Neodporucam ist tam osobne. Ak si ich teda nechces nahravat na video. Ries vsetko cez papier, nech mas dokazy. Smerakom/hlasakom teraz narastu kridla a pojdu do extremu, treba mat vsetko podlozene, lebo toto je len zaciatok...
20.04.2024 - 10:27:43
09
PINY po nejakých tych "postrceniach" z fóra si opustila prácu, len tak pre záznam :) btw ja mam tiež takmer spravidla tieo obecné dane na figu, vzdy sa treba dotazovat a potom sa to uvedie na spravnu mieru. Matematika nie je ich zbraň, to teda nie...
20.04.2024 - 11:47:03
00
Vsetko musi sediet ako blocek. Ked nie, vrchní prchni. :lol:
i.ibb.co
131,80-149,84 kde je 18,56 ?

Mne chodia 2 A4, jedna smeti, druha dane, podrobne tabulkovo vypisane.
A vzadu je klauzula ze :
Proti tomuto rozhodnutiu je možne podla §72 ods. 2 a 3 zakona č 563/2009 Z z o sprave dani (danovy poriadok) a o zmene a doplneni niektorych zakonov v zneni neskoršich predpisov podat odvolanie pisomne alebo ústne do zapisnice u spravcu dane v lehote do 30 dni odo dna jeho doručenia.

Tzn od podpisania doporucenej obalky plynie cas. Nejaky zdrap mailom si mozu strcit, to nie je uradny dokument. To su take huliakovske móresy "školy života" že až...
20.04.2024 - 12:48:27
00
To prvé je medzisúčet. Spočítavať musíš iba tie bold čísla. Spočítali to správne, len tam neuviedli tú položku za parkovanie. Proste im to treba vrátiť. Už len to ako sú tie čísla zarovnané svedčí o aké mentálne kapacity sa jedná.
20.04.2024 - 23:17:15
01
Ale no, keďže tá "mystická" položka tam nie je, tak to správne nespočítali, je to úplne jednoduchá matematika
21.04.2024 - 00:13:07
03
správne malo byť: Celkom k úhrade 120,64 euro a to co poslali oni je blud, podvod, ...
21.04.2024 - 00:21:04
02
Teoreticky mohla by to byť aj chyba, ale keďže už tú sumu obhajovali, tak je to podvod.
a práve preto je potrebné to komplet vykomunikovať písomne
21.04.2024 - 00:24:46
05
Kvalitný zážitok v pondelok ráno na Obecnom úrade :tmi: Neurol, kľudne aj dva by som odporučila.
Dám raňajky, čajík a rozpíšem sa trošku.
22.04.2024 - 08:18:33
011
Preto sme radili,riešiť poštou (akokoľvek divne to znie)

Medovka, materina dúška, lipový kvet ;)
22.04.2024 - 08:29:05
00
Nezvyčajné, ale s Marlim teraz súhlaím. Býva to však začiatok konca akýchkoľvek vzťahov s obcou, takže je to už len o povahe, či to človek zvládne. Potom sú aj iné nadradené inštitúcie na ktoré sa dá obrátiť.

