Aj to je blbost, teda aspon ja teraz intenzivne citam testy pneu, kedze potrebujem nove letne, a nikde som nezagistroval nejaku specialnu kategoriu pre EV (preco aj, ze?). Tie gumy su uplne rovnake ako pre IC.
27.03.2024 - 12:49:38
02
Medzitým v paralelnom vesmíre v Rumunsku: v roku 2024 sa predpokladá podiel na predaji nových elektrických áut 29 %, z toho batériových elektromobilov 12,7 %.
27.03.2024 - 12:58:22
02
Predpokladá ... :) Považovať výsledky vešteckej gule za argumenty je teda život úplne mimo realitu ... už rozumiem zanietenej obhajobe EV -čo keby dakedy parádna vec a predsa tým amerických vedcov zistil že je to budúcnosť ... No zbohom
27.03.2024 - 13:03:10
00
Su rovnake, len niekedy treba vyssi index nosnosti, co moze zvysit cenu oproti tomu najlacnejsiemu od barumu. Ja som kupoval s vyssim indexom na spalovak, lebo vychadzali parametrovo (spotrebou) lepsie ako s nizsim.
27.03.2024 - 13:09:51
00
marseluspp
Som rád, že ty vieš lepšie ako rastie trh s elektromobilmi než rumunský priemyselný zväz.
Viem, že štatistika nie je asi tvoj obľúbený obor. Tak sa môžeš pozrieť aký bol podiel predajov elektromobilov v Rumunsku v roku 2023. Pre tvoju informáciu to bolo 24,4 %.
27.03.2024 - 13:11:19
02
Predaj ešte neznamená že je to pre každého ekologica vec.

Pravdepodobne to kupujú ľudia čo to berú na firmu a odpisujú si to v účtovníctve. Alebo tí čo neriešia peniaze. Tým to môže byť aj jedno aké auto majú a tak idú s trendom fajn dynamického povozeníčka s luxusne futuristickým nádychom….

Sú ľudia čo majú málo starostí a tak si musia nejaké sami vyrobiť… napriklad kupou EV… a furt sa starať či je nabité…

Aby som ja pri rodinnom vylete musel stále zvažovať dojazd a každý výdaj energie v aute aby mi rodina nemusela 5 hodin zbytočne kempovať pri nabijačke, tak o tom ma nikto nepresvedčí …

Ako pohodovo asi vyzerá cesta do chorvatska 1200km s Ev :) Povinne prenocovanie na dobitie, po prijazde hned nabiť, bude voľný stojan? Bude nablízku vôbec nejaký nabijaci stojan? Úplne super …
27.03.2024 - 13:35:44
00
To je tak, keď má človek väčšie ego ako celý rumunský priemyselný zväz. :-)
27.03.2024 - 13:35:59
18
Cesta autom do Chorvátska - Svätý Grál slovenských dovolenkárov a odporcov elektromobilov...
27.03.2024 - 13:40:24
16
marseluspp
A zase typické bludy. Teraz si dokázal, že ani nevieš kde sú nabíjačky pri diaľniciach a ich vyťaženosť.
Tiež keby si nebol taký jednoduchý, tak by si si zistil, že sa kupujú aj malé elektromobily, ktoré si nekupujú nejakí boháči, čo nemajú čo robiť s peniazmi. Ale to by som chcel od teba asi veľa.
27.03.2024 - 14:05:35
01
Zase pokusy o znevažovanie osobnosti a pokusy o urážanie skôr svedčia o potrebe uspokojovať vlastné ego a vyvyšovať sa na druhých. Keď dochádzajú argumenty, následuje urážanie a to v inteligentných konverzáciach nemá čo hľadať, ale je to typické Slovenské.
Ani by som sa nedivil že podľa seba súdiš druhých ;)
27.03.2024 - 14:21:25
00
marseluspp
Tak už si nabíjal elektromobil? Alebo tu zasa trepeš?
27.03.2024 - 14:23:28
00
A nie je marseluspp alter ego Jano1987?
27.03.2024 - 14:36:53
01
Je tu naozaj malo vecnej diskusie, vo vela veciach ma kazdy cast pravdy no zaroven sa skoro kazdy stavia na hranu.

