cokupit napísal:
Je na to jednoduche riesenie. Vypnut tv a internety. Zrazu zmiznu aj medvede, aj strach...
Piny schvalne. Vidis tych medcedov viac? Stretavas ich viac? Vidis viac stop? Alebo len citas viac hororovych pribehov?

PS: "Prezidentka upozornila na prípady násilia na ženách z posledných týždňov a situáciu označila za „veľmi znepokojivú“. „Len za posledné týždne sme sa dozvedeli smutné správy o vraždách až troch žien. Dve z nich bývalým, či súčasným partnerom“ uviedla s tým, že od začiatku roka boli zaznamenané 4 vraždy žien a jeden pokus o vraždu." Kam sa hrabu medvede...


Som mentalne s tebou na rovnakej “ vlne “, no tento tvoj post je ako príspevky a dogmy od dezolatov počas kovidu … vypnite telku, rozhlas a pandemia Covid19 je razom preč . Jáj, koľkých že vypnutých som videl mértvych … nebudte posratí z medveďov no nebudte ani medvedí dezoláti . A teraz nepíšem ako Košičan , čo vidí medveďa tak u nás v ZOO , ale ako Tatrančan 🗻
06.04.2024 - 11:00:44
15
Ale ved som sa piny pytal, ci ich vidi a stretava viac...
Moj otec chodil cely zivot po lese, v zivote medveda nevidel. Ale odkedy je na dochodku a na internetoch, strasne rad si ponadava ako nas zozeru. Pritom sa realne nic ine nezmenilo. Pocet stretov aka videni v jeho okoli je stale rovnaky, ked tam idem do lesa s vynimkou olamanych sliviek na jesen ziadne pobytove znaky medveda nevidim, tak ako uz desiatky rokov. Jedina zmena je hon na carodejnice v mediach a na jeho obrazovkach. Neviem preco to porovnavas s pandemiou, tu bolo vidiet v kazdej nemocnici. Chod do lesa a nafot medveda, su ich tam tisice, ziaden problem... ibaze by bol. Vobec to nie je take lahke, s covidom neporovnatelne.
06.04.2024 - 11:45:01
03
Stačí nosiť so sebou fľašku medu a v pripade núdze macika ponuknuť :)
Niede som zachytil že je už nejaká sobická pištol čo zvukom nedovoli sa medveďom priblížiť k človeku. Tak som zvedavý kam ten vyvoj dôjde…
06.04.2024 - 12:23:03
00
A čo keď to bude starý hluchý maco?🤣
06.04.2024 - 12:27:27
01
Áno v našom regione(Revúca,Muránska planina) je za poslednych 5 -10 rokov kontakt s medveďom oveľa častejší. Takmer každý kto trošku viac chodí resp. športuje v prírode mal tu česť. Myslím že Horehronie, sever slovenska ci podpolanie je na tom podobne. A to ani nemám pocit že by ich tu bolo extrémne veľa;)
06.04.2024 - 14:25:18
00
Na Poľane ochranár strieľal na medveďa, postrelil kolegu
https://www.aktuality.sk/clanok/bP6jt0W/na-polane-ochranar-strielal-na-medveda-postrelil-kolegu/
08.04.2024 - 08:03:48
00
Mňa by zaujímalo, čo sa stalo s tou medvedicou. Lebo v článku sa nič nepíše o iných zraneniach ochranárov, iba o tom postrelení. Čo je celé nejaké divné.
08.04.2024 - 09:36:54
00
Vyzerá to tak, že strieľal na výstrahu a medvedica zdrhla. No a blbo trafil...
08.04.2024 - 10:05:17
00
Nase nezavisle spravodajstva uz vyslali redaktorov aby urobili rozhovor s medvedicou aka je pravda.
Zatial sa nevratili.
Tak dufam, ze sa cochvila dozvieme aj pohlad z druhej strany.
Napr., ze jej vliezli do zahrady a ona si uplatnila farmarsky zakon.
Necital som medvediu legislativu ale mozu taky zakon mat? Nie?
08.04.2024 - 10:07:21
00
Vsak jej aj vliezli do zahrady, naviac ohrozili jej potomkov. Uplne prirodzena obranna reakcia z jej strany.
08.04.2024 - 10:22:22
02
Len my ani nevieme, aká obranná reakcia to bola, či na nich spravila výpad, alebo sa tam iba nachádzala a oni spanikárili. Ja som medvedicu s mladým zažil a jej reakcia bola, že sa otočila a bežala preč odomňa, načo ju malý nasledoval. Takže mi nie je jasné, či tá streľba bola potrebná.
08.04.2024 - 10:32:06
03
Možno to bola Yogiho manzelka a ten spravca parku ju poznal… ten druhý ju chcel postreliť a tak medzi sebou spravcovia zapasili az doslo k nahodnemu vystrelu….
08.04.2024 - 13:02:05
00
Ja som medvedicu tiež zažil, keď som sa na ňu vyrútil spoza zátačky na bajku. Najprv zdrhli medvieďatá, mamka sa najprv postavila na zadné a potom zdrhla tiež. Čiže kľudne sa mohla postaviť na zadné, a oni výstražne vystrelili...len nechápem ako dokázal trafit kolegovi nohu. Asi nejaký odraz. Ale sú to len naše domnienky.
08.04.2024 - 13:20:09
00
Hlavne je, ze netrafil medvedicu. Koniec dobry, vsetko dobre. :)
08.04.2024 - 14:28:36
04
bud zazmatkoval a vystrelil pri taseni zbrane z puzdra, alebo sa mu motal kolega v priestore, kedy ale nemal strielat.
Alebo mu kolega chodil za zenou...
08.04.2024 - 14:28:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up