Zdá sa že prechádzaš obdobím zmien. Na to že sa netreba držať starých koľají si už prišla, teraz je čas prehodnotiť ostatné faktory. Niekedy ti osud naznačí že máš byť inde a keď tam nejdeš, tak ťa tam dokope akýmkoľvek spôsobom. Doslovne... ;)
Príroda je všade krásna a keď budeš mať na Pajtu o 50km ďalej, tak to nebude pre teba žiaden problém...
22.04.2024 - 08:58:14
00
Takže cez víkend som si k tým zákonom trošku sadla. Nie som právnik, ale VZN rozumie snáď každý a zákony aj VZN sú verejné, to si môže pozrieť každý.
Nebudem sa rozpisovať podrobne, ale to, čo som si vypočula, nie je vôbec s kostolným poriadkom a naozaj došlo k tomu, čo ste tu písali.
Prišla som s tými pripomienkami:
1. V oznámení o výške miestnych daní....je zle uvedený názov obce a číslo VZN. (Obec Mrkvovo 999/2023)
2. V oznámení o výške miestnych daní...nie je vyčíslená suma 29,20 eura ako daň za užívanie verejného priestranstva
3. Podľa § 34a zákona č.582/2004 Z.z. o miestnych daniach....je daňovník povinný oznámiť svoj zámer osobitného užívania verejného priestranstva
4. My sme tak neurobili. Predpokladám, že nikto z obce to tak neurobil.
Predpokladala som správne.
5. Podľa § 34b zákona č.582/2004 Z.z. o miestnych daniach...obec písomne vyzve daňovníka, ktorý nesplnil oznamovaciu povinnosť o vzniku daňovej povinnosti na jej splnenie v primeranej lehote, ktorá nemôže byť kratšia ako 8 dní.
Ak daňovník nesplní oznamovaciu povinnosť ani na základe výzvy , obec zistí základ dane a určí daň podľa pomôcok.

Debata veľmi zvláštna, až príchodom sekretárky sa dali veci do pohybu. Ona pochopila, čo hovorím a že to nie je dobre.
Čo som vlastne chcela bolo,
- aby bol opravený názov obce
- číslo VZN
- riadne vyznačená vyrubená daň za užívanie verejného priestranstva
- rozpis, akým bola daň vypočítaná
- a spravodlivo vyrubená všetkým

Nakoniec zistili, že zlý názov obce a číslo VZN sú spôsobené chybou programu. Vraj aj tá suma, ktorá nie je vyčíslená, ale je v celkovej úhrade započítaná.
Ďalej po náročnej debate dospeli k záveru, že daň bude platiť každý, kto stojí na obecnom pozemku.
22.04.2024 - 09:32:05
015
PINY napísal:
...Ďalej po náročnej debate dospeli k záveru, že daň bude platiť každý, kto stojí na obecnom pozemku.


Nieco mi vravi, ze po tomto budes v obci velmi popularna :-D
22.04.2024 - 09:35:17
011
user_id napísal:
Nieco mi vravi, ze po tomto budes v obci velmi popularna :-D


Škoda, že nemôžem povedať všetko, čo sa tam dialo. Ale stačilo mi.
22.04.2024 - 09:41:43
20
ať Te sila sprovazi,
lebo len toto budes potrebovat :-)
22.04.2024 - 09:46:41
24
marseluspp napísal:
...Býva to však začiatok konca akýchkoľvek vzťahov s obcou. ...

Nie vzdy marcel. Konkretny starosta/tka tu nie su naveky.
Ak niekto chce vojnu, moze ju mat. Aj obec ma kopec povinnosti voci svojim obyvatelom a zodpovedny za ich dodrziavanie je starosta. Stale sa len klanat "velkomoznemu panstvu" a ustupovat nie je riesenie, zmrdom to dava iba vacsiu sebadoveru a potom su cim dalej tym viac arogantni. Ale ...

A ze vraj zly nazov obce "spôsobené chybou programu." ano, klasicka vyhovorka na programy a pocitace. To funguje uz len u cim dalej tym mnej ludi, ktori maju z technologii stale zbytocny respekt a po takomto "argumente" suhlasne prikyvnu hlavou. Mozno len starostka zabudla vyplnit profil obce alebo pouzila nejaku vzorovu sablonu alebo ... pouziva software nelegalne a ten jej neumzonuje niektore udaje zmenit.
Tiez by som sa nedivil by som sa, ak by sa ten program "s chybou volal" Microsoft Word a jedinou jeho chybou bol pouzivatel ktory ho pouzil.


Naposledy upravil Minikin dňa 22.04.2024 - 10:03:22, celkovo upravené 2 krát.

22.04.2024 - 09:51:14
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up