Asi preto, že keď chcú komunizmus,nech si to užijú ?
23.03.2024 - 14:52:03
02
Krajiny majú právo na sebaurčenie. Alebo to spochybňuješ?
23.03.2024 - 14:59:36
00
Len taký detail - toto je čo za otázka? Aký je súvis medzi sebaurčením krajiny a ekonomickou sankciou? Zvlášť v prípade, keď tá trvá cez 60 rokov a pokiaľ si dobre pamätám, Kuba je veľmi pyšná na fakt, že sa ňou Washingtonu nepodarilo prinútiť ju k podvoleniu sa americkým požiadavkám ...
23.03.2024 - 15:12:36
03
Jano1987 Moc do toho nevidím, tak sa radšej opýtam ... či nestačí, že s Kubou obchoduje tých 187 krajín, určite celý BRICS s RF. Jedny USA môžu zvrátiť prosperitu Kuby ?
23.03.2024 - 15:15:01
12
dees napísal:
Kristina Verím, že ako kresťanka, si im, Maďarom, odpustila. Treba to pripomenuť aj jedným aj druhým, aby sa chyby neopakovali. A odpustiť, aby sme nesiali do duší mladého pokolenia zlobu. Aby sme tu do strednej Európy nedotiahli balkánske vzťahy.

A keby som nebola kresťanka tak by som im nemusela odpustiť? Nerozumiem zmyslu tvojho príspevku. Ja som iba zverejnila pripomienku na výročie invázie, o ktorej som doteraz nepočula. Verím, že väčšina z fóra sa tiež dozvedela niečo nové.
Ty si ako kresťan odpustil ruSSom inváziu v 1968? Odpustil si im, že kremeľ uvrhol Československo a ich občanov do doby temna na desiatky rokov? RuSSký vplyv stále trvá a naďalej ničí životy našich spoluobčanov, u ktorých pretrváva spomienkový optimizmus. Ale možno sa mýlim a za všetkým stojí soroš, gates a hillary clintonová.
23.03.2024 - 15:35:18
07
Jano1987 napísal:
Skús sa spýtať USA, prečo stále držia embargá na Kubu od 1960 https://dennikn.sk/minuta/3658674/

Spojené štáty oznámili, že zmierňujú obmedzenia zavedené voči Kube vládou bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Zmeny sa dotknú napr. imigračných postupov, prevodov peňazí a leteckej dopravy. Informovala o tom agentúra AFP.
23.03.2024 - 15:38:23
00
Kristina Tak si im odpustila, to je dobré. Zmyslom môjho príspevku ... ako som písal, pripomenúť si a odpustiť. Aj Rusom. Nie Kremľu. Ale Rusom, ľuďom. Čo chceš robiť s ľuďmi, ktorí žili a žijú pod diktatúrou? Že ju nezvrhli ? Skúsili. Magnitskij, Nemcov a teraz Navaľnyj . A ďalšie tisícky v tjurme . Aj skrz SVO. A keď sme pri Rusoch, to skôr by som neodpustil Nemcom, čo naložili V.I.L. s vreckami plnými peňazí do vagóna a poslali ho do St.Peterburgu :) A čo my tu doma ? Odpustíme na SK tým, čo volia SDĽ po 35 rokoch od zmeny režimu ? To je prípad na zamyslenia - pre obavy z nášho ďalšieho smer-ovanie.
A k tej kresťanke - práve naopak - vychádzal som z toho, že na SK je 80% kresťanov, a tí "by mali" odpúšťať.
23.03.2024 - 15:56:13
00
Kristina napísal:
Spojené štáty oznámili, že zmierňujú obmedzenia zavedené voči Kube vládou bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Zmeny sa dotknú napr. imigračných postupov, prevodov peňazí a leteckej dopravy. Informovala o tom agentúra AFP.


