Vyzera to ze je to ich technologia SPIN (namiesto MIPS, ak som to spravne pochopil). Zase ak to ma "vytiect" pri naraze a ochranit hlavu, lepsie ked vytecie gel ako mozog :D
18.04.2024 - 10:05:56
00
neda sa s tym robit nic ine nez suhlasit... ale ja neviem, kde som cital to vlakno.. tak udajne dochadza k prerazeniu tohoto systemu i pri beznej manipulacii, transport v aute, neopatrny uchop atd
18.04.2024 - 10:29:04
01
Prečo tu šíriš konšpiracie. Keby to bola pravda už by som mal všetko vytečene. Za seba môžem povedať super kompromis medzi mips a obyč.vystelkou. Mips mi absolútne nevyhovoval keď som skúšal rôzne prilby, mal som z nich divný pocit. Ten gél v spin určite nikde pri manipulácii vytekať nebude a už vôbec nie pri preprave, iba že by si v nej prevážal náradie aj to by som si nebol istý či je vôbec tekutý.
Inak tá z linku je asi bez Tech. Spin.
18.04.2024 - 10:56:46
04
Ale to asi nema kazdy Spin?
18.04.2024 - 11:13:06
00
Robia sa v rôznych variáciách s rôznymi technológiami a vychytávkami. Treba čítať celý popis.
18.04.2024 - 11:22:24
00
Prispejem osobnou skúsenosťou. Mám POC Tectal Race spin už asi 5 sezón. Ich spomínaná výstelka, ktorá je ekvivalentom MIPS mi odišla asi po 2 sezónach jazdenia ale to takým spôsobom, že to mohlo byť spôsobené únavou materiálu. Rozlepil sa mi "zvar" látky v ktorej je ten gél. Bolo to však na mieste nad čelom, teda miesto kde tá helma neustále pracuje "mikro pohybmi" + ide tade aspoň u mňa najviac potu. Jednoducho to treba brať tiež ako spotrebák, lebo soľ vie robiť divy s čímkoľvek. A ten gél nie je tekutý - nič nevytieklo. Má to konzistenciu želatíny, ktorá sa dá trhať. Sama od seba netečie. Momentálne mám druhú výstelku už 2 sezónu a všetko OK.
18.04.2024 - 14:23:54
14
ak sa mozem opytat, aku velkost nosis , POC Tectal
ked si meriam podla poc navodu hlavu, mam 59cm, co je uzl velkost L
v kaktuse som dal vcera na hlavu M, a akoze ok, ale uz ziadna rezerva, Mko je podla popisu do 58cm
tak asi objednat predpokadam velkost L


inak aj totok je super ponuka
https://www.sportokay.com/de_de/scott-vivo-plus-mips-mtb-helm.html
19.04.2024 - 08:28:05
00
Prilba musí sedieť a netlačiť, ak nejazdíš v zime a nenosíš čiapku. V pohode, ideálne keď sa ide do obchodu skúšať, zobrať si som čelenku, alebo si tam kúpiť. Skúšať bez nej a potom s ňou. Moc voľnú zas nebrať, nesedí dobre ani po dotiahnutí, taký pocit, zlého usadenia a v traily potom cítiť, že sa trochu hýbe pri nárazoc, do strán. Môj názor.
19.04.2024 - 08:39:09
00
Ja mam M/L (55-58), mám obvod hlavy 56cm, čiže som na opačnom spektre a pocitovo mi je prilba OK. Skôr mám malý diskomfort v tom, že mi je prilba ako keby hlboká, resp. je tak napresno, že ten sťahovací mechanizmus mám 1-2 mm nad uchom. Inak zvyšok sedí fajn. Ťažko to takto hodnotiť lebo každý človek má iný tvar a proporcie hlavy/ lebky. V tvojom prípade by som šiel do väčsej, predsa len keď na jeseň/ v zime budeš dávať pod to čelenku alebo tenkú čiapku, ono sa to nezdá ale pod malú prilbu to nenarveš.
19.04.2024 - 08:41:49
00
Neskúšal si sa pohrať z nastavením hĺbky prilby, možno ti to vyrieši ten problém nad uchom. Ide to inak dosť ztuha, som myslel že to je napevno dané kým som to nerozhybal.
Tiež mám m/l obvod 56.

Prílohy:

IMG_20240419_084639.jpg
IMG_20240419_084639.jpg 190.82 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2024 - 08:46:08
01
Veľká bude možno padať do očí,mám svoju nastavenú Max dozadu,tak sa s ňou dá jazdiť ,ale horšie sa manipuluje s utahovanim.Vyber okuliari je hodne obmedzený ,óčka nenarves ,mám k tomu brýle POC ,ale ceny náhradných skiel sú príliš vysoke..
19.04.2024 - 08:48:59
00
Kibib napísal:
Neskúšal si sa pohrať z nastavením hĺbky prilby, možno ti to vyrieši ten problém nad uchom. Ide to inak dosť ztuha, som myslel že to je napevno dané kým som to nerozhybal.
Tiež mám m/l obvod 56.

Ďakujem za postreh.
Práveže toto mam tiež nastavene na doraz, aby bola tá prilba čo "najplytšia". Jednoducho mam taky blby tvar hlavy. Už to neriešim, nie je to nejako obmedzujúce.
19.04.2024 - 09:16:54
00
Ja som kvôli tomu, že nesedela až tak ako som si predstavoval, hral som sa s tým nastavením,čo spomenul Kibib Nesedala mi + mám Oakley okuliare. Tak som ju dal preč 🤷‍♂️
19.04.2024 - 09:21:06
00
oliver99 napísal:
ak sa mozem opytat, aku velkost nosis , POC Tectal
ked si meriam podla poc navodu hlavu, mam 59cm, co je uzl velkost L
v kaktuse som dal vcera na hlavu M, a akoze ok, ale uz ziadna rezerva, Mko je podla popisu do 58cm
tak asi objednat predpokadam velkost L


inak aj totok je super ponuka
https://www.sportokay.com/de_de/scott-vivo-plus-mips-mtb-helm.html


Poc ma pri vyrobe velkosti bulharsky meter napriklad môj poc axion je Medium/Large (55 až 58) a sedí výborne aj na spánkoch. Keď som si objednal poc omne na cesťák medium/large (54 až 59). Tak mi to nesedelo vôbec.
19.04.2024 - 10:55:32
00
To je práve dobre, že robia rôzne tvary prilieb, lebo hlava nemá ideálne guľatý tvar a každý ju má trocha inač tvarovanú. Ja napríklad veľkostne som zvyčajne na rozhraní M a L , ale M prilby absolútne nesedia a L musím sťahovať nadoraz a nie je to ideálne...
19.04.2024 - 11:03:14
01
keyboard_arrow_up