mikro sd urcite do 2GB, typ sdhc som neskusal, ale aj tak na tej sd sa neuklada historia tak na mapy ci kurzy tie 2gb su aj moc

co sa tyka trasy - co konkretne vyhlasil edge a ako si to posielal do pristroja? z mapsource alebo cez namontovany disk?
skus sa vyhrat s tym tcx konvertotom a skus si to dat ako kurz a navigovat sa cez virtual partnera
25.08.2008 - 11:09:09
00
staci si dat zobrazit "vlastnosti stopy" a nasledne v novom okne zvolit "Filter" tam si mozes na zaklade roznych paremetrov znizit pocet bodov. Odporucam ako filter znovit "bod kazdych 300m" to je podla mna uplne dostacujuce... a zrazu budes mat len 90b :)
25.08.2008 - 13:28:43
00
Posledny tyzden som z garmina 305 dost znechuteny, samovolne sa vybija (za 3 dni), na vyjazde vydrzi 2 hodiny, vecer som ho dal na nabijacku a rano bol mrtvy... Nesiel ani nabit, ani zapnut, proste nic... Teraz som ho akosi sprevadzkoval, som zvedavy kolko vydrzi.

Samozrejme ze ma 2 mesiace po zaruke :evil:

Aj som premyslal nad 705, ale ten pristroj nie je hoden tolko penazi :roll: Vsetky Edge mi pripadaju ako nedorobene beta-verzie...
25.08.2008 - 13:36:27
00
Posledny tyzden som z garmina 305 dost znechuteny, samovolne sa vybija (za 3 dni), na vyjazde vydrzi 2 hodiny, vecer som ho dal na nabijacku a rano bol mrtvy... Nesiel ani nabit, ani zapnut, proste nic...
Samozrejme ze ma 2 mesiace po zaruke :evil:

To vyzera, akoby ta bateria bola uz kaput. Nemal som tento konkretny model v ruke, ale mam pocit, ze bateria je zabudovana. Takze asi do servisu.

Aj som premyslal nad 705, ale ten pristroj nie je hoden tolko penazi :roll: Vsetky Edge mi pripadaju ako nedorobene beta-verzie...

S tymto mozem iba suhlasit... :)
25.08.2008 - 14:31:12
00
čo som vám hovoril o tých embedovaných akumulátoroch? :lol:
25.08.2008 - 14:41:20
00
V pristroji je samozrejme bateria zabudovana...

Teraz ho mam polozeny zapnuty na stole, vsetko OK, po styroch hodinach ukazuje stale 3 palice zo styroch... Asi sa zblaznil... Ocividne mu nieco neprospelo, ze by dazd na Horalovi? :twisted:

Mimochodom, speed/cadence sensor uz asi rok nepouzivam, lebo mal spotrebu cca 1 baterku tyzdenne...

