Myslim ze to nejde. :-(

Inak ku mojmu problemu doplnil som snimacrychlosti a nadalej rovnako nizke kalorie. Teraz mam pocit ze to podstreluje tak 5 nasobne. Za 1 hodinu s priemernym pulzom 106BPM mi naratalo 130 kcal :-O Idem skusit na novo nahrat FW.

BTW: zakaznicka podpora nadalej ani obraz ani zvuk
28.08.2023 - 21:15:19
00
kena myslel som si. A za dekódovanie ich lzm formátu mi to nestojí. Inak som s Mega XL spokojný. Čo mi jedine trocha chýba je zobrazenie výškového profilu počas navigovania (kde je koniec stúpania). Ale aj toto sa dá poriešiť vložením vlastných "Direction" resp. <CoursePoint> do plánovanej trasy TCX.
28.08.2023 - 21:41:11
01
MarKac80 chcel si tagnut Kenaia
28.08.2023 - 22:34:11
00
No jó. Už nás je tu toľko, že ľahko trafíš iné meno 😁
29.08.2023 - 00:02:59
00
Ahojte, kupil som lezyne GPS XL, trošku bojujem s navigáciou priznám sa moc som tomu nevenoval čas. Naimportoval som nejaké trasy z Komoot. Ak som sa už dostal na trat tak slušne to navigovalo ale bez mapového podkladu len šipky a pri odbočke upozornovalo metrami kedy odbočiť. dalo sa to ale s mapami by to bolo lepsie. Vždy si musím stiahnuť mapu danej oblasti. Keď som si spravil trasu cez ich apku v telefone tak už ma to neupozorňovalo ani na odbočky len trasa so šikami. Robím niečo zle ? ďakujem za pomoc. PS keď chcem nejakú dlhšiu trasu do navigacie napr. Viedeň - Budapesť to všetko musím posťakovať po kúskoch?
04.09.2023 - 10:00:17
00
funguje Vám sťahovanie máp z gpsroot alebo apky Ally? posledne dni po vyznačeni konkretnej časti mapy začne generovať ale mapu už nevygeneruje.... cela GPS mi je teda na... neviete kde by som vedel stiahnuť mapy aspon SR/CZ/PL/AU resp. EU?
04.09.2023 - 11:55:51
00
Da sa stiahnut len to relativne dlho trva
04.09.2023 - 12:28:42
00
Vseobecna rada k navigovaniu s Lezyne GPS. Odporucam pouzivat ride with gps https://ridewithgps.com/ Tam si vytvorit trasu a nasledne ju exportovat v TCX. Nahrat do tras cez stranku GPS root a nasledne cez apku do GPS zariadenia. Ak ide o nemapovu jednotku tym praca koci. Fungovat bude aj notifikacia na odbocky aj BREADCRUMB mapa. Kde je vidiet tvar trasy v mierke a kde sa na nej nachadzate. Mapovacie schopnosti apky su katastrofalne. Pouziva google maps engine a ten nepodporuje na nasom uzemi cyklistiku tak ste pre apku bud auto alebo chodec. Ratajte so schodami, pesimi zonami, protismermi a dialnicami v trase.
Mapove jednotky zahrnaju este jeden krok, Upload podkladovej mapy. Map je mozno nahrat viacero cez apku. Ano trva to velmi dlho a moze to spadnut na zamknutie tel.... Lepsie pocas toho monitorovat priebeh. Da sa nahrat prkticky neobmedzene mnozstvo obdlznikov ale obmedzena je najvecsia velkost obdlznika. Cize pre dlhe useky treba urobit viac uploadov. Na druhu stranu, ak jazdite v jednej oblasti urobite to raz za zivot. Ja mam v Mega XL vsetko od Komarna po Wieden v jednom obdlzniku (takmer par km tam chyba). Nevyhoda tak velkeho obdznika je jeho pomale loadovanie v GPS. Obcas trva aj 5 min kym sa objavi mapa pod trasou. Je to otrevne hlavne, ked clovek zacina na neznamom mieste. Viac mensich obdlznikov ma vyhodu v podstatne rychlejsom nahravani, ale zasa bude dochadzat k vypadkom na ich hraniciach pri prepinani. Kratsim, ale zase v strede jazdy.
Co som zatial neriesil, lebo som nepotreboval je offroad mapa. Megu mam na cestnom biku a do lesa ju nevozim. A ostatne jednotky mam nemapove. Ale ka ste niekto nasli sposob ako dostat do navigacie podkladovu topomapu, alebo aspon hladinu s trailami z trailforks, budem vdacny za radu, mozno to raz vyuzijem.
14.11.2023 - 13:01:19
00
A teraz otazka. Ak niekto jazdite s lezyne gps traily enduro stylom. Vyslapem spustim sa postojim, poskacem jednu vec, podebatujem na vrchu trailu .... Nie XC styl 2 hod na plno bez pauzy. Ide mi o to ako vam to rata kalorie. Skusal som uz vsetko mozne a mam pocit ze to hazde uplne capiny. Uplne to ignoruje pulz, pri vyjazde s pulzomerom a bez mi naratalo prakticky zhodne kalorie ale oboje uplne mimo. Z celkovo 5 hod mi strava naratalo 1:43 v pohybe. Auto pauzu mam na GPS vypnutu. Priemerny pulz 143bpm max 176bpm 451 kalorii. To je za 5 hod menej ako bazalny metabolizmus. Ak by aj pocitalo ze ked sa netocia kolesa (napr pobehujem na peso okolo skoku) tak nevydavam kalorie, tak je to stale malo. Za 1hod 43 min by to malo byt pri priemere 143bpm 1453 kalorii min. Skusal som to bez snimaca rychlosti, skusal som to bez pulzomeru a kalorie su stale podobne.

