Jimmi napísal:
Národ čo si nepamätá svoju minulosť, si nezaslúži budúcnosť.

Národ čo si nepamätá svoju minulosť je odsúdený si ju zopakovať.
07.04.2024 - 19:02:56
35
Nepomohlo 🤷🏻‍♀️ Sme v prdeli s prepáčením.
Od rána tu pribudlo pekných pár strán, nestíham čítať. Ale idem na to :)

Prílohy:

IMG_20240407_183123.jpg
IMG_20240407_183123.jpg 296.27 KiB thumb_up1thumb_down

07.04.2024 - 19:04:02
05
U nás remíza, všade naokolo vysoká prehra.

Prílohy:

Screenshot_2024-04-07-18-31-10-668_org.mozilla.fenix.png
Screenshot_2024-04-07-18-31-10-668_org.mozilla.fenix.png 30.56 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2024 - 19:07:40
03
Samo to zase raz pekne vystihol:
https://komentare.sme.sk/c/23312902/pellegrini-vyhral-klamstvom-pise-samo-marec.html?ref=mnt
07.04.2024 - 19:08:32
04
oki, vystihli to pekne viaceri, aj Pali65 super zhrnutie - osobne vnutorne nesuhlasim s tym, ze je to tu ako Nemecko v 30 rokoch, ale na druhej strane som bol vacsi optimista aj co sa tyka parlamentnych aj prezidentskych volieb. Otazka je: Co s tym? Ake su riesenia? Osobne mam takmer nulovu personalnu kapacitu, ale ak by napriklad existovala perspektivne iniciativa, ktora by systematicky pracovala s mladym volicom mimo Bratislavy, pokojne by som ju vyraznejsie podporil financne. Pripadne iny dobry napad.
07.04.2024 - 19:29:37
04
koniec koncov aj Vašečka to dobre vystihol:
https://dennikn.sk/3927414/sociolog-vasecka-dostali-potvrdenie-ze-to-robia-spravne-az-teraz-sa-do-toho-obuju/
07.04.2024 - 19:34:52
12
winter78
Celkom by ma zaujímal ten zdravý sedliacky rozum, vážne.
07.04.2024 - 19:46:59
25
Volodja ja nehovorím, že je 1936, ale skôr 1932. Partička, čo prišla z prostredia ĽSNS (Taraba, Huliak, Kuffovci) sa predsa mentálne hlási ku Konečnému riešeniu židovskej otázky, akurát oni teraz realizujú skôr Konečné riešenie medvedej otázky. Zároveň pokľakli pred Putinom, ktorý zas pestuje dodnes živú tradíciu monštróznych súdnych procesov. Preto očakávam rozhodný útok na súdnictvo, kde si budú chcieť až po Ústavný súd dosadiť sudcov, ktorých hlavná kvalifikácia bude lojalita k režimu. A keď začnú procesy (napr. Čurillovci, Lipšic, Kiska a ďalší), začneme chápať, že sme v mierne rozriedenej forme 30. a 50. rokov 20 storočia. A potom si podajú DenníkN, Týždeň a všetky médiá, ktoré im tradične oponujú.
07.04.2024 - 19:49:00
08
dotm napísal:

Presne toto mi napadlo, teraz sa už úplne utrhnú z reťaze, lebo dostali punc
07.04.2024 - 19:52:51
02
Sme na správnej strane...
https://www.tyzden.sk/spolocnost/108834/psychiater-michal-patarak-budme-radi-ze-sme-na-spravnej-strane/
07.04.2024 - 20:17:22
12
Pre vsetkch volicov brazilskeho futbalistu.

Tu nejde o to, ze ste ho volili a ze ste volili inak ako ja. Mne vadi, ze nemate zakladne hodnoty a kriticke myslenie. Casto som sa snazil rozmyslat, preco by ho niekto volil a aj ked v parlamentnych som to este ako tak chapal (mal fajn prejav + sa distancoval od Fica), v prezidentskych absolutne nie.
Ludia nemaju problem uverit bludom a svetovych spiknutiach ohladom covidu, praskovanie saharskym pieskom ale ked niekto vyhodi video z polovnickej chaty kde mate v obraze a zvuku aki su vychanci alebo Kocnerove zaznamy z Threemy (sudne potvrdene) - to sa ignoruje. Ziadna teoria, priamo zaznam - ale to je pre vas irelevantne. Taketo veci v slusnom state MUSIA diskvalifikovat zucastenych. Nehovoriac o kope korupcnych kauz do oci bijucich, ktore nikomu nevadia. Ked uz si clovek myslel, ze uz nic nemoze byt horsie ako toto tak zacnu strasit, klamat a porusovat pravidla. To, ze samotny Podrzchlapca povedal ze prezident s posielanim vojakov na Ukrajinu nema nic je irelevantne. Prezident vojny a emotivna vyretusovana fotka vojaka - to su argumenty ktore platia.
Nevravim, ze Korcok je super bezchybny kandidat, takisto sa neda cakat, ze opozicia si nikdy nic neukradne. Taki su ludia, a hlavne ludia pri moci, bohuzial. Ale minimalne bol slusny, priamy a vsetko co hovoril bolo bez vykrucaciek aj ked to nebolo popularne pre cely narod. To Vam ta prozapadna orientacia vadila tak velmi, ze zlodeji a klamari ktori nas tahaju ktovie kam, su lepsia volba?
Klamstvo, falos, nenavist je to co si ludia vybrali a to mi je luto.