To asi taká pomoc, ako keby som na cestu do Rakúska nepotreboval pas, ale stačí občiansky
1/ zákaz import - export medzi USA a Kubou
2/ každé čo i len trochu významné letovisko na Kube je na sankčnom zozname USA, teda tomu nemôžeš posielať peniaze, lebo budeš mať problém, ak sa tam ako US občan rozhodneš stráviť nejaký čas (ak to máš dovolené vôbec)
3/ boli zákazané plavby na Kubu dlhé roky
4/ zahraničné firmy čo chceli podnikať s Kubou, ako napríklad BP, Shell, Samsung atď boli veľmi dôrazne upozornený vládou USA, že ak sa rozhodnú podnikať s Kubou, bude to mať pre nich následky. Týka sa to prakticky všetkých zahraničných firiem, ktoré podnikajú aj na území USA. To je niečo ako keby Nemecko povedalo Samsungu napríklad, že ak bude obchodovať so Slovenskom, tak prehodnotia jeho status na nemeckom trhu. Samsung veľmi rýchlo stiahne všetky svoje aktivity zo Slovenska. To isté môžu povedať aj ostatným firmám. Tým pádom máš výrazne oklieštené možnosti exportu a importu dôležitých vecí, čo potrebuješ a predražuje sa ti to. Tak isto, máš problém aj s dôležitými technológiami potrebnými pre rozvoj.
V skratke embargo Spojených štátov voči Kube bráni americkým podnikom a podnikom organizovaným podľa práva USA alebo vo väčšinovom vlastníctve amerických občanov obchodovať s kubánskymi záujmami. Ide o najtrvalejšie obchodné embargo v modernej histórii. Navyše, keďže každá čo i len trochu významná činnosť Kuby, fabrika atď je na sankčnom zozname USA, tak ak firmy, čo s nimi chcú obchodovať, sa dostanú na sankčný zoznam USA.
23.03.2024 - 16:22:22
00
Oblubena dezole p*covina napr z 2sv je ze vojna uz koncila, tak naco ti hnusni amici zbombardovali japan???
(krasny priklad russ dezinfo hovnometov) :facepalm:

Dezolati zabudli, ze vsetci spojenci ziadali bezpodmienecnu kapitulaciu fasistov alebo zaziju uplnu destrukciu..
(bolo nutne spravit viacere opatrenia, ze pahreba po haseni sa znova nechyti horiet..)
Nuz vybrali si slobodne druhu moznost, tak im poslali 2 atomovky.

1- co si hovnomety neuvedomuju, ze fasizmus zabil desiatky milionov civilov (najvacsia cast), aj vojenske obete na strane spojencov boli vysoke.
2- informacie ako v (nielen v koncentrakoch, ale aj v nemeckych firmach)robili chemicke pokusy na civiloch, tyrali a vrazdili, su otrasne.
Myslim si ze na zaklade toho vsetkeho, sila pouzita na agresorov bola primerana. Bombardovanim japonska
zahynulo iba 300 tis obeti..
-------------
A k tomu chudatku kube, co stale hnusni amici ublizuju.... :facepalm:
https://simple.wikipedia.org/wiki/United_States_embargo_against_Cuba
Ide o najdlhšie trvajúce obchodné embargo v modernej histórii. Spojené štáty americké prvýkrát uvalili embargo na predaj zbraní Kube 14. marca 1958 počas vlády Fulgencia Batistu. Opäť 19. októbra 1960 (takmer dva roky po kubánskej revolúcii, ktorá viedla k zosadeniu Batistovho režimu) USA uvalili embargo na vývoz na Kubu s výnimkou potravín a liekov.
Bolo to preto, lebo Kuba znárodnila kubánske ropné rafinérie vlastnené Američanmi bez kompenzácie.
7. februára 1962 bolo embargo rozšírené na takmer všetok export.
Od roku 2000 už embargo nezakazuje obchod s potravinami a humanitárnymi dodávkami.

Stanoveným účelom zákona o kubánskej demokracii z roku 1992 je zachovať sankcie voči Kube tak dlho, kým Kubánska vláda odmieta prejsť na „demokratizáciu a väčšie rešpektovanie ľudských práv“.

V anglictine je pekny vyraz, fuck around and find out. :lol: (pricina a nasledok, stiplavo povedane)
tolko ebali russaci a kuba do systemu, az vdaka sankciam "zistili"..