14,91km, 510m, 1hod 43min, avg. 143bpm 451cal malo by byt 1453cal podla pulzu https://www.strava.com/activities/10172247022
22.79km, 633m, 2hod 15min, bez pulzomeru 679cal

v prvom pripade je to 30,24cal na 1 km
v druhom pripade 29.79cal na 1km
Nahoda ci je ten ich SW cisty vtip ?


Pokial viem, strava kalorie nepocita, berie ich zo zariadenia. GPS nahra 5 hodin pulzovych dat kazdu sec. Ako je mozne ze su ignorovane. Ak by som zliezol z biku a zacal robit drepy vedla, nebude to v kaloriach z aktivity ? Ten priemerny pulz je len za dobu v pohybe ?
Ked som pozeral vyjazdy bez cidla rychlosti, tak lezyne rata cely cas zapnutie nahravania po vypnutie ako cas v pohybe. Ale kalorie su este mensie ako s cidlom rychlosti. Proste za 6 hod som spalil menej ako za 2h hod podla lezyne. Aby to bolo este zaujimavejsia strava z tekejto aktivity vypocita nejako cas v pohybe ale kalorie necha podla GPS.
Strasny bordel.

Poradi mi niekto ako mam zabezpecit aby som zistil cele spalene kalorie z celeho vyjazdu. Aj s pohybom mimo bike aj s jeho nosenim, aj s behanim okolo skokov, hrabanim, kopanim..... Dakujem
14.11.2023 - 13:23:24
00
Caute zaujimalo by ma ci na lezyne megaxl mozem nahrat trasu napr do prace a potom druhy krat ju mozem spustit ako navigaciu a nechat sa navigovat da sa to??! Dakujem
01.03.2024 - 11:44:43
00
Áno. S Mega XL sa môžeš nechať navigovať... Ale spustenie navigovania robíš cez telefón...
01.03.2024 - 11:56:19
00
To znamena ze to musim mat spustene aj na mobile alebo sa to da navigovat cez offline maps?
01.03.2024 - 12:04:38
00
Mal som megaXL pred cca 3 rokmi a pokial sa pamatam, NEDA sa spustit navigovanie po nejakej predtym prejdenej trase ... dalo sa spustit len navigovanie po vytvorenej trase
01.03.2024 - 12:22:37
00
Rajec11 napísal:
To znamena ze to musim mat spustene aj na mobile alebo sa to da navigovat cez offline maps?

Nemusis nat spustenu app v mobile, tam to len spustis, nahra sa to do megaXL a mobil mozes vypnut
01.03.2024 - 12:24:50
00
A ked si vytvorim trasu ofline tak ako tam zmenim cestu, ked nechcem tu co mi automaticky da ale napr o dve ulice dalej a podobne?!
01.03.2024 - 12:27:00
00
keyboard_arrow_up