"pan doktor, nikto si ma nevsima..." "dalsi prosim..." :(

Sorry. :oops: Len ked mne z toho vychadza, ze zatial su stvorky vzdy kvalitnejsie nez pätjednotky. :)
09.07.2008 - 16:35:51
00
vdaka za tipy na celopero :)

menit kotuce? uff, zatial s tym pockam, brzdi to super, platnicky skusim zamenit ked dosluzia. Skor mi napadlo ci to nema nieco s tym, ze brzdenie ovplyvnuje tlmenie a naopak, a ci potom nenastane ta rezonancia, napr. ze koleso sa pribrzdi, klesne tlmic a vtedy sa nieco stane. Nemam skusenost s celoperom, takze neviem. Ale bolo to parkrat neprijemne.

viem 500m dole nie je vela, ale to je taky strmak, ze vkuse na brzdach, ale potesili ste ma, nabuduce ich nebudem setrit :)

prikladam este foto tych brzd - snad sa zobrazia, inak bajk je to tento http://www.specialized.cz/new/kolo_sk.p ... 1&c=3&x=24

este by ste mi vedeli poradit ako nafukat zadny tlmic? mam ho myslim na 120 teraz a zda sa mi to nejake tvrde, vaha moja musacia je 70kg (manual je typu, kolesa si nafukajte a brzdy nastavte)

Prílohy:

avid.jpg
avid.jpg 71.04 KiB thumb_up0thumb_down

09.07.2008 - 21:33:36
00
1.
Morcata na Uteku 8) fajn kapela
ako čitam niekto to počúva dobrú muzičku
2. celopružiak - dobre pomenovanie
09.07.2008 - 21:49:02
00
este by ste mi vedeli poradit ako nafukat zadny tlmic? mam ho myslim na 120 teraz a zda sa mi to nejake tvrde, vaha moja musacia je 70kg (manual je typu, kolesa si nafukajte a brzdy nastavte)

Aj vidlicu aj tlmic treba nastavovat podla zanorenia (sag). Odporucany sag je pre XC cca 20-22%. Predpokladam, ze mas na klznej ploche tlmica taku zdanlivo nepotrebnu gumicku, takze nou si mozes zmerat o kolko sa tlmic zanori ked si sadnes na bike. Samozrejme najprv ale musis vediet, aku dlzku chodu Tvoj tlmic ma, aby si vedel zistit, o kolko sa ma zanorit. Alebo chod jednoducho do predajne kde si to kupil a popros ich nech Ti to nastavia.
09.07.2008 - 23:46:32
00
platnicky skusim zamenit ked dosluzia. Skor mi napadlo ci to nema nieco s tym, ze brzdenie ovplyvnuje tlmenie a naopak, a ci potom nenastane ta rezonancia...


origos platnicky ti vydrzia pri sviznom jazdeni tak ca. 500 km, takze to nastane co nevidiet. Na porovnanie, menil som teraz Koolstopy po ca. 3.000 km, to tiez o niecom svedci...

ano zadna stavba vseobecne tiez moze ovplyvnovat rezonanciu kotuca, je jedno ci pri HT alebo FS, (pri jednom rame to robit bude, pri druhom nie) takze to by som neriesil, vymenu ramu ti radit nechcem :P
10.07.2008 - 11:00:23
00
SBWT welded® :D :D

Prílohy:

dtswiss1.jpg
dtswiss1.jpg 82.41 KiB thumb_up0thumb_down

07.09.2008 - 20:01:24
00
keď odveci tak ... ale tú brzdu chcem :shock:

bikemag.com
07.09.2008 - 20:10:36
00
keyboard_arrow_up