Mám Oct. 3 rok 2013,pozrel som,mám tam toto:

https://auto.bazos.sk/inzerat/164935862/vanicka-na-naradie-skoda-octavia-3.php

Vybral som to,v strede podlahy kufra nie je závit,ani skrutka na uchytenie rezervy :^)

edit: takže Škoda predáva sadu do rezervy,je tam aj to uchytenie kolesa:

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/5e0093860e-sada-pre-vymenu-rezervneho-kolesa-skoda-25121.html

Alebo lacnejšie,mám 16" kolesá:

https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/suprava-pre-vymenu-rezervneho-kolesa-16/p/5E0093860E
18.05.2024 - 09:44:21
00
Vybavené,síce som defekt na aute nedostal už hodne dávno,ale to bolo preto,lebo vždy som mal auto z plnohodnotnou rezervou.
Je to Octavia lll od 2013 do 2020,ak by niekto riešil niečo podobné,pridávam linky:

Súprava pre rezervu orig. Škoda 49,80 Eur:

https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/suprava-pre-vymenu-rezervneho-kolesa-16/p/5E0093860E

disk 46 Eur:

https://www.pneumatiky.sk/disky/plechove/6-5jx16-5x112-et-46-kfz-8667/?znacka_auta=%C5%A0koda&model_auta=Octavia+Combi+%282013+-+2020%29&prevedenie_auta=1.2+TSI+%2877+kW%29

Celoročná pneumatika 58,55 Eur:

https://www.pneumatiky.sk/pneumatiky/osobne/celorocne/matador-mp62-all-weather-evo-205-55-r16-91h/
18.05.2024 - 10:45:36
00
Aj som vám to tu chcel dať, ale nakoniec si to našiel sam :) ja som mal v o3 16" plnohodnotné koleso. Niekto aj tak vraví, že to je dojazdovka, lebo keď máš napr. 2254517 alebo 2254018, tak je to trošku užšie, ale podľa môjho názoru tomu nič nechýba.
Aj do golfa som kúpil rezervu z nejakej octavie
18.05.2024 - 11:10:11
00
Na stránke Škody sa dá objednať aj celé koleso,rozmer pneumatiky aj disku sedí z údajmi v TP,ale je divné,že píšu "Rezervné koleso 16" neplnohodnotné"

https://eshop.skoda-auto.sk/sk_SK/rezervne-koleso-16-neplnohodnotne/p/5E0601011J

Keďže aj cena nie je úplne výhodná,objednal som radšej nový disk aj pneumatiku z e-shopu,aj z poštovným je to 108 Eur
18.05.2024 - 11:21:01
00
Presne také koleso som kúpil za polovicu z bazáru.
18.05.2024 - 11:48:16
00
V Octavii 3 mám plnohodnotnú rezervu 16', takisto žena v služobnej - čiže štandardný plechový disk a pneu tuším 205/55 R16
A už som na rôznych autách v minulosti pri defektoch párkrát nahadzoval či už rezervu alebo dojazdové koleso (napr. na Focuse) . Keď auto má na to priestor, určite by som rezervu kúpil a vozil.

