z hora ked končí novoopravená lankovka pojdeš po tej širokej ceste dalej do lesa prideš na takú čistinku a pokračuješ dalej tam potom začína starý dobrý kameňák a konči pri takom veľkom altánku popri asvaltke čo ide na železnú skoro u konca lesnej cesty čo kopiruje asvaltku k rotunde.Zhučíš tak zošikma z lesa.Ked sa pozrieš zo spodu tak vidíš poslednu široku cestu ktorou sa dostaneš na Kolibu višiel by si ňou pod Westom ako je skokanský mostik.Však niekedy možeme skusiť ako sa to pomenilo možno to už naozaj nebude zjazdné.Na posledy som tade išiel hádam pred 8 rokmi.Potom ma to omrzelo.Teda snaď myslíme s Jezusom to sté ale ja určite bo toto bol starý dobrý kameňák.Veď Marek74 by tiež mohol povedať tušim to bola jeho oblúbená trať že Marečku :-) Kto v tej dobe nedal kameňák ten ako keby sa nevedl bikovať a pádov tam bolo požehnane vrátane mna :mrgreen:
10.11.2008 - 21:30:17
00
pokial viem, tak existuje Kamenak a aj tzv. "Maly Kamenak", neviem, ktorý myslíte pod pojmom starý dobrý kameňák... Inak netusim, kde ten Maly Kamenak je, ale normalny Kamenak som cital, ze je dost tazke dat od hora az dole, nie to este ne HT, zevraj je to dost rozbite..No este som tam nebol, ale asi vybehnem zajtra ak nebude prsat, takze ak niekto nahodou mate cas a chut pridat sa...
10.11.2008 - 21:40:19
00
ked budeš čitať pozorne tak zistíš ktorý je starý dobrý kameńák :wink:
10.11.2008 - 21:42:56
00
:oops: hops, už viem...
10.11.2008 - 21:44:07
00
keď tam zajtra budeš urob nejaké dokumentačne foto dik
10.11.2008 - 21:53:33
00
okej, no problem
10.11.2008 - 21:55:31
00
pokial viem, tak existuje Kamenak a aj tzv. "Maly Kamenak", neviem, ktorý myslíte pod pojmom starý dobrý kameňák... Inak netusim, kde ten Maly Kamenak je, ale normalny Kamenak som cital, ze je dost tazke dat od hora az dole, nie to este ne HT, zevraj je to dost rozbite..No este som tam nebol, ale asi vybehnem zajtra ak nebude prsat, takze ak niekto nahodou mate cas a chut pridat sa...

Pokial ma pameť neklame,tak "malý kaneňák" by mal byť od Lamača z(asvaltky)smerom na Železnú studničku a končiť by mal pred mostm tam kde je tá škaredá anténa. :(
11.11.2008 - 15:50:09
00
taakže, dnes som sa teda vybral, že si prejdem ten kameňák, ale nakoniec som ho nešiel, tlačil ma čas a tak som si dal len jednu jazdu na Rohatke... Aaale na Kamzíku som stretol kamaráta, čo to som sa ho popýtal, a vravel, že na Kameňáku sa normálne jazdí, jazdilo sa tam aj celý rok, vraj sú tam porobené aj nejaké klopky a malé "funny" skoky...Tym padom, ze som tam teda nebol, tak bohuzial nemam ani pre Teba Rasto tie foto, dufam ale, že staci aj takyto popis...
oldbiker: fúha, myslím, že to bez niekoho, kto tam presne trafí nenájdem...
11.11.2008 - 18:34:26
00
mám taký dojem že sa ale tým pádom bavime o niečom inom tam kde to myslím ja sa najpravdepodobnejšie nedaju robiť nijaké točky a tak podobne teda nespomínam si na to že by tam bol na to priestor to bola v podstete nevyjazdená cestička pomedzi volne skaly a stromy ale možno sa to tam zmenilo a nikto tam niečo porobil to neviem dlho som tam nebol ale vidím že nabliššie keď čas dovolí tam zbehnem kuknuť.Ale keď tak teraz nad tým rozmýšlam asi viem čo mal kamarát na mysli ale to nie je starý kamenák ten sa jazdil v 91 roku.Jedine že by sa súbežne dve rôzne trate v tom istom období nazývali starý kameňák aj to je možné neviem.
11.11.2008 - 18:56:12
00
nevyjadril som sa celkom presne, možno predsa hovoríme o tom istom mieste :wink:
Ten kamarát vravel, že ZA tou kamenistou časťou, jak sa vchádza do lesa tak tam sú porobené tie točky apod... Je možne, že Ty voláš Kameňákom len ten kamenistý úsek a on celý ten trail...
No to je jedno, spýtam sa Ťa takto: začiatok toho Tvojho kameňáku je kúsok od konečnej stanice lanovky? Ak áno, tak myslíme to isté...
11.11.2008 - 19:04:23
00
takže už teraz viem že nemyslíme to isté od konečnej lanovky treba pokračovať tou širokou cstou čo ťa od bufetu priviedla ku konečnej lanovky dalej k takej čistine a ešte kusok dalej a tam to začína,začínalo
11.11.2008 - 21:16:32
00
ale áno myslíme to isté, predsa nie je to od lanovky až tak ďaleko... prídeš na takú tú lúku a tam sa zahne doľava (tuším) do lesa, nie? Pre istotu prikladám mapku...
bledomodrá - rohatka
hnedá - tam si myslím, že je Kameňák (?)

