Fíha,čo som to našla,aká téma... :shock: Aj ja som chodila darovať...a zas budem chodiť,len sa musím dať doporiadku..prvý krát som si darovanie dala ako darček k 18 narodeninám,bolo to super :!:
Vtedy to bolo za 200 Sk,ale ja som išla zadara,len za raňajky,čo bolo povinné...síce raz som skoro odpadla v autobuse,ale neodradilo ma to..len neviem,ako to je v práci,či sa stále dáva volno,alebo nie... :roll:


Je super že si sa rozhodla,chodiť darovať "kapánek"krvi.čo sa týka tvojej otázočky,podľa zákonníka ti prináleží čas odpočinku po odbere,momentálne je to aj na zamestnávateľovi.U nás v práci to platí,deň odpočinku.Preverím to u nášho firemného právnika a dám vedieť.
Len tak ďalej :)
15.09.2008 - 23:34:46
00
:arrow: :!: Všetkým bajkerom z okolia SNV ak máte záujem idem vo štvrtok 18.9 darovať "krv"...ak by bol záujem môžem naložiť ešte 4 pasažierov do auta. :-)...dohoda možná aj v iný terním....ak nevyhovuje.Aby som stihol nahlásiť koľko nás príde ..... skupinovo je to pre nich o niečo viac práce, tak aby boli na nás pripravený :-) Vítaný sú aj prvodarcovia / prvodarkyne samozrejme presne alebo nad 18 rokov.


:arrow: Z pracovných dôvodov upravujem termín na nasledujúci týždeň.Sú dve varianty 23.9 a 25.9.a to v SNV .V Poprade je to každý deň.Auto mám prázdne.Stačí dať vedieť dá sa dohodnúť. :lol:
17.09.2008 - 08:27:48
00
Caves ja som bol už tiež pár krát darovať, a ten nasledujúci týždeň by mi aj pasoval, no naposledy (niekedy v apríli) ma V SNV - odsedel som si tam pekných pár hodín - odlifrovali, že mám málo železa :( , hoci som sa cítil úplne zdravý no a teraz mám tiež isté obavy tak neviem ísť/neísť??? :idea: :?: :?:
17.09.2008 - 11:45:05
00
Caves ja som bol už tiež pár krát darovať, a ten nasledujúci týždeň by mi aj pasoval, no naposledy (niekedy v apríli) ma V SNV - odsedel som si tam pekných pár hodín - odlifrovali, že mám málo železa :( , hoci som sa cítil úplne zdravý no a teraz mám tiež isté obavy tak neviem ísť/neísť??? :idea: :?: :?:

Zistia Ti to namieste... :wink:
17.09.2008 - 14:43:18
00
Caves ja som bol už tiež pár krát darovať, a ten nasledujúci týždeň by mi aj pasoval, no naposledy (niekedy v apríli) ma V SNV - odsedel som si tam pekných pár hodín - odlifrovali, že mám málo železa :( , hoci som sa cítil úplne zdravý no a teraz mám tiež isté obavy tak neviem ísť/neísť??? :idea: :?: :?:
:wink:


tak ako spomýnala Ivka, zistia ti to na mieste...A či ísť a či neísť,je podľa mňa dobre aj keď ti nezoberú tak ti aspoň raz za čas preveria tvoju "kvapalinu"
A že máš FE málo,značí že nemáš až tak málo bohatú stravu na túto časť,alebo ti ho organizmus viac spotrebúva.Ale určite ti niečo povedali,alebo dali recept na FE....Rozhodnúť sa musíš sám...daj vedieť,prípadne sa uvidíme v "Raji" :wink:
18.09.2008 - 14:12:52
00
Fíha,čo som to našla,aká téma... :shock: Aj ja som chodila darovať...a zas budem chodiť,len sa musím dať doporiadku..prvý krát som si darovanie dala ako darček k 18 narodeninám,bolo to super :!:
Vtedy to bolo za 200 Sk,ale ja som išla zadara,len za raňajky,čo bolo povinné...síce raz som skoro odpadla v autobuse,ale neodradilo ma to..len neviem,ako to je v práci,či sa stále dáva volno,alebo nie... :roll:



Vidíš Ivka, aj v tomto sme to cítili rovnako. Tiež som si to dala k 18-tke, bolo to na strednej v B.B.
Je to už kopec rokov, chodím pravideľne s výnimkou materskej a chorôb.Mám za sebou 44 odberov a zlatú Jánskeho plaketu.
Takže, ak niekto potrebuje, mám A2- RH pozit.
19.09.2008 - 18:08:51
00
Vidíš Ivka, aj v tomto sme to cítili rovnako. Tiež som si to dala k 18-tke, bolo to na strednej v B.B.
Je to už kopec rokov, chodím pravideľne s výnimkou materskej a chorôb.Mám za sebou 44 odberov a zlatú Jánskeho plaketu.

