to vyzerá že je niečo s lankom, kludne to môže drhnuť aj v ráme alebo nalomená páčka v ktorej je lanko v ráme dole v teleskopke. Ja som mal podobný zázrak po servise...
03.04.2024 - 16:40:35
00
stefanvalach64:
zihadlo 5 napísal:
ja sa riadim pravidlom, aký zdvi,h predu taký zdvih teleškody, ale kludne si daj aj 150ku ak ti vleze....

Divné pravidlo. Ja sa riadim pravidlom - max koľko ti vojde do rámu, a samozrejme koľko dovolia tvoje nohy. Nie že 240ku budeš vysúvať na 200mm, lebo nedočiahneš.
Ale na XC sú asi iné potreby, a netreba až takú dlhú, chápem.

quasimoto:
Tiež by som to tipoval na problém s lankom/bowdenom, ako písal peniakfoto.
A ku problému č.1: to mi príde tiež divné, ja uťahujem objímku sedlovky na 5Nm (používam aj montážnu pastu), a nezasúva sa. Nevážiš náhodou nejak veľa cez 100kg? Teoreticky tam môže byť od výroby chybou osadený nesprávny priemer sedlovky (napr. 30,9mm vs. 31,6mm), podobná situácia sa tu nedávno riešila. Pre istotu by som si skontroloval či tam je správny priemer podľa technických informácií ku bicyklu na stránke výrobcu.
03.04.2024 - 17:33:40
03
Uplne vysuvanie sedlovky sa mi dialo nedavno, ked som daval sedlovku do Primala. Zmackol som packu, isla hore, pustil som, no aj tak isla sama hore. Tiez sa zasuvala, ked som ju zatlacil rukou. Stacilo dostelovat lanko na packe a vsetko ok.
03.04.2024 - 17:49:27
00
RANDAL napísal:
Uplne vysuvanie sedlovky sa mi dialo nedavno, ked som daval sedlovku do Primala. Zmackol som packu, isla hore, pustil som, no aj tak isla sama hore. Tiez sa zasuvala, ked som ju zatlacil rukou. Stacilo dostelovat lanko na packe a vsetko ok.

Tzn ze je lanko pritiahnute viac ako by malo a system plne neuzamkne polohu sedlovky preto nedrzi na mieste ale vysuva sa dalej resp pod tlakom ide dole
03.04.2024 - 19:52:51
01
Jasné, ale keď som správne pochopil tak písal aj niečo o tom, že keď povytiahol bowden kúsok z prechodky v ráme, tak to nerobilo. Tak mi tiež napadlo, či náhodou nie sú bowden/lanko zalomené nad stredovým.
03.04.2024 - 19:55:27
01
Dzejkob napísal:

quasimoto:
Tiež by som to tipoval na problém s lankom/bowdenom, ako písal peniakfoto.
A ku problému č.1: to mi príde tiež divné, ja uťahujem objímku sedlovky na 5Nm (používam aj montážnu pastu), a nezasúva sa. Nevážiš náhodou nejak veľa cez 100kg? Teoreticky tam môže byť od výroby chybou osadený nesprávny priemer sedlovky (napr. 30,9mm vs. 31,6mm), podobná situácia sa tu nedávno riešila. Pre istotu by som si skontroloval či tam je správny priemer podľa technických informácií ku bicyklu na stránke výrobcu.
vazim cca 80kg cize tym by to byt nemalo :)
Ale skusim odmerat ten priemer.

Pripadne ma zmysel dar viac pasty? Ked tam viditelne uz nejaka je?
03.04.2024 - 21:11:26
00
Ja by som to radsej ocistil. Ktovie, co ti tam ten mechanik napatlal. Neviem preco tam vlastne aj daco daval, ked to nieje karbonovy ram. Teda, ak som spravne precital popis k biku.
03.04.2024 - 21:16:14
00
Ram je hlinikovy
03.04.2024 - 21:38:35
00
dávam na sedlovku do AL rámu túto pastu, jednak ju zdrsní a lepšie drží v sedlovej trubke a aj ako prevenciu proti nejakým nečistotám a prípadnému praskaniu. spĺňa oba účely
https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/vazeliny-a-pasty/finish-line-fiber-grip-pasta-p34903.html
04.04.2024 - 04:21:45
01
On mam klasicku teleskopku. Nikdy som do hlinikoveho ramu s hlinikovou sedlovkou nic nedaval. Teda ak beriem do uvahy, ze sedlovka ma povrchovu upravu a naozaj nikdy sa mi to "nezapieklo".
Toto vyzera na problem, o ktorom pise Dzejkob, mensi priemer sedlovky.
04.04.2024 - 05:47:11
00
tiež píšem o klasickej teleskopke. kolega zmeria priemer a bude(me) múdrejší
04.04.2024 - 07:07:35
01
Tak odmeral som priemer, sedlovka je 31,6 mm tak, ako ma podla vyrobcu byt.
04.04.2024 - 21:57:00
01
Vytiahni sedlovku celú z rámu (keď ťa nepustí lanko/bovden, čo asi nepustí, tak buď povoľ lanko na páčke alebo rovno odmontuj celú páčku z rájd).
Sedlovku aj rúru zvnútra očisti od toho, čo ti tam dal servisák (môže to byť napr. vazelína, aj keď by tam byť nemala) a buď do rúry a na sedlovku nedaj nič, alebo ja dávam túto pastu a uťahujem na 4 Nm (výrobca udáva 6 Nm) https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/vazeliny-a-pasty/park-tool-supergrip-pt-sac-2-montazna-pasta-113-g-p7068.html. Rátaj s tým, že ti pasta sedlovku poškriabe.

Problém 2 bude, ako už písali chalani, v lanku/bovdene, treba to len pozrieť, či nie je lanko moc utiahnuté alebo nie je bovden zalomený.
05.04.2024 - 07:55:06
00
keyboard_arrow_up