A jedna veselá príhoda...pred rokmi sme s kamarátom a ženami (štyria v aute) sa vracali z Álp, ojazdený Passat kombi kúpil asi týždeň predtým od švagra, ktorý ho tiež tesne predtým odkúpil z firmy, kde pracuje. Tesne za Budapešťou niekde pri Godollo defekt, večer cca 22:00-23:00, auto odstavené na krajnici zasahujúc do jazdného pruhu, bol to nejaký nadjazd s protihlukovou stenou, čiže krajnica úzka, ženy za zvodidlá, blikačky, trojuholník, vyhádzať celý kufor, vybrať rezervu, kľúč, zdvihák, koleso ľavé, čiže pracovali sme v jazdnom pruhu ?, veľmi nepríjemná situácia z hľadiska bezpečnosti, pracovali sme prerušovane, keď sa blížili auta (kamióny ?) a z diaľky sa neradili do ľ.pruhu, radšej sme išli na krajnicu, zhodiť koleso, nasadzuje rezervu kamarát, svietim mu čelovkou, nedarí sa mu, odstrčujem ho, skúšam nasadiť rezervu a zisťujem, že nepasuje, úplne iný rozmer disku ??????. Zjavne nejaký zmrd, keď sa auto odkupovalo od firmy , tak vymenil rezervu???. Asistenčná služba nepomohla, telefonát domov, kamarátov švagor do svokrom idú k nim domov, z garáže berú dve kolesá s letnými pneu a vezú nám ich 300 km. Tak výmena ľ. kolesá, všetko pasuje, naloďujeme sa, otočenie kľúčikon a.... nič, blikačky a parkovačky vybili batériu, káble máme, akurát ešte otočiť jedno auto do protismeru ??? na diaľnici, ináč káble nedosiahnu, podarilo sa, auto naštartované, ešte jedna otočka auta na diaľnici, na najbližšom odpočívadle výmena aj kolesa na opačnej strane tej istej nápravy a ide sa domov??.
18.05.2024 - 14:05:49
13
No vskutku neuveriteľný príbeh. Ja by som na takom mieste nezastavil ani bohovi, keby sa auto hýbalo, srať na disk. Keby bol defekt na prednom, a fakt by to nešlo, posadiť ľudí do kufra, aby sa predok odľahčil, alebo okamžite dať koleso zo zadu dopredu a nie čakať 3h na náhradné...
18.05.2024 - 14:56:52
03
S defektom by si išiel ako rýchlo? 30 km/h? To ako keby si stál - v noci okrem toho, že je horšie vidieť sa aj rýchlejšie jazdí.
18.05.2024 - 18:24:53
01
Koleso prázdne, nedalo sa pokračovať, určite nie viac ako desiatky (stovky?) metrov, nebolo vidieť žiadny výjazd ani rozšírenie krajnice, ani vo sne by nás nenapadlo, že rezerva sa nebude dať použiť, okamžite opustiť auto, ženy za zvodidlá, svetlá, blikačky, trojuholník, asi aj vesty (toto už nepamätám), jeden pracuje, druhý mu svieti a sleduje prichádzajúce autá, ak sa nepreradzujú do vedľajšieho pruhu uz v diaľke, prerušujeme činnosť a ideme na krajnicu pripravení preskočiť zvodidlá, mysleli sme , že do pár minút balíme a pokračujeme domov, počas čakania na koleso nie je nikto v aute (ženy som odprevadil do 24-hod otvoreného Tesca na nákupy ? + kúpiť nejaké redbully a cigy pre kamoša).....
Situácia určite nepríjemná a potenciálne riziková, ale snažili sme sa riziko minimalizovať.....
18.05.2024 - 18:59:10
03
Súhlasím, človek rieši každú situáciu individuálne podľa okolností.
Ja mám scenár pre najhoršiu situáciu taký, že odstaviť auto, skočiť za krajnicu a volať dialničnú hotovosť (číslo v mobile), asistenčné služby a pod. V prípade, že by sme boli viacerí, tak myslím, že by som jednal rovnako - deľba práce a hlavne jeden stále sleduje situáciu.
Na dialnici končí humor, ak niekoho trafí auto, alebo kamión "dobre" trafí auto aj s posádkou, tak v lepšom prípade smrť, v horšom ležiaci mrzák - nadosmrti.
19.05.2024 - 06:36:53
02
V takejto situácii srať na auto,zaparovať čo najbližšie ku zvodidlu,zapnúť výstražné smerovky a pre istotu nechať naštartovaný motor-kvôli dobíjaniu baterky,a všetci z auta za zvodidlá
19.05.2024 - 07:17:42
01
bladerunner budem za prudica, ale pred kazdou dlhšou cestou mimo komín sa kontroluje všetko co sa dá, vrátane tlaku v rezerve. Kedysi to bola aj obľúbená tutovka chlpatych, kým autá mali plnohodnotné rezervy. Nevylučujem, ze tu rozteč by ste si ani tak nevšimli :) a keby aj, tak predsalen vyrazili. Inak dnes už našťastie usmevna prihoda :) palec hore
19.05.2024 - 08:15:51
02
aspon mesacne si treba pneu skontolovat. najma v prechodnom obdobi tlak kvoli teplote lieta.
19.05.2024 - 09:11:56
00
Kontrolovat rezervu kazdy mesiac alebo pred kazdou dlhsou cestou (u mna skoro kazda cesta) je uplne zbytocne. Treba rezervu natlakovat o nieco viac ako maximum pouzite na aute a minimalne pol roka je pokoj, realne aj o rok bude pouzitelna. Plus ak ma clovek pri rezerve hodenu trvalo jednu malu cyklopumpicku ako poistku, tak ho uz fakt nemoze prekvapit snad nic aj ak by tlak skontrolovat zabudol.
19.05.2024 - 09:27:44
04
Áno,a preto som objednal novú pneumatiku aj disk,nech tam ten tlak vydrží dlho-na bazoši sa dajú nájsť takéto kolesá,ale väčšinou majú aj 10 rokov aj viac,nestojí mi to za to,aby som ju musel každý mesiac kontrolovať,či je použitelná
19.05.2024 - 09:46:32
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up