Chapem, ze ludia z dedin a dochodcovia maju malo a chcu zo systemu vytazit co najviac penazi, ale rozdavat sa da len kym je z coho. A verte tomu, ze s druhym Orbanom nemozete cakat velke investicie zapadnych firiem (ano zapadnych, tym uspesnym ruskym a bieloruskym sa tu akosi nedari). To nakoniec pociti aj tak len bezny obcan. Menej prace, menej prilezitosti, nizsie platy. Tajne dufam, ze si to vyzere tato vlada ale bojim sa, ze zase to bude ta hnusna opozicia co bude skrtat v buducnosti. Ano, sme na tom finance zle a raz ten zlom pride a odtrpi si to lud. A ja mam teraz dilemu ci im to vlastne prajem.

Zijem v zahranicii a po tomto vikende zhasla aj minimalna nadej toho, ze sa chcem vratit. (Ano, Slovensko mam rad a rad sa tam vraciam). Ludia - obzvlast v mensich mestach a dedinach - su tak strasne obmedzeni a zaslepeni nenavistou k cudzincom, LGBT a dokonca aj k napadnutemu statu - ze by som mal problem udrziavat normalny dialog. Otazka hodnot. Cest vynimkam. Hlavne ze polovica uteka za pracou do Rakuska a nosi si odtial pracie prasky. Vtedy im ten zapad akosi nesmrdi.

Ti co nechcu byt v EU, NATO a rovno by sa pridali na stranu Ruska keby im pristala sovietska raketa na dvore - vam sa ospravedlnujem a urobili ste spravnu volbu. Len tajne dufam ze vas nie je 53%.

Narod si zvolil.
07.04.2024 - 20:26:08
520
Pali65 napísal:
Volodja ja nehovorím, že je 1936, ale skôr 1932. Partička, čo prišla z prostredia ĽSNS (Taraba, Huliak, Kuffovci) sa predsa mentálne hlási ku Konečnému riešeniu židovskej otázky, akurát oni teraz realizujú skôr Konečné riešenie medvedej otázky. Zároveň pokľakli pred Putinom, ktorý zas pestuje dodnes živú tradíciu monštróznych súdnych procesov. Preto očakávam rozhodný útok na súdnictvo, kde si budú chcieť až po Ústavný súd dosadiť sudcov, ktorých hlavná kvalifikácia bude lojalita k režimu. A keď začnú procesy (napr. Čurillovci, Lipšic, Kiska a ďalší), začneme chápať, že sme v mierne rozriedenej forme 30. a 50. rokov 20 storočia. A potom si podajú DenníkN, Týždeň a všetky médiá, ktoré im tradične oponujú.

Tomu samozrejme rozumiem, ale beztak sa mi to zda prehnane. Oproti tomu, co bolo v nemecku/ceskoslovensku je ich prevaha minimalna ci uz v parlamente alebo v radoch verejnosti, ale je. Zaroven situacia je diametralne ina. Tak ci onak, otazka znie, ze co s tym? Ak zoberieme do uvahy, ze pre tento pripad apatia ani balenie kufrov neprichadza do uvahy. Ako to spracovat a nasledne reagovat? Glosatorov je vela a vela trefnych a pohotovych a stylisticky zdatnych, ale bez rieseni su ich statusy, clanky a glosy nie velmi prinosne.


Naposledy upravil Volodja dňa 07.04.2024 - 20:33:40, celkovo upravené 1 krát.

07.04.2024 - 20:31:40
01
Velmi milo ma prekvapila "moja" dedinka. Skoda, ze nas je tu tak malo.

Prílohy:

Volby24.jpg
Volby24.jpg 46.35 KiB thumb_up0thumb_down

07.04.2024 - 20:33:12
011
Ale najviac mi vadia tieto kktiny, len klamstvo a klamstvo aj keď nie je prečo, stále sa musí nájsť imaginárny nepriateľ a šíríť nenávisť
Fico hovorí o možnom "treste Západu" za nezvolenie Korčoka do úradu, poukázal aj na antikampaň opozície
https://hnonline.sk/slovensko/96143157-fico-hovori-o-moznom-treste-zapadu-za-nezvolenie-korcoka-do-uradu-poukazal-aj-na-antikampan-opozicie
07.04.2024 - 20:36:41
06
Fico vie že 53% slovákov mu uverí to neustále strašenie západom, opozíciou atď. Presne vie ,čo má rozprávať aby sa udržal pri moci a mohol nakradnut čo najviac,lebo tým 53% slovákov to nevadí. Žiaľ nás čo rozmýšľame a máme to správne morálne ukotvenie je len 47%.
07.04.2024 - 20:43:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up