Povedzme si to na rovinu, tie garminy su smejdy, bohuzial nikto iny podobne zariadenia nevyraba. :roll:
25.08.2008 - 15:52:45
00
ale vyrába, Suunto a Timex ak sa dobre pamätám... ale to je v podstate ešte horšie ako Garmin
ja teda proti Garminu nič nemám "tak všeobecne", ale tuná ešte majú čo dotiahnuť (a najlepšie na tom je, že sa divím, že im to už počas návrhu nebolo nejako jasné... si nechávali priestor na ďalšie inovácie či čo?)
25.08.2008 - 16:54:58
00
to dutchman:
Garmin urcite nie su smejdy, potom su smejdy aj Nokie, Samsungy, Nikony a proste cely segment CE. Je to len o uhle pohladu.
to tulenik:
Suunto ci Timex s Garminom neporovnavaj, su to odlisne produkty zamerane na odlisnych zakaznikov s odlisnymi funkciami, kvalitou a spracovanim. Ked uz tak Polar, ako rozsirenu znacku sporttesterov na Slovensku, ale myslim, ze funkcne aj Polar zaostava...a cenovo dokonca porovnatelne modely prekracuju ceny garminovskych sportesterov.
30.08.2008 - 08:01:24
00
pouzil som ho v sobotu na maratone v KE.
Pouzivanie v pohode, na biku drzi ako pribity, bez problemov uchytenie.
Novy fw 2.4 detto ok, ziadny s popisovanych problemov som nezaznamenal. Meranie nadmorskej vysky taktiez v pohode. Stacilo pockat par sekund a potom zapnut stopky...
Zaznam trate, ovladanie presne podla recenzii - pohodove.
Som spokojny, nebol lacny ale aj tak som spokojny.
Vsetko v jednom. GPS navigacia, meranie tepovky, kadencia, rychlost zaznam trate, trening....
Ak na to mate peniazky tak berte.
01.09.2008 - 11:30:30
00
k 705ke mam vela vyhrad. Proste klasicka kognitivna disonancia po nakupe. Sklamalo ma prevedenie aj "intuitivnost" operacneho systemu a ovladanie celkovo. Slovensky preklad UI je des a podla mna nepouzitelny. Napriek tomu masinka dovidi na tych par satelitov co treba a vie pekne povodit po mape. Bol som 16 dni na Orave a dal som okolo 500km na biku. Garmina som mal vzdy so sebou. Parkrat som zazil frustraciu, ze som slepo posluchol, siel som podla turist. znacky na displayi, ale v lese nic take nebolo, nakoniec som bol nuteny to otocit a vratit sa na vychodiskovy bod a zvolit inu trasu. Po cervenych tur. znackach to bolo vzdy ok. Zrejme su aj v reali viac udrziavane. Parkrat ma 705ka dostala zo stavu totalneho stratenia, co ma potesilo. Myslim, ze pokial clovek jazdi niekde kde to nepozna tak ma vyznam mat so sebou nieco taketo. Prikladam niekolko url na par tripov po Hornej Orave, ide o subory uploadnute na garmin.connect.com:

Kvacianska dolina:
http://connect.garmin.com/activity/670884

Trek na Skorusinu
http://connect.garmin.com/activity/660372

Oravsky masaker motorovym Superiorom :)))
http://connect.garmin.com/activity/721581

Utok na Kubinsku Holu
http://connect.garmin.com/activity/747463

Javorovy vrch nad Tvrdosinom - padacik:
http://connect.garmin.com/activity/660330
09.09.2008 - 18:09:45
00
maros: keby si vedel, ako sa robia mapy, tak by ťa občasná odchýlka neprekvapila - VKÚ má podklady, čo mu do máp - ťažko povedať ktorých, odhadujem katastrálnych päť/desaťtisícok - zanesú značkári, ktorí samozrejme nie sú kartografi, ba aj základná navigácia im môže byť cudzia... napr. červená značka v Pov. Inovci ide cez oblasť Marhátu úplne utopicky a údajne existujúca odbočka na Visiace skaly neexistuje.
09.09.2008 - 18:25:41
00
tak som tento tyzden mal na testovanie Forerunner 405 a mozem povedat ze oproti edge 705 sa mi to paci daleko viac.
nie je to velka bucora ktora zavadzia na riaditkach a mozete to stale mat na ruke. trosku nevyhoda je mozno vydrz baterie - realne cosi okolo 7 hod, ale zase vzdy ked som bol pri kompe tak som to supol na ten "stipec" a nabilo sa to do hodiny.
prenos do pocitaca paradny - hned ako sa priblizite ku kompu, automaticky sa prenesu data do dennicka - opat funguje so Sportracks softwarom.
ak teda niekto potrebuje hodiny na trening a nie na zavadzanie na bajku, tak tieto su na to ako stvorene...
09.09.2008 - 19:08:59
00
tak som tento tyzden mal na testovanie Forerunner 405 a mozem povedat ze oproti edge 705 sa mi to paci daleko viac.
nie je to velka bucora ktora zavadzia na riaditkach a mozete to stale mat na ruke. trosku nevyhoda je mozno vydrz baterie - realne cosi okolo 7 hod, ale zase vzdy ked som bol pri kompe tak som to supol na ten "stipec" a nabilo sa to do hodiny.
prenos do pocitaca paradny - hned ako sa priblizite ku kompu, automaticky sa prenesu data do dennicka - opat funguje so Sportracks softwarom.
ak teda niekto potrebuje hodiny na trening a nie na zavadzanie na bajku, tak tieto su na to ako stvorene...

