ja len ze nemozem ani bohovi pochopit z nejakeho logickeho hladiska, jak je mozne ze trosku prasku medzi dvomi trubkami moze narobit taku muziku :oops: :?:
31.10.2008 - 20:35:28
00
je to krute, ale budes sa s tym musiet naucit zit :lol:
31.10.2008 - 22:42:36
00
aj mne vŕzga sedlovka, ale iba keď nie je poriadne dotiahnutá
31.10.2008 - 22:43:32
00
vyčistiť a vložiť papier. ja mám rám author traction - hliníková zliatina 6061 s netypickým priemerom sedlovky. tuším 32 mm. keď som chcel uhlíkovú tak až potom som zistil že author má pre tento priemer iba jeden druh sedloviek. nik nevyrába tento priemer. a problém? aj pri veľmi silnom pritiahnutí upináku sedlovka vŕzgala a pri dlhom maratóne klesla asi o pol centimetra až centimeter!!! :evil: tak som ju obalil papierom takmer po celom obvode - až taká veľká bola vôľa!!! a je od vtedy kľud aj pri normálnom utiahnutí rýchloupináku. tichučko a drží spoľahlivo.
31.10.2008 - 22:58:23
00
je to krute, ale budes sa s tym musiet naucit zit :lol:

Stary bike som mal 10 rokov a myslel som si ze uz poznam vsetky druhy vrzgania a tukania.
A s tym novym bikom furt mam nejaku smolu, okrem sendlovky nemozem z neho povolit pedale(a viem ako sa pomoluju :P :!: ), uz sme ich traja skusali povolit a znicil som na nich uplne novy kluc, na odoptnutie kapsicky ktoru mi pri kupe namontovali pod sedlo tiez nemozem najst sposob demontaze a hlavne som uz dva krat skoro skoncil pod kolesami auta co mi nejaky b...ti nedali prednost. Ale inac vsetko fajn, nemozem sa stazovat, som dieta stasteny :) :) :)
31.10.2008 - 23:46:26
00
ad pedale ...mne pomohol hasak a silny ocinko :lol:
01.11.2008 - 00:10:18
00
ad pedale ...mne pomohol hasak a silny ocinko :lol:

a ja som skusal pol metrovu trubku na kluc a dvoch dalsich chlapov. A skoncilo to s odpisanym klucom.
V tom obchode si asi Rambo privira ako technik :twisted: .
01.11.2008 - 00:25:22
00
ako dlho to bolo zatiahnute?
01.11.2008 - 00:26:44
00
ako dlho to bolo zatiahnute?

neviem ako dlho, ale bike som kupil 2 mesiace spat. Su totiz naslapne a stale nemam tretry :( , do servisu kde som to kupil sa akosi nemzem dostat, a tak jazdim s tou umelou somarinou 8) .
01.11.2008 - 00:36:39
00
este skus zasunut kluc a buchat po nom kladivom...aj tak sa mi uz podarilo povolit zdanlivo nepovolitelne betale :)...no ale tie tvoje to je asi uz druha liga :lol:
01.11.2008 - 00:39:55
00
este skus zasunut kluc a buchat po nom kladivom...aj tak sa mi uz podarilo povolit zdanlivo nepovolitelne betale :)...no ale tie tvoje to je asi uz druha liga :lol:

no neviem, neviem ja keby som k tomu zobral kladivo, tak to by sa mohlo pre ten bike skoncil ZLE :)
01.11.2008 - 00:48:22
00
príliš dotiahnuté pedále? to som mal aj ja na novom AUTHORE kinetic pred pár rokmi. keď som chcel dať nášľapné ako som ho kúpil, tak mi nepomohla ani rúrka na predĺženie páky. úplne som ohol = roztvoril vidlicový kľúč. tak som išiel kúpiť originál predĺžený kľúč č. 15 na pedále do bicyklového obchodu. s ním som tie pedále povolil s pomocou silného chlapa. keď som videl, ako sa pri tom povoľovaní ohýbajú kľuky a rám bicykla, myslel som že s ním bude AMEN. ale našťastie to bike prežil a pedále sme zhodili. potom som nášľapné dotiahol skôr s citom. samozrejme som pred tým namastil závity, aby časom nezahrdzaveli. (dobre som urobil :-) )
01.11.2008 - 07:23:10
00
ono je dobre to parkrat do roka odtiahnut vycistit namazat a zatianut a nie je potom problem
03.11.2008 - 06:24:09
00
Tak som si spomenul, ze tu mam rest ako som naozaj ucinne a trvalo odstranil vrzganie sedlovky.
To cistenie a podobne kecy boli nakoniec len kratkodobe a slabe riesenia. To co naozaj pomohlo bola vymena stahovaka. Ono totiz merida ma velmi pekny stahovak, lenze sedlovu trubku stahuje na opacnej strane ako je vyrez v sedlovej trubke a tak to vlastne pri vsetkej snahe nikdy nie je naozaj dobre dotiahnute. Vymenil som stahovak(taky obycajny bbb) a od doby posledneho prispevku po dnesok mam s tym svaaaaty pokoj.
(ps: tuto radu som dostal v nemenovanom cyklo obchode na konci dubravky)
30.03.2011 - 22:49:00
00
Stará téma, starý problém. Dnes som konečne po mesiaci jazdil bez vŕzgania. Mesiac som to na novom bicykli tak nejak toleroval a snažil sa vyriesiť doťahovaním zámku (karbónovej) sedlovky ale čo je moc to je moc, ten zvuk na každom malom hrbole je otravný. Tak som rozobral zámok, premazal, dotiahol, uvolnil, nepomohlo, všetky trecie plochy omotal tonou teflonovej pásky a nič, stále vŕzgalo. Posledná možnosť - zúfalý pokus - vybral som objímku sedlovky na (hliníkovom) ráme, vyčistil, vazelína, nasadil, párkrát potočil nech si plochy dosadnú. Mierne dotiahol a sedlovka stíchla. Nebol to zámok, ale objímka.
01.12.2013 - 21:48:00
00
keyboard_arrow_up