Dnes som bol na Bielom kríži. Stretol som tak zo 15 cyklistov, čo mali prilbu na riaditkách, alebo na chrbte na batohu.
06.04.2024 - 18:47:26
00
A sedeli tam pri pive? :lol:
06.04.2024 - 18:54:09
00
Nie, na biku ?
06.04.2024 - 18:59:55
00
Kto by na bajku sedel ked pije pivo ??? :)
Prilbu na riaditkach vezu len po prvý bufet a dá si ju až po piatom pive pre istotu keby vyletel z cyklochodnika po ceste domov … tak je to s nimi :)
07.04.2024 - 13:19:16
00
Tak za posledne dva dni sa mi zadarilo ako cyklistovi 2x nedat prednost v BA. Prvy krat cyklistovi pri botanickej, odbocoval som dolava a fakt som nikoho pred sebou nevidel, pozrel som dozadu tam tiez nik, ani som neukazal znamenie ked nikto nikde a zacal som odbocovat ... a zrazu predo mnou cyklista. Neviem ci som ho nevidel lebo splyval alebo vysiel spoza stlpu co drzi lavku pri botanickej. V kazdom pripade sorry.
Druhy krat auto na racianskej ako sa odbaca na tu cesticku cez vinice smerom do jura. Je tam pusteny len jeden pruh, auta sa na mna tlacili takze pri odbocovani dolava cez elektrickovu trat, daval som znamenie ze odbocujem dolava a len sa presvedcil ze nejde elektricka a ziadne auto v protismere neodbocuje (nedava smerovku) a vosiel do stredu elektrickovych kolaji nech auta za mnou co idu rovno mozu pokracovat. To uz ale davalo auto v protismere smerovku, potom prestalo ale spomalovalo az skoro stalo. Neviem preco ale strihol som to teda popred to auto. Asi ma pustal ale i tak to bol z mojej strany dobre zatemnenie mysle.
07.04.2024 - 17:17:08
02
pot sa z vlasov umyva lahsie ako mozgomiechovy mok


to tu citajuc som si spomenul na clanocek s nazvom +- "pohoda a nehoda na rcp uphille". predpokladam ze uz ho ani google nenajde. to boli casy...

lto ktory to bol rok? 2005?
09.04.2024 - 08:46:43
00
Rozmýšľam, čo to bolo za k0k0tov, keď sa idú naháňať v nedeľu na preplnenu cyklocestu.
https://www.facebook.com/100064908541668/posts/pfbid02AS9nxid4dAR3Zjg2YNnxUxAPNkoYM8TSBwuh75vVXgfsWYHn7JwGZh9hhRqZpdxnl/?app=fbl
12.04.2024 - 13:19:04
00
Ďalší experti, cyklisti na diaľnici https://www.facebook.com/100069523273964/posts/pfbid0WSHwQ7iByAQr91oHVWU5oY3QeN8QVS7J4g7eRDkfgG1vyN4K3oo33YuLKa9xkRhLl/?app=fbl
12.04.2024 - 14:08:00
00
Tí sa venovali mimoriadne nebezpečnej a zákonom nepovolenej aktivite – pohybu po frekventovanom úseku diaľnice na cestných bicykloch.


Kde videli cestne bicykle ? :-D
12.04.2024 - 15:42:32
00
to pisali policajti, zrejme rozlisuju len cestne a vodne bicykle
12.04.2024 - 16:05:52
09
Väčšina ľudí vidí za tými nehodami na cyklotrase rýchlosť, ale podľa mňa je skôr na vine, že niektorí ľudia, hlavne cez tie víkendy, tam chodia a jazdia ako teľce, hala bala, stredová čiara ako keby neexistovala, zmenia smer alebo zastavia bez toho, aby sa pozreli alebo dali znamenie. Tiež som tam už mohol nabrať pár ľudí, keby som nedával na nich pozor.
12.04.2024 - 16:53:39
04
Práveže ten zrazený napísal presne ako sa to stalo.
" Uz jeho dvaja asi kamarati obiehali ako blbci, on ich chcel dobehnut a normalne to do mna napalil v protismere."
12.04.2024 - 17:00:10
00
Čítal som, no to vyššie som myslel všeobecne na kolízie, nie na túto nehodu. Inak to je ďalší častý neduh, že niekto začne obiehať a myslí si, že to stihne, alebo sa mu protismer uhne na kraj a on sa tam zmestí.

Inak na vyťaženosti tej cyklotrasy vidieť, aká je potrebná, a odbremeniť z nej dopravu pomôže úsek Trenčín - Dubnica, ktorý niektorí považujú za zbytočný, ale potom už Dubničania, Novodubničania a Teplania nebudú musieť jazdiť tento úsek cez Nemšovú. Navyše na cyklotrasu v Nemšovej sa pripájajú tranzit cyklisti z dedín od Pruského a tých je cez víkend tiež dosť. Hustota na cyklotrase sa zrejme zvýši aj, keď Česi dostavajú komplet cyklotrasu zo Štepána po hranicu, a bude sa tak dať dostať bicyklom z Brumova bez použitia hlavného ťahu.
12.04.2024 - 17:30:15
00
Podla toho co som cital tak predbiehal a zrazil (najskor suchol) jedneho cyklistu a to ho poslalo do protismeru kde nabral dalsich dvoch. Z toho mi vychadza ze sa chcel prepchat pomedzi. Na hradzu bezne nechodim ale prave cez minuly vikend som bol po rokoch na BA hradzi a teda je to tam strasne. Co tam vyvadzaju ziletkari mi hlava neberie. Dobehnem niekoho a cakam kym bude bezpecne predbiehat a pocas toho sa tam zakazdym este narvu ziletkari, hlava nehlava. Alebo ked uz nemozu tak idu za mnou a hned ako je volno vystartuju zozadu aby ma este predbehli a vytlacaju ma naspat doprava. To iste mi spravil ziletkar, keby si to nekontrolujem vzadu tak sa zrazime, a to som drzal cca rovnaku rychlost len nejazdim ako debil a spomalim i zastanem ked sa neda bezpecne predbiehat. A zhodou okolnosti kusok dalej rovnaka situacia, museli sme spomalit, len tentoraz bol on predomnou tak som si povedal ze dobre, mozem spravit to co on pred chvilou, pozna to tak sa pozrie ci moze predbiehat, ze asi takto funguju. Prdlajs, bez pozretia vystartoval a skoro som ho nabral, musel som smykovat. Takze nie, jazdia uplne ako zmyslov zbaveni, bez ohladu na ostatnych. Mna tam ten kratky kusok ako skonci cesta, cca od cisticky ci koni, demotivoval tak ze tadial zase par rokov jazdit nebudem.
12.04.2024 - 17:55:36
01
Robo, ja som tam bol v nedeľu, lebo bolo pekne slnečno, od Nemšovej až po Opatovce, už od Dubnice išiel húf ľudí, a veru takú plnku som tam v živote nezažil. Boli tam dupači, z ničoho nič brzdiči, ale aj párik, ktorý síce vždy ukazoval, že ide obiehať, ale tak bez rozumu v úseku lezeckej skaly, kde je sama zákruta. Ja som sa radšej viezol za malým deckom s tatkom 9km/h, než riskovať niekoho v protismere.
Nechápem žiletkárov, však keby sa idem naháňať, tak na ceste minimum áut, lebo pol okresu bolo na bicykloch :-) a nie kľučkovať medzi nimi. Naspäť som išiel radšej druhou stranou cez dediny, hoci som sa nikam neponáhľal, ale nechcelo sa mi to absolvovať znova.
12.04.2024 - 18:30:07
04
keyboard_arrow_up