Ja som sa na vrchole svojej lenivosti dostala na 73 kg, pričom bezne som mala hmotnosť tak okolo 60, max 65 kg a odkedy cvičím v posilke tak síce mám stále 73 kg ale tvarovo som sa zmenšila a zmestím sa zas do oblečenia, ktoré som na 3 roky odložila lebo mi bolo malé, čiže ani čisto tie kilá nie sú úplne ideálny ukazovateľ. Chápem však, že kĺbom je jedno aké zloženie má hmota ak nesú 73 kg, pre ne je hmotnosť hmotnosť 🤷 každý chudne s iným cieľom
24.02.2024 - 14:02:31
05
..tym klbom urcite neni jedno ci mas "vyzratych" 73kg alebo vysportovanych 73kg.
24.02.2024 - 16:21:11
05
je uplne ine mat vysportovanych 73kg a vyzratych 73kg, lebo k tym vysportovanym kilam sa clovek musi dopracovat silovym treningom a k benefitom siloveho treningu patri aj hustejsie kosti a silnejsie upony = stabilnejsie klby.
Vysledkom tohto je aj vacsia odolnost voci zraneniam ako zlomeniny a podobne…
24.02.2024 - 17:14:25
010
to je jasne, bol som vcera u fyzioterapeuta a povedal mi co a ako a dal mi cviky, hlavne na core. lebo to mam slabucke, toto ked spevnim tak sa soevni aj chrbat aj kolena nebudu trpiet lebo mam aj zle drzanie panvy
24.02.2024 - 18:54:39
00
Mám kolegu, ktorý na mňa pozerá stále a stále plače, že len priberá a nedá sa chodiť von, lebo prší, zima je, teplo je, fúka, moc je unavený a pod .. Má takú istú prácu ako ja... Všetko je otázka priorít
24.02.2024 - 21:08:31
05
Ja tento problem nemam. Nachodim kilometre po horach s fotakom. Kvoli dutinam nebikujem cez zimu.
24.02.2024 - 21:18:41
01
Hack3r napísal:
to je jasne, bol som vcera u fyzioterapeuta a povedal mi co a ako a dal mi cviky, hlavne na core. lebo to mam slabucke, toto ked spevnim tak sa soevni aj chrbat aj kolena nebudu trpiet lebo mam aj zle drzanie panvy


Na kolena a celkovu svalnatost ti cvicenia na “core” nepomozu…
Na to je potreba drep, mrtvy tah, tlaky na plecia po stojacky s velkou cinkou a ostatne zakladne komplexne cviky. A samozrejme progresivne navysovanie vahy pri spravnej technike cvikov…
24.02.2024 - 21:27:18
01
Ale na to aby si správne drepoval, ťahal správne mŕtvy ťah a tlačil stojky potrebuješ mať predovšetkým silné práve core. Bez toho si akurát koleduješ o vyskočené platničky a iné komplikácie.
24.02.2024 - 21:31:50
00
Tak to nefunguje …lebo potom nikdy nebudes mat dost silne “core”.
Treba zacat kludne aj s prazdnou tycou, so spravnou technikou a rozumnym treningovym planom s progresivnym navysovanim…
Jasne, ze je blbost hned tahat na mrtvole 120kg.
nie je rychlejsia cesta k silnemu core ako prave komplexne cviky so spravnym treningovym planom a SPRAVNOU TECHNIKOU!
24.02.2024 - 21:37:21
06
funkatron napísal:
Tak to nefunguje …lebo potom nikdy nebudes mat dost silne “core”.
Treba zacat kludne aj s prazdnou tycou, so spravnou technikou a rozumnym treningovym planom s progresivnym navysovanim…
Jasne, ze je blbost hned tahat na mrtvole 120kg.
nie je rychlejsia cesta k silnemu core ako prave komplexne cviky so spravnym treningovym planom a SPRAVNOU TECHNIKOU!

Ak ma niekto problemy s krizami ma cvicit mrtvy tah a spol je riskantne.
Vsetky cviky, co si vymenoval povazujem za silne problemove a naopak by som odporucal sa im vyhnut...aspon na zaciatok.
Ja mam 4 platnicky v prdeli, mrtvemu tahu sa vyhybam aj po roku, a tlaky v sede robim (momentalne uz pol roka radsej nie) zasadne s oporou chrbta.
Existuje ine, lepsie a menej rizkove cvicenia na posilnenie svalstva chrbta, sam so toho dokazom, pretoze k cviceniu som sa vratil prave kvoli znicenej chrbtici a benefity som pocitil uz po par tyzdnoch.
25.02.2024 - 12:28:12
12
ake cviky napr?
25.02.2024 - 22:17:37
00
Ja osobne som robil pritahy v predklone, vzahladom na oslabene krize navyse s oporou hlavy.
Pripadne mozes striedat pritahy s jednoruckami, samozrejme s oporou, pozor na pripadnu rotaciu, ta ti moze poskodit, takze sa sustredit na techniku.
Pri tychto cvikoch precvicis skoro cely chrbat a nehrozi, ze ta sekne v krizoch (to by si musel byt umelec), pretoze spodna cast chrbta je namahana v mensej miere ako pri mrtvom tahu napriklad....tam staci, ze zle odhadnes vahu, ci pojdes hore s ohnutym chrbtom a mozes si velmi lahko ublizit.

Ono zalezi na tom ako velmi mas poskodenu chrbticu a co ti dovoli tvoj chrbat.

Core kulturisti samozrejme nedaju dopustit na mrtvy tah lebo je to kralovsky cvik pri cviceni chrbta, ale zaroven je to asi jediny cvik na chrbat, pri ktorom sa dokazes lahko zranit a ludia si pri nom postupne nicia chrbticu (samozrejme hlavne pretazovanim).
25.02.2024 - 22:49:34
00
Mrtvy tah urcite nie je cvik na chrbat. Ano, hovori sa mu kralovsky (nie vsak "kralovsky na chrbat" - to je nezmyselna slovna konstrukcia), pretoze je tak komplexny, ze pri nom pracuje snad cele telo (okrem budovania sily a svalov ma napr. velke naroky na regeneraciu - spotreba energie a stimulaciu tvorby testosteronu - ktoreho produkcia sa vekom znizuje). Z pohladu flexie/extenzie tu pracuju hlavne nohy - bedrova oblast. Chrbat pri tomto cviku pracuje len izometricky, t.j. rozvija sa hlavne sila, nie vsak objem. Mrtvy tah je skvele cvicit aj preto, ze cloveka nauci spravne pohybove vzorce a aj za prahom posilnovne ho nauci spravnemu drzaniu tela pri dvihani predmetov, ale aj napr. vstavani zo sedadla auta, stolicky....
26.02.2024 - 08:35:26
05
Mne mrtvy tah sposobil podrazdenie sedacieho - ischiatickeho nervu. Cvicil som ho s extendermi, cize ziadna extremna zataz. Prejavovalo sa to asi po hodine a pol na biku, takym ako keby svrbenim na zadnej strane stehna a niekedy prechadzalo az do paty - hlavne po vyjazde. Nebolo to nic hrozne, ale ked som prestal s mrtvym tahom, tak to postupne odoznelo. Teraz mozem byt na vyjazde aj 3 hodiny a nic.
26.02.2024 - 08:57:02
00
Zodvihol si niekedy pero zo zeme? To je mŕtvy ťah. To, že ťa pri tom sekne je len výsledkom nie tej akcie ale je to výsledok veľa vecí, čo sa stali už predtým a naskladalo sa to. Potom už stačil jeden pohyb a je to...
26.02.2024 - 12:27:54
01
keyboard_arrow_up