Kristina napísal:
Na získanie voličského preukazu by asi bolo vhodné nejaké psychologické vyšetrenie chápania reality.


Uplne by stacilo aby sa hlasovalo napisanim celeho mena kandidata. A aby boli platne len tie listky kde bude meno kandidata napisane a spravne.
09.04.2024 - 07:27:15
010
Jano1987 napísal:
Palo TT či sa to niekomu páči, alebo nie, aj v Rusku existujú dobré nápady. Tak isto aj na západe existujú nápady, s ktorými by si mal problém. Všetko záleží od tvojho presvedčenia.
1/ si kresťan - katolík. Budeš vzhliadnuť k moci, ktorá bude vyznávať tvoje hodnoty? Alebo budeš vzhliadať k "progresívnym liberálom" kde sú za potraty, zákaz homosexuálnych vzťahov atď.
2/ si ateista, budeš vzhliadať ku kresťanským či islamistickým štátom, kde proste viera ovplyvňuje zákony, alebo budeš za totálny liberalizmus, rob si čo chceš, ako chceš a podobne.
3/ si človek hocikde niekde medzi 1/ a 2/. Vyber si.
4/ si človek, čo buď súhlasíš na 100% alebo si nepriateľ.

Vždy je to uhle pohľadu.


Ako kresťan s tvojím videním sveta, ani Slovenska, nesúhlasím. Viera je vec A, vedenie štátu je vec B: Bohu, čo je božie, cisárovi, čo je cisárove. Že mám svedomie, a nechcem, aby mi štát prikazoval niečo, čo je v rozpore s ním je v poriadku, neznamená to ale, že niekto niečo vyhlási v mene Boha a ja pred ním pokľaknem. Už v minulosti tu boli takí, čo si svoje úchylnosti ospravedlňovali Bohom. Lenže s tými krestanmi to je ako s úplne každou inou skupinou - počuješ názory kričiacej menšiny. Ani kresťania nebudú jednotní čo sa týka názorov na jednotlivé témy. Tak pridám napríklad tu jednu z kresťanských výziev:

Otvorený list
09.04.2024 - 07:33:33
35
peter120 veď oni sa potešia. Nebude im konečne Brusel diktovať, bratia sovieti zase pomôžu, budeme neutrálni, sebestační. Ani pri fajčení nedostaneš chronickú obštrukciu pľúc na druhý deň, ale až o niekoľko rokov. Tak isto dôsledky zlých voličských rozhodnutí sa začnú prejavovať neskôr a dovtedy sa vinník nájde. Nachádza sa v koši z ktorého sa náhodne vyberá. (USA, Soros, západ, Brusel, EÚ, progresívci, liberáli, predošlá vláda..)
09.04.2024 - 07:35:49
03
Dano5 napísal:


Z blogu vytiahnem len jednu frazu, ktora dokonale popisuje PP volicov co som stretol:

... myslím východne, chcem žiť západne ...
09.04.2024 - 07:47:25
017
Nebudú, nikdy nebudú. Nenávisť, zlo a závisť to je ich podstata, živná pôda a zmysel života.

Prílohy:

Shooty po prezidentskych volbach.jpg
Shooty po prezidentskych volbach.jpg 161.28 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2024 - 08:46:07
017
A tu je podobná úvaha, ktorá to tak nejako potvrdzuje:
https://dennikn.sk/3928802/som-zo-slovenskeho-malomesta-ak-by-som-neusla-do-zahranicia-tazko-povedat-akym-clovekom-by-som-bola/
09.04.2024 - 09:00:25
01
A to sa ešte len rozbiehame ......

Vláda chce obmedziť prístup k údajom katastra tak, aby ho mali len registrovaní používatelia, píše web Aktuality.sk. Tento krok by skomplikoval aj prácu novinárov, ktorí vďaka katastru odkrývajú rôzne prepojenia.