Forerunner 405 su super sportove hodinky na meranie treningovych aktivit avsak podla mojej skusenosti na biku nepouzitelne. Vsetko co pises super az na dva detaily. Neviem, ci sa ti podarilo ovladat hodinky cez dotykovy prstenec pocas jazdy, teda menit si rozhranie z napr. kompasu na ukazovatele meranych hodnot.
Druha vec, FR 405 nema mapovy podklad a teda v terene, ktory nepoznas je to velka nevyhoda.
Na trenovanie po znamych trasach, pre vyuzivanie Virtualneho partnera, pre parovanie s kompom a inymi snimacmi je to vecicka na nezaplatenie. Ja som na biku skusal pouzivat obidva, avsak jednoznacne sa priklanam k EDGE 705.
09.09.2008 - 23:01:20
00
Forerunner 405 su super sportove hodinky na meranie treningovych aktivit avsak podla mojej skusenosti na biku nepouzitelne. Vsetko co pises super az na dva detaily. Neviem, ci sa ti podarilo ovladat hodinky cez dotykovy prstenec pocas jazdy, teda menit si rozhranie z napr. kompasu na ukazovatele meranych hodnot.
Druha vec, FR 405 nema mapovy podklad a teda v terene, ktory nepoznas je to velka nevyhoda.
Na trenovanie po znamych trasach, pre vyuzivanie Virtualneho partnera, pre parovanie s kompom a inymi snimacmi je to vecicka na nezaplatenie. Ja som na biku skusal pouzivat obidva, avsak jednoznacne sa priklanam k EDGE 705.


ovladanie bez problemov - akurat si treba zvyknut
10.09.2008 - 07:14:03
00
ahoj, chcel by som sa spytat ako je mozne naimportovat Topo v.2 do Sport tracks sw, ktory by som chcel primarne pouzivat na analyzy edge 705. Po instalacii sport tracks sw mi viac menej vsetko funguje s importom dat, ale nemam podkladove mapy v naimportovanych datach (iba defaultne US topo). Skusal som aj donaciu ($20) ako niekto na fore doporucoval, ale zatial nic. Topo v.2 mam licencovanu.
dik za pomoc.

rk

jakub sry, ale este som hadam necital od teba ani jeden spravny prispevok ohladom EDGE705.
sporttracks funguje so 705 uplne bez problemov, bez akehokolvek konvertovania - normalne das import priamo z pripojeneho pristroja. Grafy ti to vykresli od vymyslu sveta, kludne aj 8 do jedneho grafu - a to uz akekolvek chces - ci stlpcove ci klasicke...
lepsi soft ku tomu proste nie je, ten training centre je hrozny shit a pristroj vyrazne degraduje(uz je na tom ta 705 aj tak dost zle, a training centre tomu este ubera:D)
a co sa tyka senzoru kadencie - snima kadenciu-stale, ale rychlost iba ak je vypnute GPS. nechapem preco by sa nemal kreslit profil - je to blbost uz len ked sa nad tym zamyslis. Profil vykresluje v pohode aj bez senzoru kadencie - nema s nim absolutne nic do cinenia.
inak pristroj je to pekne na hovno, za tie peniaze sa da kupit urcite lepsia masinka - teda pokial niekto silou mocou nechce mat na riaditkach televizor s mapou - osobne som ju nepouzil este ani raz.
je to navyse krabica plna chyb, co pri tej cene je naozaj velky nedostatok...
19.09.2008 - 09:03:53
00
keyboard_arrow_up