Urodna ukrajina skryva nemale loziska ropy a plynu, aj na okupovanych miestach russmi...
Aka nahoda ze... russaci vyhutali, ak dovolia ukrajinu prijat na zapad, ich ropu uz nikto nebude potrebovat.. A kedze ru ekonomika je nad vodou vdaka rope....
23.03.2024 - 16:28:00
04
dees napísal:
Kristina Tak si im odpustila, to je dobré. Zmyslom môjho príspevku ... ako som písal, pripomenúť si a odpustiť. Aj Rusom. Nie Kremľu. Ale Rusom, ľuďom. Čo chceš robiť s ľuďmi, ktorí žili a žijú pod diktatúrou? Že ju nezvrhli ? Skúsili. Magnitskij, Nemcov a teraz Navaľnyj . A ďalšie tisícky v tjurme . Aj skrz SVO. A keď sme pri Rusoch, to skôr by som neodpustil Nemcom, čo naložili V.I.L. s vreckami plnými peňazí do vagóna a poslali ho do St.Peterburgu :) A čo my tu doma ? Odpustíme na SK tým, čo volia SDĽ po 35 rokoch od zmeny režimu ? To je prípad na zamyslenia - pre obavy z nášho ďalšieho smer-ovanie.
A k tej kresťanke - práve naopak - vychádzal som z toho, že na SK je 80% kresťanov, a tí "by mali" odpúšťať.

Takže nemcom ako správny kresťan neodpustíš, ale rusom a ich rozkrádaniu majetku všade kde vstúpi ich noha a (môžeme sledovať v priamom prenose) by si odpustil? prečo ten dvojaký meter?
Aká je tvoja definícia kresťana? Teda tých 80% na svk? Nech to viem posúdiť. Každý to totiž vidí inak. U niekoho stačí, že chodí v nedeľu do kostola a prispeje "do zvončeka".
23.03.2024 - 17:03:57
03
Dnešný deň aj vizuálne.

Prílohy:

Shooty na 1. kolo prezidentskych volieb.jpg
Shooty na 1. kolo prezidentskych volieb.jpg 191.24 KiB thumb_up0thumb_down

23.03.2024 - 17:34:27
013
Dnes mi to akosi nepáli, ale v čom je dvojaký meter? Lebo keď sa bavíme na jednej strane o Rusoch, a na druhej plešatom Uljanovovi podporovanom Nemcami, ktorý ich barbarstvo a zadubenosť posunul na ešte oveľa vyšší level, pripadá mi to jednoducho ako stále tá istá téma ...
23.03.2024 - 17:43:00
01
Dvojaký, že tomu Uljanovovi by sa malo vraj odpustiť ale nemcom nie. čo majú spoločné dnešné ruské invázne jednotky na ukrajine s uljanovom, alebo nemcami?
23.03.2024 - 17:46:36
00
OK, ja tam akurát nič o odpustení Uljanovovi nevidím, ale to asi najlepšie vysvetlí autor komentára. A čo sa týka inváznych jednotiek, tak keď nič iné vychádzajú z úplne rovnakého hodnotového nastavenia ako lúza spred 100 rokov a celkom určite sú dôsledkom občianskej vojny, vlády bolševikov a Veľkého teroru, keď sa podarilo spoločenskú elitu jednoducho vyvraždiť. Pár desiatok rokov autoritárskeho režimu s vedením k úplne priemernosti k tomu a je vybavené, potom sa dajú opoziční lídri spočítať doslova na prstoch dvoch rúk (keď odpočítame predčasne zosnulých, hádam by stačila aj jedna) a zvyšok spoločnosti na počkanie podpíše aj vlastný úmrtný list, prípadne masovo a naozaj hrdo ide na smrť v úplne nezmyselnej vojne.

A len pre záznam - ja osobne nevidím ani najmenší dôvod odpúšťať, ak nedošlo k žiadnej sebareflexii a uznaniu svojich prešľapov. A dúfam nemusím dodávať, že kým Nemci po WWII to nejako zvládli, u Rusov nič také neevidujem ...
23.03.2024 - 18:20:50
28
peter120 napísal:
V anglictine je pekny vyraz, fuck around and find out. :lol: (pricina a nasledok, stiplavo povedane)
tolko ebali russaci a kuba do systemu, az vdaka sankciam "zistili"...

alebo aj:
"Staré čínske príslovie" hovorí -
"Keď Ťa večer svrbí riť, ráno ti budú smrdieť prsty"
23.03.2024 - 18:21:03
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up