Úpravu zákona o katastri nehnuteľností chystá Úrad geodézie, kartografie a katastra. Vláda to odôvodňuje potrebou chrániť súkromie vlastníkov. (aktuality)
09.04.2024 - 09:18:33
010
Hej, toto s katastrom je nepochybne jeden z prvých krokov obmedzovani našich aktivít. Neobmedzí to pritom iba novinárov, ale aj cykloznačkárov, trailbuilderov, organizácie cestovného ruchu a pod. , množstvo ľudí a organizácií, ktoré sa hýbu okolo bicyklovania.
Už to začína a bude horšie. Ďakujme voličom Fica, Pellého a Danka.
V Čechách už majú kataster aj na mapy.cz a my naopak, ideme obmedzovať prístup k nemu.
09.04.2024 - 09:32:27
015
Normalizacia sa začala a bude horšie
09.04.2024 - 09:37:54
03
a
scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net
09.04.2024 - 09:41:21
06
Strenki napísal:
Nebudú, nikdy nebudú. Nenávisť, zlo a závisť to je ich podstata, živná pôda a zmysel života.


vo FR majú na verejných/štátnych budovách "liberté, égalité, fraternité",
u nás by pasovalo dať tam "nenávisť, zlo, závisť"
09.04.2024 - 09:43:22
09
Srsen podľa mňa Putin ani netuší, kto je Pellegríni, on mikromanažment nerieši. Na Slovensku pozná iba Fica, Danka a Nočných vlkov, to sú jeho styční dôstojníci, tí si tu manažujú ruské vplyvy.
Keď Putin niekde začuje meno Pellegríni, tak si bude myslieť, že to je nejaký taliansky futbalista :-)
09.04.2024 - 09:46:06
03
Lož ako pracovná metóda.

Je symbolické, že Peter Pellegrini začína aj svoju prezidentskú kariéru klamstvom a podpisom antedatovanej listiny, ktorou údajne ešte pred voľbami poveril riadením parlamentu Petra Žigu. Teda, nedá sa mu to preukázať, ale logický záver je jednoznačný.

Pellegrini ešte v nedeľu tvrdil, že vo veci jeho nástupníctva na čele Hlasu a parlamentu sa niet kam ponáhľať. A keď sa v pondelok dozvie o ústavnom článku, podľa ktorého už nemôže vykonávať svoju parlamentnú funkciu, teda ani preniesť právomoci, oznámi nám, že to urobil už pred voľbami. :facepalm:

Čiže Pellegrini buď trpí vážnou amnéziou znemožňujúcou výkon ústavnej funkcie, alebo klame.

Vecne tu nejde o žiadnu tragédiu, prevrat ani silové privlastňovanie kompetencií. Parlament musí vždy niekto formálne viesť, inak by sa Národná rada ocitla v ťažko riešiteľnom pate.

Je však príznačné, že sa zamysleli nad riešením tohto rébusu, našli lož a, naopak, nenašli morálne zábrany, ktoré by im znemožňovali po nej siahnuť. Skrátka, lož ako pracovná metóda. Doslova.

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/23313553/loz-ako-pracovna-metoda-komentar.html?rtm_source=ranny_brifing_nl&rtm_medium=email&rtm_campaign=nl_08042024_23313447-1&rtm_content=204071&mail_code=nl_08042024_23313447-1
09.04.2024 - 09:49:10
09
Pelle je predsa Brazílčan, to nevieš? :D
09.04.2024 - 09:52:41
00
Jaroh napísal:
Srsen podľa mňa Putin ani netuší, kto je Pellegríni, on mikromanažment nerieši. Na Slovensku pozná iba Fica, Danka a Nočných vlkov, to sú jeho styční dôstojníci, tí si tu manažujú ruské vplyvy.
Keď Putin niekde začuje meno Pellegríni, tak si bude myslieť, že to je nejaký taliansky futbalista :-)

v tom je ten vtip :)
09.04.2024 - 10:24:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up