Asi tak a ked nahodou ta suma neprevisi 8litrov tak sieste skoc na salter a poistis to :D
01.09.2008 - 10:17:45
00
,alebo ak ma nieco do 15

pochybujem ze niekto by sa nechal posielat do ***** od 15rocneho....
01.09.2008 - 10:29:46
00
ta ten niekto ma 16, tak ktovie :)
01.09.2008 - 10:40:13
00
hm ked sa postavi na rally na nevhodne miesto, auto vyleti zo zakruty a vas zabije, tiez vasa rodina bude zalovat sofera auta a jeho spolujazdca za vrazdu? :D
01.09.2008 - 12:25:28
00
Tak tak. Chalan na DH biku je uplne bez viny, keby bola skoda aj 20. Mozno to dat za vinu tak organizatorovi sutaze, ale asi ani tam by nepochodil.
01.09.2008 - 12:49:28
00
Závisí na konkrétnych okolnostiach. Jasne tam píšem - viď príspevok zo včera 23:48:44, že ak mal ten bicykel v nejakej "zakázanej zóne" (organizátorom akcie) tak je to v péčku. Takže z toho "úplne bez viny" mám pocit, že si tu niekto "predvyrábava" alibi do budúcna. Výrok o vine alebo nevine nechajte na súd :wink: ja byť právnym zástupcom tuná postihnutého tak v každom prípade by som načal tému, či je normálne s neobratnou 20 kg DH kravou šantiť na U-rampe, nakoľko podľa špecifikácií výrobcu nie je na to takýto bicykel určený, k čomu by som si dal poslať vyjadrenie výrobcu :)

MuF: platí to, čo vyššie, plus treba si uvedomiť, že je rozdiel medzi vraždou (niekoho chcem cielene s nejakým motívom pripraviť o život) a zabitím, prípadne ublížením na zdraví s následkom smrti. Pri druhej a tretej možnosti nie je úmysel zabiť (môže to byť napr. úmysel rozbiť hubu, ktorý vypáli trochu inak ako si prostomyseľný Zorro Pomstiteľ pôvodne predstavoval, alebo to môže byť následok chlastu za volantom, na túto tému tu bola prednedávnom veľmi emocionálna diskusia, alebo prosté zlyhanie techniky, ktoré sa nedalo nijako predpokladať - vtedy samozrejme nasleduje oslobodenie spod obžaloby). V každom prípade sa bude skúmať predovšetkým, či tá zóna bola pre divákov uzavretá (a bolo to jasne označené) alebo nie, čo bolo presne príčinou, že auto vyletelo, atď. atď. a ten záverečný výrok môže byť veľké prekvápko. A takáto udalosť sa vyšetruje vždy, tá hypotetická rodina nemusí ani prstom pohnúť.

/edit: už som to tu spomínal aj v súvislosti s narvávaním "vysokozdvižných" vidiel na XC rámy a podobnými kktinami ktoré niektorí tunajší hlavne "násťroční" chudobní duchom odbavia mávnutím rukou, že "to ja v poho!" - NIE JE!!! ak nepoužijete "right tool for the right job", strácate akékoľvek právne záruky a nároky, napr. ak sa dolámete pri zlomení XC rámu s DH vidlou, zabudnite na poistné plnenie, ak vďaka tomu spôsobíte škodu, cvakáte ju vy, atď. atď., okrem toho používanie vecí v súlade s ich určením je aj súčasťou kultúry, takže ak činíte inak, automaticky sa samooznačujete za vidlač/
01.09.2008 - 16:25:40
00
omfg :shock: s DH bikom na U-rampe? :D
01.09.2008 - 21:20:06
00
pocuvajte, cim sa da zvarit dural??? lebo mam duralovy ram ale v zadnej stavbe je to uz dost predrate od prevodnikov a nechcem aby sa mi to pri nejakom skoku zlomilo
23.10.2008 - 15:39:10
00
Trocha nechapem ako mozes mat predraty ram od prevodnikov. Ty si pilis do ramu alebo co??.
23.10.2008 - 15:50:35
00
Trocha nechapem ako mozes mat predraty ram od prevodnikov. Ty si pilis do ramu alebo co??.

proste to je predrate od prevodnikov, a chcem vediet ci by to slo obvarit aby mi to neprasklo. ram je z duralu
23.10.2008 - 15:56:24
00
pocuvajte, cim sa da zvarit dural??? lebo mam duralovy ram ale v zadnej stavbe je to uz dost predrate od prevodnikov a nechcem aby sa mi to pri nejakom skoku zlomilo

Dural iba hlinikom. Pričom zvarac na to musi byt majster zvarac s potrebnym zariadenim. Hlinik ma jednu blbu vlasnost. Medzi mäknutím a uplnym roztopenim je male teplotne pasmo. Ak to dopadne zle, môže to zvarač ešte viac poškodit.
23.10.2008 - 15:57:38
00
duvesko buďme presnejší... všetky kryštalické materiály, a teda aj väčšina kovových zliatin, sa topí v ostrom bode topenia, bez mäknutia - to je vyhradené amorfným fázam
komplikejšn č. 1 pri hliníku je, že na vzduchu sa na povrchu utvorí vrstva oxidu a ahoj, už to tam nezvaríš, prípadne ho doslova spáliš, preto ideálne treba zvárať v argóne alebo aspoň CO2
potom už jednotlivé zliatiny majú svoje vlastné nároky (7005 sa napr. zvára dosť zložito, preto majú mnohí výrobcovia radšej šesťtisíckové zliatiny - tuším u cannonu im nejak prototypy zo 7xxx chronicky neprechádzali cez skúšobňu ;) )
inak na hliník ešte chytí tuším aj mosadz ako spájka a možno je to dokonca o chlp pevnejšie ako čistý Al, ale to by som už fakt musel pozrieť
23.10.2008 - 20:44:10
00
keyboard_arrow_up