Na tom najmenšom pastorku sa ti reťaz poddvihuje a preskakuje zuby alebo sa bez záberu krúti celý pastorok?

btw. Šalter je synonimom k slovu prehadzovač. :wink:


Edit: Hehe, a nemáš zle nastavený spodný doraz na prehazovačke??? :lol:


Naposledy upravil Kubi dňa 22.10.2008 - 17:37:03, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2008 - 17:35:00
00
máš všetko ako má byť až na tú reťaz...prečo si ju skracoval??a skúšal si radiť aj s tými 3 okami naviac?teda k terajšej skrátenej reťazi
22.10.2008 - 17:36:16
00
Na tom najmenšom pastorku sa ti reťaz poddvihuje a preskakuje zuby alebo sa bez záberu krúti celý pastorok?

btw. Šalter je synonimom k slovu prehadzovač. :wink:


Edit: Hehe, a nemáš zle nastavený spodný doraz na prehazovačke??? :lol:


retaz sa pozdvihuje a preskakuje cez zuby. spodny doraz je nastaveny ok!
retaz som skracoval preto lebo niekto mi raz spominal ze ked je radenie na klukach na najvacsom patrorku a na kazete na najmansom koliecku tak zadny menic by mal byt v pravom uhle. snad chapete ako to myslim. preto som musel skratit retaz. ale je to asi hovadina nemyslite? moze to byt tym?
22.10.2008 - 17:39:41
00
Daj tam novu retaz a mas pokoj, ak ta stara bola vytahana, tak s tym nic neurobis.
22.10.2008 - 18:24:34
00
retaz sa pozdvihuje a preskakuje cez zuby. spodny doraz je nastaveny ok! retaz som skracoval preto lebo niekto mi raz spominal ze ked je radenie na klukach na najvacsom patrorku a na kazete na najmansom koliecku tak zadny menic by mal byt v pravom uhle. snad chapete ako to myslim. preto som musel skratit retaz. ale je to asi hovadina nemyslite? moze to byt tym?


reťaz máš skrátenú presne, takto to má byť...skoč s tým do servisu, nech sa na to pozrie niekto odborným okom, niekedy to vie byť maličkosť, ktorú nepostrehneš...
22.10.2008 - 18:40:58
00
dodiken: veď kocur v cizmach písal, že reťaz má novú (LX), tak prečo by ju mal zas meniť? :|

kocur v cizmach: Nechcem založiť flame, keď ti poviem, že pokiaľ ti reťaz stále skáče na poslednom pastorku, nemôžeš vedieť, že máš určite nastavený spodný doraz správne, sorry... Určite sa však choď spýtať do nejakého servisu, alebo to natoč v lepšej kvalite, hoď to na nejaký video server ( youtube.com, videotube.sk, ceknito.sk ...) a možno sa tu nájde nejaký profi mechanik, ktorého napadne niečo keď to uvidí , čo by sme my "domáci fušeri" nevyhútali :D .
22.10.2008 - 18:57:17
00
spodny doraz mam nastaveny spravne! teda ak obaja myslime to iste
22.10.2008 - 19:10:12
00
Ak mas doma nejaku inu retaz (nevytahanu) tak skus tu,ale ked nie,tak asi len servis alebo to skus natocit 8)
22.10.2008 - 20:13:52
00
dodiken: veď kocur v cizmach písal, že reťaz má novú (LX), tak prečo by ju mal zas meniť? :|


Moja chyba, ten prispevok som si nevsimol.

Tak ak je tam vsetko nove, tak potom nerozumiem. Co mas na tej retazi HG70 alebo HG73?
Lebo HG70 je na 8kolo, mohli sa v obchode pomylit a dali ti 8kolovu.
Ale aj tak to vyzera na natiahnutu retaz alebo vytahanu kazetu, ked presmykuje na jednom koliesku.
22.10.2008 - 20:23:06
00
nemoze to robit lanko, ked je trosku viac natiahnute, ako by malo byt?
22.10.2008 - 20:47:46
00
reťaz je vyťahaná, celkom určite, keď prešmykuje na najmenšom pastorku a nie medzi jednotlivými pastorkami
24.10.2008 - 08:59:13
00
ešte mi napadla jedna vec...ako je nastavený predo-zadný doraz na hlavnom kĺbe prehadzovačky...ak máš tú skrutku príliš dotiahnutú a vrchná kladka je ďalej od kazety (nižšie), vtedy je možné že na najmenšom pastorku reťaz preskakuje...ale dávam tomu malé šance na úspech....

to juobobo: ak reaguješ tak si aspoň prečítaj čo sa tu už k téme popísalo, reťaz, kazeta aj prevodníky sú nové... :roll:

to all: som to tu "prečistil"
24.10.2008 - 17:26:58
00
nadala by sa nejako roznitovat kazeta??? lebo si chcem spravit singlespeed a 8kolova kazet mi tam je len na 2 veci
03.11.2008 - 20:35:43
00
nadala by sa nejako roznitovat kazeta??? lebo si chcem spravit singlespeed a 8kolova kazet mi tam je len na 2 veci

urcite, ze sa da
zbrus hlavicky na nitoch a smelo rozober
ak je to SRAM-ka je stiahnuta skrutkou na 1,5mm imbus ak mas pastorky prinitovane na krizovom unasaci kazdy zvlast, kup si na singlespeed lacnejsiu variantu kazety alebo rovno adapter :)
03.11.2008 - 20:47:13
00
urcite, ze sa da
zbrus hlavicky na nitoch a smelo rozober
ak je to SRAM-ka je stiahnuta skrutkou na 1,5mm imbus ak mas pastorky prinitovane na krizovom unasaci kazdy zvlast, kup si na singlespeed lacnejsiu variantu kazety alebo rovno adapter :)

neni to SRAM, je to obycajna SHIMANO za 4 kila. este ma napadlo ze by slo zobrat nejaky tenky klinec a povibijat tie nity z kazety. , len nwm ci to potom bude fungovat ako ma
03.11.2008 - 20:53:52
00
keyboard_arrow_up