Uz si madlia ruky ako sa do tych medvedov pustia. Pritom co som cital, tak boli uplne mimo tur.chodnika a je tam zakaz chodit. Kazdopadne je to tragedia, ze to zena neprezila.
16.03.2024 - 07:10:18
01
"V sobotu o tom informovali z ministerstva životného prostredia (MŽP). Štátny tajomník envirorezortu Filip Kuffa ubezpečil, že ak sa potvrdí priamy útok medveďa, nič sa nebude ututlávať.
Slovenské ministerstvo životného prostredia pripomenulo, že spoločne s Rumunskom predloží na najbližšie rokovanie Rady ministrov životného prostredia Európskej únie návrh na preklasifikovanie medveďa do nižšej kategórie, ktorý umožní efektívny a aktívny zásah do populácie medveďa. "

https://www.aktuality.sk/clanok/DaoAYZA/obetou-incidentu-s-medvedom-na-liptove-ma-byt-31-rocna-bieloruska/
16.03.2024 - 09:06:45
00
asi tak no

Príčinou úmrtia 31-ročnej ženy, ktorú v Nízkych Tatrách naháňal medveď, je podľa polície zrejme pád z výšky 150 metrov do žľabu. Definitívnu príčinu smrti určí pitva. Policajt v pátracom tíme využil na odplašenie medveďa výstrel do vzduchu.

Obeťou je žena z Bieloruska. „Bola nájdená bez známok života. Obhliadajúci súdny lekár konštatoval ako predbežnú príčinu smrti zlyhanie centrálneho nervového systému z dôvodu pádu z výšky, ktorý spôsobil devastačné poranenie hlavy,“ informovala polícia.

Uviedla, že k nešťastiu došlo počas vychádzky po turistickej trase z obce Lazisko smerom na vrch Sina. Po strete s medveďom sa dvaja ľudia rozdelili, utekajúc od seba. Druhú osobu, muža, vypátrali a je v poriadku.

Oblasť je v 5. stupni ochrany národného parku. Ide o bralnú časť Nízkych Tatier a o medvedie teritórium.
16.03.2024 - 11:02:22
00
Máme krásnu prírodu a ľudia sa boja do nej chodiť..ty ktorý bývajú v oblastiach s veľkým výskytom medveďov vedia o čom píšem .. ostatný mudruju.
16.03.2024 - 11:16:35
00
na základe iných popisov uvažujem, či by nebolo zo správy vypustiť ... po turistickej trase ... ; a či by nebolo z turistických máp vypustiť značenie "výhľadov" , ak tam nevedie značený turistický chodník, najmä v oblastiach NPR; a ten poľovnícky chodník zo Siny , ten vedie na "Na jame" cez Demänovský nôž ? alebo je Demänovský nôž v inej časti ?
16.03.2024 - 11:19:01
00
mirec16: Ked kopirujes, tak pls. uvadzaj zdroj. https://dennikn.sk/minuta/3886541/
16.03.2024 - 11:24:32
02
Ak nedokážeš rešpektovať prírodu a jej zákony tak do nej nelez.
16.03.2024 - 11:27:23
011
Keď už chcem rozduchavat debatu, nebolo by fajn zvládnuť aspoň základy gramatiky?

Mäkké i v množnom čísle... hore 3x, neriešim čiarky ani makcene
16.03.2024 - 11:28:49
00
dees turistický chodník tam nieje https://sk.mapy.cz/s/bolatanuse

Nie zo Siny ale zo Sinej
16.03.2024 - 11:30:02
01
Podľa informácií od horských záchranárov našli telo ženy pod skalným prahom v strmom teréne. Medveď sa nachádzal v blízkosti.

"Našťastie sa ho podarilo za pomoci služobného psa, kriku a varovného výstrelu príslušníka polície zahnať," priblížili. Druhého z dvojice, muža, našli vystrašeného, ale bez zranení. Telo ženy po nevyhnutných úkonoch pomocou spustov vyslobodili z exponovaného terénu, pozemne transportovali na Lúčky a odovzdali polícii.--Hospodarske noviny
16.03.2024 - 11:50:55
00
trochu paralela s pripadom , kt. sa stal vlani v 01.2023 môjmu známemu v Slovianskej doline obec Valča pri MT - na prechádzke so ženou ich začal naháñať maco. Panika. Liezli na strom, prvá žena a on ju istil, sám však spadol tak že si rozlámal panvu a vraj nohy mu ostali držať len na svaloch. Maco ich chvalabohu nechal - zrejme len výpad z jeho strany, bolo to v zákrute. Signál žiaden, žena utekala po pomoc a muž tam nejakú dobu zostal pod stromom. Medializované to nebolo. ktovie kolko takých prípadov je ročne
16.03.2024 - 11:53:12
02
Zda sa mi prinajmensom zvlastne, ze by takyto pripad pred rokom, ked novinari cihali na kazdu senzaciu o medvedoch, nebol medializovany.
16.03.2024 - 12:01:11
03
aJoN Píšem poľovnícky chodník zo Sinej, ten je vyznačený ako chodník, po zväčšení mapy sa na chodníku objaví nápis poľovnícky chodník; a čo sa týka gramatiky, áno. pozerám že sa píše Siná :)
16.03.2024 - 12:20:51
00
Na Sinej som bol už poriadne dávno, ale čo si pamätám, aj ten turistický chodník bol dosť exponovaný a človek musel dávať riadny pozor na každý krok, aby nezhučal do doliny. Tárať sa v tej lokalite niekde mimo, na konci zimy, to mi príde ako dosť nerozumné. Tak ale poďme teraz pohlušiť macov, snáď si ľudia nájdu iný spôsob, ako ísť svojmu osudu oproti.
16.03.2024 - 13:49:31
02
Jezus napísal:
Zda sa mi prinajmensom zvlastne, ze by takyto pripad pred rokom, ked novinari cihali na kazdu senzaciu o medvedoch, nebol medializovany.


a prečo ? asi ma skutočných kamarátov ktorí rešpektujú súkromie. Nie je na FB, ani inde. Moja manželka s nim sedi v kancelárii, boli sme v obraze
16.03.2024 - 14:08:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up