Takže, ak niekto potrebuje, mám A2- RH pozit.



Tak mám čo robiť,dobehnúť Ťa.. :wink: Ale teraz to fakt nejde,ale bude,bude...
:) Ja mám A-Rh neg.
19.09.2008 - 20:02:55
00
:arrow: Po zvážení a telefonáte na polikliniku som sa rozhodol ísť zajtra 23.9.2008. Ak má niekto záujem zo "Spišiakov" stači poslať cez SS tel.č.a dohoda možná. Idem autom.Zhruba 6:45 na poliklinike.Skôr prídeš skôr ideš. :lol:

Marcello podumaj. :-) a alena zdravotacka -to už hej klobúk dole,nech ti zdravičko slúži
Ak by niekto potreboal 0-Rh neg. môžem podarovať :wink:
22.09.2008 - 11:56:00
00
tiez idem zajtra , snad mi nevytiahnu prilis vela :)
22.09.2008 - 22:12:23
00
Takze info opäť aktuálne.Je to sice až 15.12.08 najbližší termín,ale dúfam že si niekto nájde čas a podaruje na vianoce to naj zo seba :-) .A myslím že pokusiť sa môže každý.Tak že bikeri nielen z okolia SNV,ale aj z východnejšej,západnejšej,severnejšej a južnejšej časti slovenska pridajte sa a spojte hoc aj tu :-).

PS:Keď som bol teraz naposledy zaujal ma komentár doktora keď zbadal ani konkrétne mňa ,ale "značku mojej krvi."Vás mam dnes poslal sám Doktor Osud"....pravdu povediac som nechápal, a ani ostatný na okolo,veď všetci darujeme krv...tak čo.Ale moja zvedavosť vyhrála na do mnou,a po otázke som dostal info že čakali ešte darcu s 0Rh- ,lebo potrebovali na detské odd.pre "drobca" práve ešte jednu.A to bolo ozaj také + , že ste potrebný v reálnom svete. Tak len dúfam že drobec "bikuje"...a tak mu teraz brázdia moje "Bikerské Krvinky" po tele...a privedú ho neskôr tam kam mňa....A je nás viac s aj inou "značkou"....a čo ak to bude zajtra,pozajtra práve tá tvoja......... :idea:
05.10.2008 - 23:19:53
00
Ešte z posledného darovania som si odniesol aj nové tričečko,čo je celkom fajn,že si konečne aj zdravotná poistovňa uvedomuje kto sme. :-)

Prílohy:

Fotografie-0236.jpg
Fotografie-0236.jpg 295.77 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2008 - 22:41:07
00
ešte vitamínová bomba v podobe práškov :-).Samozrejme že dostávame aj balíček ovocia(banánčoky,jablčká pomaranče,a tak...).

Prílohy:

Fotografie-0239.jpg
Fotografie-0239.jpg 227.07 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2008 - 22:44:29
00
Dnes som bol prvy krat darovat krv (este dlho 18 nemam) Nechapem preco sa tam vseci tak stresovali.. niektory spoluziaci odpadli este pred odberom. A po odbere to tam vyzeralo jak na jesen :-D vsetko slo k zemi.. skoro som zacal mat obavy... Ale kedze dobra nalada vsetko poriesi dopadlo to fajn a bola fajna sranda.. z kamosom sme si dali preteky kto skor naleje ten polliter. vysledok ja 5min kamos 5:15. Po odbere bezproblemov sme odisli a z recesie sme sli na pivo ze co to zrobi :-D . nikdy som sa ete neopil z 0,5l piva. ale trvalo to len 5min a zasik sme vytriezveli. Uz sa tesim o 3 mesiace zas. A inac dostali sme 60sk stravak + vitaminiky + keksik+ kavu+pitia kolko sme celi.

Prílohy:

16102008(002).jpg
16102008(002).jpg 234.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Sestricka bola dokonca taka mila ze ma aj odfotila :-D
16102008(003).jpg
16102008(003).jpg 232.39 KiB thumb_up0thumb_down

16.10.2008 - 19:05:42
00
ešte vitamínová bomba v podobe práškov :-).Samozrejme že dostávame aj balíček ovocia(banánčoky,jablčká pomaranče,a tak...).


Tak toto si nepamätám,toľko pozornosti..ja som zažila len raňajky zadara... :wink: Existuje to ešte :?:
16.10.2008 - 19:21:46
00
A inac dostali sme 60sk stravak + vitaminiky + keksik+ kavu+pitia kolko sme celi.



Aha,tak to ešte tak funguje... :wink:
16.10.2008 - 19:23:34
00
keyboard_arrow_up