napr:
- aj spalovacie auto si zoberie cca do 1 litra za hodinu statia, ak sa ocitne v kolone v zime v noci a ma napr 10 litrov, nevydrzi celu noc.
Pre EV robil test spotreby jeden cech co spal celu noc v aute v zime: https://www.youtube.com/watch?v=HmaZXl5Trr4

- pneu je fakt, ze na EV su casto drahe, jednak pomerne atypicke rozmery, jednak hmotnostne indexy. Cize ano, su ovela drahsie, aj kamarat ktory ma firmu s niekolko milionovym obratom sa stazoval. A to su auta, co clovek kupi v akcii aj za 40-45tis s DPH, cize nie len pre milionarov, dat za sadu pneu okolo 1500-2000 € fakt nie je pre bezneho cloveka malo.

- druhy fakttor zaroven je, ze EV pozieraju dezen vyrazne rychlejsie ako bezne spalovaky, jednak hmotnost a jednak vysoky krutak od minima, najma ak clovek obcas vyuzije vykon
- niektore EV musia mat pneu samozalepovacie, co je super, ale su drahsie , lebo nenosia ani opravnu sadu

- uvidime co s tym spravi prichod EU7 a emisie z pneumatik, teoreticky by to mohlo vies ku mensiemu opotrebovaniu/dlhsiemu najazdu pneu, no bojim sa za aku cenu (prilnavost, bezpecnost) a ako sa s tym pneumatikari popasuju

- inak pred tyzdnom si kolega elektrofanatik poziciaval spalok namiesto svojho EV, mal cestu cca 800 km a potreboval byt na mieste v pondelok 14:00 hod. Tak mal realne na vvber bud vyrazit v nedelu a ist na BEV, alebo ist v pondelok ale na spalovaku (kedze okrem rizika dopravnych zapch v pondelok nechcem pridavat dalsie potencialne 1,5 hod navyse a vyrazat kvoli tomu o 2 rano). Aj taketo dilemy prinasa zivot s BEV pre uplnost.
27.03.2024 - 15:04:36
01
quasimoto napísal:
inak pred tyzdnom si kolega elektrofanatik poziciaval spalok namiesto svojho EV, mal cestu cca 800 km a potreboval byt na mieste v pondelok 14:00 hod. Tak mal realne na vvber bud vyrazit v nedelu a ist na BEV, alebo ist v pondelok ale na spalovaku (kedze okrem rizika dopravnych zapch v pondelok nechcem pridavat dalsie potencialne 1,5 hod navyse a vyrazat kvoli tomu o 2 rano). Aj taketo dilemy prinasa zivot s BEV pre uplnost.


Chápem, ako to myslíš, ale teda zdôrazním: ak mám jazdiť 800 kilometrov nejako častejšie, tak si skrátka zatiaľ ešte stále nekúpim elektromobil. Ak tých 800 km má byť iba výnimočne a inak som zástanca elektromobilov, tak si kúpim elektrombil a na tých občasných 800 km si požičiam spalovák.
Pred dvoma týždňami som dostal úlohy nájsť na trhu elektromobil, ktorý urobí BB-BA-BB bez nabitia aj v zime. Chceli na služobky elektromobil a aj by bolo kde dať wallbox... Tak som pochodil pár showroomov a potom som kolegom odporučil spalovacie auto, lebo v danom limite 45.000 € vrátane DPH som nič nenašiel.
Skrátka auto sa predsa kupuje podľa účelu. Na vozenie štrku si nekúpim ferrari a na dlhé cesty si nekúpim elektromobil.
27.03.2024 - 15:27:17
07
Neviem, ci ste citali len nazov videa o recyklacii bateriek a zelena recyklacia je vyriesena, ale
Zatial tam bolo len to A
Treba este aj to B. Ta cierna masa (Black mass) co tam zostala sa musi predsa dalej spracovat.
Spracovatelsky zavod buduju v NYC.
Je tu nejaky odbornik na separaciu kovov? Li, Co, Ni, Mg
Netreba pri tom nejake kyseliny, vela vody, luhovanie, energeticky narocny proces?
Alebo priletia holubky ako v popoluske a vytriedia to?
Len sa pytam? =)

video z druhej strany na vyvazenost diskusie =)
https://www.youtube.com/watch?v=2W59rVLhykM
27.03.2024 - 15:47:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up