moc nebaví,tak tam udržujem len nejaký bike aby bol na zmrzku?.A 16" predaj,doloz pár euro a kúp poriadny bike.Malej kúpiš keď bude treba.Netreba zbytočne držať bicykle nevyužité.
13.02.2024 - 11:14:07
00
ešte uvediem jeden pekny priklad, pred early rider som mu kupil specialized riprock 16". ten bajk mal 11kg, možno aj viac, nedokázal ani len pretočiť pedálmi, jeho jediná výhoda bola, že mal pomocné kolieska a tak sme ho 1 týždeň používali ako "trenažér" doma v byte aby pochopil princíp šliapania po prechode z early rider odrážadla, na ktorom lietal ako blázon. následne bol preňho prechod na early rider 16" bez koliesok otázkou 10 minút.
po zlej skusenosti s specialized ma to len utvrdilo v tom, že keď ho bajk bude baviť a bude chciet somnou jazdiť aj traily a trošku terén, potrebuje kvalitný bajk, ktorý následne stále podedí mladší syn a vždy ho viem predať za zodpovedajúcu cenu.

Prílohy:

123016735 (4).jpg
123016735 (4).jpg 245.67 KiB thumb_up0thumb_down

minko stacionar.JPG
minko stacionar.JPG 46.28 KiB thumb_up0thumb_down

13.02.2024 - 11:23:48
00
obrovsky rozdiel robi aj priemer kolies, kazdou velkostou sa prejazdnost nerovnosti stava ovela jedoduchsou. Moje deti to najviac ocenili asi pri prechode z 20 na 24 palcov. Teraz su uz na "dospelych" kolesach a teren nie je problem, uz je to len o zrucnosti/kondicii.
13.02.2024 - 11:56:18
01
valecek 11kg na 16" to je pekný extrém. Môj drobec, keď mal 2 roky dostal odrážadlo a bol na ňom stále. Keď mal 3, tak dostal 16" SCOOL, ktorý váži necelých 6kg. Parádny bajk, na ktorom sa naučil bicyklovať behom pár minút. Až som prekvapený, aký bol rýchly prechod z odrážadla na bike.
Inak, ten YT som už obzeral a brutálny bike. Kedysi som si chcel aj ja kúpiť YT a to by som isto synovi musel kúpiť tiež. Ale nakoniec som mal super cenu na Canyon a veľká škoda, že oni nerobia detské bajky. Kedysi robili. Inak aj Propain má peckové bajky pre deti. Tiež som slintal nad nimi. A vždy som dúfal, že budeme mať rovnakú značku, ale asi to tak skoro nebude. :D

Jano12345 16"tku predávať nebudem. Je to naozaj dobrý bajk a o to mi ani nejde, že by som predal a to doložil. Síce chcem dobrý bike pre syna, ale mam limit, aké peniaze som ochotný za to dať a nejde o to, že by som nemal na to peniaze. Proste sa mi to zdá už zbytočné. Inak by som kúpil napr. Propaina alebo niečo podobné. (https://www.propain-bikes.com/en/product/bikes/kids/frechdax/) :P
13.02.2024 - 13:41:16
00
Sam mam cervenu capru, syn bude mat cerveneho jeffsyho :) a zlavy ktore nahodili su neodolatelne.
Ak by ho to nebavilo alebo by si nasiel medzitym iny sport č 1 nehrotil by som to, no hokej ho nechytil, tak budeme bajkovat :) v podstate vsetok volny cas ak to pocasie dovoli travime spolu na bicykli, preto som bol ochotny akceptovat drahy bajk.
Rodicia na dopravnom ihrisku iba krutia hlavou ked skace schody alebo jazdi "inak" ako ostatne deti, ale realne su to proste desiatky hodin stravenych inym bicyklovanim ako po ihrisku. A to nieje ziaden talent, mame tu v skupine otcov a deti ktore su o parnik pred nami.

Prílohy:

