Ej skoda toho pocasia a kaslu, co ma dusi, inac by som si aj ja rad zajazdil. Takto som len prisiel pozriet start a utekal sa skryt dom... :( Nuz co, snad to o rok vyjde.
A co bolo s tou tombolou?
04.10.2008 - 19:57:25
00
no vyžrebovali zo 20 cien a potom sa moderator spytal, že kto ešte nemá cenu... tak sme sa tam zo 10 postavili a dali nam trička a šiltovky... a keď už všetci niečo mali tak sa žrebovalo dalej :D ... zaujmavé nie? ale každý bol spokjný :lol:
04.10.2008 - 21:16:11
00
Vsak ste si to v tych podmienkach hadam vsetci aj zasluzili...
04.10.2008 - 21:41:00
00
Do posledej chvíle som nevedel či sa tohto maratónu zúčastním. Povedal som si, že keď ráno nebude pršať tak prídem. O siedmej ráno síce ešte nepršalo, no o pol ôsmej už lialo. Tak som si povedal, že jeden Horal mi stačil a maratónu sa zúčastním len ako divák. Na trati (aspoň tam kde sme fotili) to vyzeralo že to majú celkom dobre zabezpečené (značenie, organizátori na trati, bufety...) Takže ak sa na rok "vybaví" lepšie počasie tak rád prídem, ale už ako pretekár.

Fotky nájdete na www.xcmaraton.sk/mlynky2008
04.10.2008 - 21:42:19
00
trat som si bol prejst 2 dni pred pretekom, pripravili slusnu trat stredne narocnu, ale v sobotu sa zmenila na nespoznanie ( pre pocasie trat dokonca upravili a vypustili najdlhsiu 78km trat, isla sa len 42km a 65km trat ).
Kým som prisiel na start z doliny uz som bol dostatocne premoceny a po hodinovom cakani na start som aj dostatocne ztuhol.
Zabezpecenie ako aj znacenie na prvych km bolo vynikajuce , neskor uz horsie.
Po starte nas na cca 1km sprevadzalo policajne vozidlo, ktore nas na parkovisku na mlynkoch opustilo a mohli sme sa vrhnut do pretekania. Uz v prvom stupani z dob. mase na dob. kopec sa rozhodlo o prvych 2 miestach ked sa do uniku dostali PK a JI v druhej skupinke sme ostali 5, ostatny boli v nedohladne. Nasledoval zjazd z dob. kopca do Rakovca, pocas ktoreho som sa dostatocne obcerstvil ( blatom ). Po zjazde nasledoval jemnejsi ale oto "dlhsi" kopcek na sulovu kde sa aj nasa 5 clena skupinka rozpadla.Zo Sulovej sa zjazdovalo naspat do rakovca, tu moj "pribeh" z tohto preteku konci z priebezne 3 miesta, ked som v zjazde 70km rychlostou vyskusal ake je to bozkavat sa s asfaltom :?.

V cieli bola podla mna prijemna rodinna atmosfera a nadbytok gulášu. Kladne hodnotim to, že organizátori umyli biky. Na tombolu a vyhlasovanie som bohuzial neostal, tekze to posudit neviem.

to katko : navleky ani dlhe nohavice by nepomohli ;) stavil som na to, ze cim menej premoceneho na nitku toho budem mat na sebe tym lepsie sa mi pojde
05.10.2008 - 19:18:44
00
...no ako povieš... :D nebudem ťa presviedčať...
05.10.2008 - 20:48:16
00
pana ja som ten cvok ktory je nastarte v zltej plastenke uplne na lavo taku zasadnuchybu uz v zivote neurobim ist do dazda ianc perfektny pretek a to s tym dazdom si vzdy hovorim a furt ma vidno na start ciare pana maria
05.10.2008 - 23:01:58
00
petos diky za foto :)
06.10.2008 - 17:31:57
00
Zúčastnil som sa so synom na tomto "upršanom" :( maratóne. Už ráno lialo no neodradilo nás to.Štartovali sme kratšiu trať, ale neľutujeme to.Táto trať až napriek malým chybám bola fajn (veľa sa šlo po rozbitých starých asfaltkách - čo pri tomto počasí vyhovovalo).Chceme poďakovať organizátorom za obetavosť v takom počasí. Ako plus hodnotím to, že pri dojazde do cieľa umývali každému biky a tombola bola tiež super.Cien bolo viac ako pretekárov.
Celkový dojem !!!FAJN!!! a určite príjdeme i nabudúci rok !!(aj keby snežilo)

P.S. Obdivujem všetkých závodníkov ktorý došli...čiže aj sám seba :lol:

Dúfam že bude ešte nejaké foto...
06.10.2008 - 19:38:04
00
Orsigo a ako si to rozchodil?
06.10.2008 - 19:39:53
00
Orsigo a ako si to rozchodil?


rozchadzam to este teraz ( lepsie povedana lava cast mojho tela, ktora to schytala najviac ), vtedy som bol rad ze som sa ako tak dokotulal domov ( posledne metre pred domom som hadam nikdy nesiel tak pomaly a pripadali mi ako keby boli nekonecne )
06.10.2008 - 19:46:48
00
Tiez som sa napriek nelichotivej predpovedi pocasia na maratone zucastnil, startoval som na dlhej trati (65 km). Dufal som ze moja softshellka nejaky ten kilometrik vydrzi udrziavat ma v relativnom suchu. Hned po uvodnom zjazde asfaltkou do dediny som bol ale na kompletku mokry a o dazd a vodu som sa nemusel dalej zaujimat :) Trat bola znacena perfektne, napriek tomu ze som bajkoval v tejto lokalite prvy krat, nemal som ani raz problem s orientaciou, na trati bol kopec premrznutych regulovcikov :) Asi najhorsie chvile som zazival v zjazdoch, ku koncu som uz mal ruky stuhnute do takej miery, ze som nevedel brzdit ani radit, musel som zastat a prsty si pekne rozmasirovat aby som mohol pokracovat v ceste (v sedlach bolo 3-5 stupnov a k tomu aj kvalitne pofukovalo). Vykupenim bol horuci cajik a kolaciky na obcerstvovackach a posledne kilometre s vidinou ciela. Po prichode do ciela sa kazdeho hned ujali organizatori, umyli zablatene bajky a uzimenych nestastnikov posielali do sprch (kedze som dosiel medzi poslednymi z dlhej trate, horucu vodu bohuzial minuli bajkeri predo mnou, aspon som nezazil teplotny sok :D ). Na vychladene pivecko som velmi chut nemal, ale neobmedzeny pridel gulasu a caju v cieli ma veru potesil 8) Kedze sme ako neskuseni zelenaci s kamosom nemali suche veci ani topanky a so smutnymi vyrazmi a mokrymi teniskami naboso sme posedavali v cieli, zlutoval sa nad nami organizator a odviezol nas na nasu chatu, zaco mu patri velka vdaka.

Takze zhrnutie: perfektne organizacne zabezpeceny maraton, paradna trat v krasnom prostredi ktoremu toho roku neprialo pocasie. Takze na buduci rok sa dufam opat vidime na Mlynkoch.
08.10.2008 - 16:08:33
00
...no tak s tým odvozom ste mali pekné šťastie...takéto veci sa neoplatí podceniť, zdravie máš len jedno :?
08.10.2008 - 20:18:48
00
keyboard_arrow_up