Prílohy:

Komentár súboru: Kameňák
Kamenak.jpg
Kamenak.jpg 539.83 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2008 - 21:29:11
00
neverím, páni, aký je tu hecung na Kameňák :shock:
ak sa pôjde, dajme to do kopy :idea:
bolo by to určite veľmi zaujímavé :twisted:
viewtopic.php?f=10&t=18081&p=222552&hilit=fotky+z+obdobia#p222552
1. a 3. fotka je z Kameňáku, teraz (Rasťo, skoro 10 rokov) je časť "po najväčších kameňoch" odklonená do prava.
celkovo je to vynikajúca trať "na fotky"
teraz, po sezóne, som vypol a čakám na sneh - vtedy je Kameňák najzábavnejší a najtechnickejší.
ale, keby sa išlo, tak neváham :twisted:
11.11.2008 - 21:54:29
00
Ale Marek, co by si tam s nami preboha robil? Kym by sme my zisli dole, tak Ty by si stihol aj parky a pivo v Rotunde. :)

Ale rad si to po tych rokoch skusim znovu ked budem mat chvilku. Mam pocit, ze si Uvoz pamätam ako nieco velmi narocne a dufam, ze ked tam teraz pridem, tak mi to bude pripadat v pohode. Mozno fakt len dufam. :) Inak doteraz si velmi dobre pamätam, ako som v tom roku 94 ci 95 ako zasran daval Uvoz vzdy so srdcom az kdesi v zaludku... (a vobec nebolo podstatne, ze som ho siel napr. siedmy krat, vzdy som bol z neho dokakany). Ked odfotim plaste a brzdy na ktorych som to siel, tak to mozno vnesie trochu svetla do mojich pocitov. Dokonca to bolo s tym hardfullom tak zle, ze ked sme tam raz s kamosmi stali nad Uvozom a zbierali odvahu, tak zhora prifrcali nejaki chalani jazdiaci za Kakac (mozno si bol medzi nimi), jeden taky pohodak s copom zastavil, pozrel na ten moj bike, potom na tie plaste a brzdy, spytal sa ci to na tomto biku jazdim a ked som povedal ze hej, tak uznanlivo pokyval hlavou a mne a mojmu vernemu nebrzdiacemu hardfullu ukazal, ako sa jazdi Uvoz s nepredstavitelou lahkostou takmer 2 krat rychlejsie ako som to dokazal ja s plnym brzdenim a malou dusickou. :P

Ale bez ohladu na techniku, na ktorej sa to slo, bol Uvoz velmi tazky usek (ak je to teda ten usek, co pod tym pomenovanim poznam ja):
Kamenak bol najprv prejazd tym kamenistym usekom ktory spominal Rasto, potom vjazd do velmi strmej hlinenej pasaze s jednou ci dvoma tockami v spodnej casti a potom uz zosup na Uvoz. No a ten Uvoz zacinal uzuckym sikmym chodnikom odklonenym doprava (tak sikmym, ze zastat sa nedalo, lebo by to plaste neudrzali), a v jeho druhej polovici prejazd cez brutal korene (clovek len dufal, ze plaste podrzia) a priamo na korenoch potom tocka skoro napriamo 90 stupnov doprava dole do neubrzditelneho strmaku, na ktorom sa silou vole clovek drzal riadidiel, snazil sa vyhnut stromu nalavo, podrzat zadok vzadu nech neleti cez rajdy a co je najdolezitejsie, len z presvedcenia sa snazil nevyskocit z biku zo strachu, ze by to dopadlo este horsie ako ked na nom zostane. :lol: Ak sa podarilo vyhnut stromu a gravitacia zacala bez ohladu na pokusy o brzdenie bike takmer nekontrolovane rozbiehat, tak stacilo "uz len" podrzat bike v smere sikmo doprava a postrazit posledny metrovy hup na chodnicek o 20 metrov nizsie, kde cakal dalsi padnuty strom, ktory sposoboval nocne mory uz len pri predstave, ze by to clovek v hornej pasazi posral, nabral privelku rychlost a dole nezvladol vytocit dost doprava a prevesil by sa cez ten strom v celej dlzke. Jednoducho povedane - chcelo to velke srdce. Este teraz sa obcas zobudzam cely spoteny, zanechalo to hlboke stopy na mojej jemnej detskej dusi. :P

My sa tam mozeme v pokludnom tempicku vybrat s Rastom a Henom a pripadnymi dalsimi zvedavcami cez vikend ak bude pekne. Zoberiem aj fotak s videom a to budu zabery. :)

P.S. Ospravedlnujem sa za extremne dlhe suvetia, ale inak nevydalo. :)
11.11.2008 - 23:17:51
00
Idem aj ja, to musím vidieť! :D Dajte vedieť kedy a kde!
12.11.2008 - 00:03:39
00
keyboard_arrow_up