20230523_174819.jpg
20230523_174819.jpg 428.75 KiB thumb_up1thumb_down

13.02.2024 - 14:07:20
04
Je dávno jasné, že my máme z tých bajkov väčšiu radosť ako deti. 😁
13.02.2024 - 15:32:30
21
Presne ako pise par chalanov nado mnou. Vynechanim velkosti sice usetris, ale decku to mozes akurat tak zhnusit. Mam 2 chalanov a v takom rozostupe, ze nemohli dedit po sebe, mladsi isiel tak pol sezony za starsim vo velkostiach. Tiez 16 lahucky Woom na naucenie sa jazdenia. Potom uz do lesa na traily, takze to chcelo nieco lepsie. Isli sme do 2O Orbea, vtedy este nebol Laufey, ale najvyssi MX bol to iste. Vtedy som maleho v obchode posadil aj na 24 a to by som mu chudacikovi neurobil, sak ani ruky na to nevedel roztiahnut a na pedale by akurat tak spicky mohol natahovat. 2O bola ale aj tak iba na 1 sezonu. No prisla prva Corona a absolutny nedostatok bajkov. 24 bola objednana v januari, ale dosla az v juni den pred vysveckom. A to uz na tej 20 fakt trpel, bolel ho chrbat. Casto vidam deti o dost vacsie od neho drtit 20. Ale to nie su rodiny, ktore aktivne bajkuju a na ihrisko to staci... Orbea Laufey 24 bol obrovsky skok - vyrazne vacsie kolesa, odpruzena vidla, teleskopka, Deore vybava, trail geometria... Na tom zacali chalani jazdit uz vaznejsie traily a bajkparky. No a tento rok pre starsieho prisiel cas, ze z 24 ideme na 27 (24 Laufey H10 bude coskoro v bazari). Vybral som Canyon Neuron Young Hero. YT je brutal cena teraz, aj som ho zvazoval, ale ked som pozeral vybavu, predsa len mi pride ten Neuron o malicko lepsi a o 1,5 kg lahsi a to 27,5 oproti 26 Jeffsymu! A synovi sa tiez Neuron paci viac, lebo Fabio Wibmer dizajn :)
14.02.2024 - 10:36:47
03
No ale veď to YT je bike len dole kopcom ,ako môže hentake dieťa niečo vyšlapat na 13 kilovom bicykli. My sme 24 vynechali/nevynechali ,z 20 Isla beinn isla rovno na RB26-geo 24 kola 26,bol to obrovský skok dopredu,vyslapala v pohode z Martina až na vysielač ,keď sa chcela popast na cucach..potom som jej na 1 rok poprehadzoval RB ko na Skovy 26 ram a následne spravil 29 v Sku,to už môže mať kľudne na furt. Takže v podstate bolo treba urobiť len 2 seriózne bicykle.
14.02.2024 - 11:22:34
00
Aký je dobrý celoodpružený bike, nie veľmi drahý, pre 10 ročného chlapca, 140cm výška?
14.02.2024 - 11:26:29
00
kajto to YT bude mat az na jesen, resp az buduci rok. myslim ze na nase bezne vyjazdy bude zvladat v pohode, ak nie stale mam v ruksaku lano na tahanie.
Minko je na svoj vek nadmieru silny, jednak sa naozaj vela hybe, chodi so mnou o 5.30 rano do fitka lebo sám chce- ľudia len krútia hlavou a nechápu prečo ho tyram.
Snazime sa dobre jest aj ked je stale chudy jak palica... ( po postarovi) :D
Minko nema problem v 4-5 rokoch urobit s prestavkami 40 km vylet na torpe. Dalsie vylety sa budu stale prisposobovat mensiemu synovi ktory je o 2 roky mladsi.

marseluspp YT najlacnejsi je asi YT Jeffsy primus,alebo spomynany canyon

Prílohy:

20240117_055441.jpg
20240117_055441.jpg 147.33 KiB thumb_up0thumb_down

14.02.2024 - 11:38:54
03
Toho Torpa poznám 🙂,keď som bral od Mondza niekedy v 16/17 roku Islu,tak ten Torp mi vyrazil dych,to bol môj prvý kontakt s naozajstným detským superbikom,až som o rok začal stavat svoj naozajsky detský superbike -RB cko.
14.02.2024 - 11:52:25
02
Tak som dostal odpoveď z obchodu u nás a vedia mi objednať 20” aj Orbea MX Team aj Orbea Laufey. Riešim len verzie bez odpruženej vidlice a je tam rozdiel 70€. Myslíte si, že má význam priplatiť za ten Laufey? Váhu neuvádzajú. Je tam len rozdiel trochu v geometrii, ale výbava je tuším rovnaká vrátane prevodov. MX Team má tuším predstavec vstavaný v riadidlách, ale to asi neni problém. Hadám by mu stačil na úcenie do terénu aj ten MX TEAM. Čo vy na to?

EDIT: Tak aj Laufey už má riadidlá vstavané s predstavcom. Netuším, prečo to urobili na nových modeloch.

sozi
14.02.2024 - 13:47:52
00
nemopbx Pozeram len stranku Orbea... MX vs Laufey... 8 speed vs 9 speed, hlavovy uhol 68 vs 66. Laufey ma Shimano 410 brzdy, pre decka bomba, tie su aj na 24 a chodili mi cervenu vo Vexli, Dolnej Morave, Semmeringu, tu Krive Jarky..., tie na MX nepoznam... Ine rozdiely nevidim. Polozenejsi predok na Laufym bude lepsi na trailoch smerom dolu. Ci to take male decko bude citit...? Na 20 este asi nie, na 24 uz jednoznacne... Ja by som dal asi na vyber malemu, ktory sa mu viac paci, nech ma aj on radost a pocit, ze si vyberal :)
15.02.2024 - 11:16:26
01
keyboard_arrow_up