lubo_j napísal:
No ci ma o 100-200g viac ci menej je IMHO uplne suma fuk. Tuhost a efektivita pruzenia maju 100x vacsi vplyv na rychlost ako hmotnost.
Ale vyzera to ako zatial jednoznacne najlepsi XC bike a tie ceny v porovnani s konkurenciou vobec nie su premrstene (expert a pro build). Konecne nejaky vyrobca aj v builde pod 10 tisic ponuka wattmeter a nie je potrebne z noveho biku hned predavat kluky.
Oproti konkurencii vyhrava elegantnym swat storage a nie je potrebne mat pripaskovane na rame rozne naradie, duse... alebo podsedlovu kapsicku na ktoru rovno strieka blato. Aj na predoslom Epicu som vozil Swat Box a je to neskutocne pohodlne mat neustale pri sebe komplet servisne naradie (dusa, multikluc, montpaka, nitovacka, bombicka a knoty) a nemysliet na to pri umyvani bicykla.
Ak ti staci jedna flasa tak ani plastovy box na naradie neni zle riesenie.. Jazdim tak uz zopar sezon...
12.03.2024 - 18:23:30
00
lubo_j Však na svojom Epicu vozíš tiež iba jeden košík na fľašu :P
Na druhej strane ten Epic má žalostne málo priestoru na väčšiu fľašu na rámovej trubke. Hlavne s tou letuškou. Foto tej orbea je asi veľkosť S, nie? Alebo je potrebné posunú košík nižšie. Miesto tam ešte je.
12.03.2024 - 18:27:29
00
Pre tieto pripady je dobry Fidlock.
12.03.2024 - 18:34:14
00
Mne na tom novom Epicu vadi hlavne to hlavove / krytka hlavoveho. Po otoceni riadidiel to nieje najkrajsi pohlad. Najkrajsi pohlad asi neni ani na mojom novom Sparku ale tak... Su to samozrejme iba malickosti...
12.03.2024 - 18:35:11
00
Allied BC40. V plnej výbave lacnejší ako S-Works. A klasické vedenie hadice cez rám a nie cez hlavové. Výber farbičiek :$ Ale vzhľadovo sa mi viac páči ten Epic.

https://alliedcycleworks.com/products/bc40-sram-xx-sl-flight-attendant-bike

cdn.shopify.com


Naposledy upravil Kristina dňa 12.03.2024 - 18:50:35, celkovo upravené 1 krát.

12.03.2024 - 18:48:59
03
Kristina napísal:
lubo_j Však na svojom Epicu vozíš tiež iba jeden košík na fľašu :P
Na druhej strane ten Epic má žalostne málo priestoru na väčšiu fľašu na rámovej trubke. Hlavne s tou letuškou. Foto tej orbea je asi veľkosť S, nie? Alebo je potrebné posunú košík nižšie. Miesto tam ešte je.


Stare foto pozeras.

Prílohy:

0396910B-8A28-43BA-9906-249416E0748E.jpeg
0396910B-8A28-43BA-9906-249416E0748E.jpeg 279.64 KiB thumb_up1thumb_down

12.03.2024 - 18:50:31
01
to čo máš v profile :)
12.03.2024 - 18:51:00
00
Kristina napísal:
Allied BC40. V plnej výbave lacnejší ako S-Works. A klasické vedenie hadice cez rám a nie cez hlavové. Výber farbičiek :$ Ale vzhľadovo sa mi viac páči ten Epic.

https://alliedcycleworks.com/products/bc40-sram-xx-sl-flight-attendant-bike


Ten Allied je velmi pekny aj recenzie super, ale objektivne je to generacne skor na urovni Epicu Evo 2020. Jasne ze tie medzigeneracne zmeny uz su kozmeticke.
Ale ked pozries napr. X0 build a urobis par zmien v konfiguracii aby si dorovnala Epic 8 Pro, tak je ta cena velmi podobna. A ked mas este kontakt na Specialized distributora... :devil:
12.03.2024 - 19:07:53
00
Ako som napísala. Viac sa mi páči ten Spešl. Ale vedenie hlavovým je by u mňa muselo ísť aj cez predstavec, aby to bolo vizuálne v poriadku. Alied BC40 som dalo iba príklad ako protiváhu tvojmu výroku "jednoznacne najlepsi XC bike". Geo má Allied takmer totožnú, alebo veľmi podobnú. Dokonca o pol stupňa strmší sedlový uhol ako Spešl. Mám kontakt aj na distrutéra Alied keby som chcela :P

scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
12.03.2024 - 19:47:39
00
Ale musím povedať, že aj mne sa tento nový Epic páči. Aj keď Specialized vyslovene nemám rád, aj keď som nakoniec pri ňom skončil - nie Epicu, ale inom.... Bohužiaľ najlepšie parametre naprieč spektrom rôznych značiek.
12.03.2024 - 20:02:27
01
...ale není přítomen hliník...
12.03.2024 - 20:07:30
00
Len taká nesmelá otázka. Už neplatí, že najlepší XCO bajk je minuloročný Epic? Žeby slepá koľaj? :?:

assets.specialized.com
12.03.2024 - 20:15:24
00
Snáď najdrahší nie najlepši ;)najlepší bike neexistuje alebo presnejšie je ich mnoho každý mesiac je to iná značka iný jazdec ale táto kopia Treku sa zatiaľ nechytila.
12.03.2024 - 20:30:19
00
Stale je vela jazdcov, ktory nevyhladavaju tazsie traily, vyhybaju sa skokom, pripadne uprednostnuju max. efektivitu,.. na take ucely je prave epic wc. Na take pohodlnejsie zvladanie zvaznic, z ktorych su aj nase sk maratony prevazne vyskladane, kde takyto bike musi excelovat. Uplne by som ho nezatracoval a vklude si viem taky predstavit ako n+1 ]:)
Apropo tento novy Epic sa mi tiez celkom paci, ale ta spodna ramovka vyzera byt fest mohutna, na zivo to mozno neni tak zle. Ale kto nema ulozny priestor akoby nebol… A tiez niektore detaily, najma ta otocna krytka hlavka, poloha zadneho strmena kedy sa bez jeho uvolnenia nedaju vymenit platnicky, snad tiez zlepsili priechodnost plastov, aj ked to tak nevyzera..
Ale kvitujem zachovanie vedenia cez ram, tiez skryte vedenie lockoutu k tlmicu (obisli patent ktory ma orbea?), konfig Pro s divine sl a ultimate vidlicou..
Celkom si to Pro-cko viem predstavit :-)
12.03.2024 - 20:54:04
00
No ja si myslim ze Epic WC ma najvacsi problem vo vidle, ktora ma brain. Myslim ze to odradza vela ludi a aj factory racing jazdili WC s remote lockoutom vidlice. Dalsi problem je ze je to vlastne rovnako narocne na udrzbu ako full, aj rovnako tazky ale nie je to plnohodnotny full. Nemal som to stastie ho skusit, ale v recenziach hovorili ze v tvrdom nastaveni tlmic reaguje len na fakt velke hity a v maksich nastaveniach dost hupe. Takze mi to prijde ako taky mackopes ktory ma z fullu skor tie minusy ako plusy. Aj v porovnaniach so Supercalibrom testeri hodnotili Supercaliber ako vydarenejsi bike.
Ked porovnam Epic 8 tak riesi presne tie veci ktore sa dali Epic Evo vylepsit. V prvom rade je to stredna poloha tlmica s tuningom od vyroby. Sice aj na mojom Eve pouzivam 3-polohove dialkove, ale citit ze stredna poloha je skor taky "hack" a je pouzitelna len v stupaniach pri pomalej rychlosti pretoze sa pri nej uplne strati citlivost tlmenia. Dalej je to trochu vyssi antisquat. Su to vsetko len marketingove informacie z papiera ale vyzera ze novy Epic by mohol byt efektivnejsi ako Evo, ktore sa v otvorenej polohe v strmych stupaniach dost zabaralo. Swat v storage v rame je urcite krajsie riesenie ako Swat box... no a ta farba toho Pro je neskutocna...
Neviem ci nejdem dat moje Evo rovno na bazar :D
Inak Jaiub neviem co by si na to chcel obuvat ale aj minula generaciu epicu ma kopec miesta na 2,4 plaste a s rezervou. Sam som jazdil viacero znaciek 2,4ky.
12.03.2024 - 21:50:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up