chrinik: Priblizna mapka je toto. Ale podla nej by sa clovek snazil bludit zbytocne.

all: A aj tak si myslim, ze je v podstate nemozne to zmapovat tak, aby to podla mapy niekto presne trafil, lebo tie chodniky tam nie su zrovna viditelne ani cez sezonu, nieto este pod listim... A tych 30 km som najprv nepochopil ani ja, niekedy si to treba po sebe precitat. :) Pre väcsinu je asi priorita prejazdit tie "inkriminovane" svahy Kamzika co je par km aj pri opakovanom vyslape a spusteni (2-3x) roznymi trasami. Ak bude nalada a cas, tak sa potom este da podniknut taky poznavaco-dobrodruzny zajazd :) singlom sponad Snezienky (zlta + cervena) na 3 duby a potom k Slivovi a dalsim singlacom ponad Vydricu a popod Panovu luku na Bystricke a modrou (slusny strmacik) alebo zelenou (velmi pekny, technicky a odklopeny usek) pod Draci hradok a odtial na Kosarisko (polievka a pod.) a potom modrou cez Maly Vietnam na Biely kriz a tam sa mozu ludia rozdelit a ist domov (Turbi smer Pezinok, niekto modrou do Race, niekto po trase Karpatskeho vlka ku Slivovi a odtial bud singlom Popri Peknej ceste abo singlom ponad Vydricu spät k Snezienke. Ale to uz bude pomaly aj tma, takze ti, co budu chciet ist aj nieco ine nez Kamzik by si radsej mali zobrat nejake svetlo.
14.11.2008 - 11:59:35
00
a čo samotný Dračí Hrádok? to je tiež dobrá divočinka :idea: poznáš?
14.11.2008 - 12:28:38
00
vôbec nie z Koliby na zeleznu po kamenáku čo ja viem 4-5 km? nič viac nič menej

ak rátaš aj cestu späť na Kamzík...
14.11.2008 - 12:29:47
00
okolo dracieho hradku chodim rad ... ale najma zaver z pohladu zjazdara urcite maximalne opatrne
14.11.2008 - 12:42:43
00
a čo samotný Dračí Hrádok? to je tiež dobrá divočinka :idea: poznáš?

čo tam konkrétne? keď som tam bol, prišiel som po žltej značke a potom tým singlíkom do kopca k hrádku. ten singel má akési pokračovanie od zrúcaniny ďalej, ale neskúmal som to, zdalo sa mi, že to po pár metroch končí. dá sa to jazdiť? alebo si myslel práve tú prístupovú cestičku od žltej značky (predpokladám, že nie, to je dosť jednoduché), alebo niečo úplne iné?


Naposledy upravil mar_tin dňa 14.11.2008 - 12:58:49, celkovo upravené 3 krát.

14.11.2008 - 12:53:58
00
a čo samotný Dračí Hrádok? to je tiež dobrá divočinka :idea: poznáš?

Dik za tip, mozno idealny cas spoznat. :) Vzdy ked som priamo pri tom torze hradku bol a videl ten krasne sa zvazujuci svah dole k ceste tak ma to lakalo, ale nakoniec som vzdy siel dalej smer Pajstun. Ak bude cas, tak skusim.
14.11.2008 - 12:54:05
00
okej jezus,
skutocne nemam podla mapky sajnu, ktore su to cesticky.
mozno male fragmenty poznam, ale to len tak matne tusim.
uzite si!
14.11.2008 - 14:05:03
00
all: A aj tak si myslim, ze je v podstate nemozne to zmapovat tak, aby to podla mapy niekto presne trafil, lebo tie chodniky tam nie su zrovna viditelne ani cez sezonu, nieto este pod listim... ... pri opakovanom vyslape a spusteni (2-3x) roznymi trasami. ... podniknut taky poznavaco-dobrodruzny zajazd ... singlom sponad Snezienky ... a potom k Slivovi a dalsim singlacom ponad Vydricu a popod Panovu luku na Bystricke a modrou (slusny strmacik) alebo zelenou (velmi pekny, technicky a odklopeny usek) pod Draci hradok a odtial na Kosarisko (polievka a pod.) a potom modrou cez Maly Vietnam na Biely kriz a tam sa mozu ludia rozdelit a ist domov (Turbi smer Pezinok, niekto modrou do Race, niekto po trase Karpatskeho vlka ku Slivovi a odtial bud singlom Popri Peknej ceste abo singlom ponad Vydricu spät k Snezienke. Ale to uz bude pomaly aj tma, takze ti, co budu chciet ist aj nieco ine nez Kamzik by si radsej mali zobrat nejake svetlo.

... kks, a ja ze bude "am.en" vyjazd - cize stravime pekne tri hodinky schadzanim spominaneho kopca povedla bicykla, dole dame caj s rumom bez caju a po pekne stravenom dni v okruhu priatelov hura domov do hrubych ponoziek pred telku .... a tu sa planuje celodenny (i nocny) technicky vyjazd kade tade .... :roll:
nie som isty ci pridem za takychto vyhliadok celodenneho technickeho martyria spojeneho s bikovanim v noci, v bahne a listi, smyklavych kamenov a odklopenych singlov ... :|
14.11.2008 - 14:43:20
00
ale no... stretneme sa na kamzíku, dáme ten kameňák (povedzme 2x) a potom každý nech si ide podľa svojich preferencií...
14.11.2008 - 14:51:04
00
maritn presne ako pišeš
14.11.2008 - 15:04:28
00
Presne. Ja som predsa nenapisal, ze dalsi plan po zideni Kamzika plati pre vsetkych (s tym som ani neratal). To je len doplnok pre tych par ludi, ktorych to oslovi a len ak bude cas a chut atd.
14.11.2008 - 16:47:05
00
Tak dnes som konečne vybehol na Kamzík, reku že obzrem pred nedeľou, čo to je ten Kameňák zač... nuž, a ozaj nie je šanca to nájsť, pokiaľ tam nejdete s niekým, kto presne vie, kde to je.. Bohužial, ja som išiel sám, všade plno lístia, a tak som to ani nenašiel... Teda aspoň myslím, že nie, lebo našiel som tam jeden kopec, kt. mal sakra sklon, boli tam aj nejake kamene na ňom, ale neviem... Ak to je ono, tak potom som veeeľmi zvedavý na to, ako to niektorí (vrátane mňa) dajú...Už sa teším na nedeľu :P
inak dnešné postrey z lesa: strašne veľa lístia, blato, šmýka sa to jak sviňa..
pripájam foto toho, čo som našiel, samozrejme fotka skresluje, mal som čo robiť to zísť pešo...

Prílohy:

Komentár súboru: možno
New_Kamen....jpg
New_Kamen....jpg 940.92 KiB thumb_up0thumb_down

14.11.2008 - 17:09:03
00
... kks, a ja ze bude "am.en" vyjazd - cize stravime pekne tri hodinky schadzanim spominaneho kopca povedla bicykla, dole dame caj s rumom bez caju a po pekne stravenom dni v okruhu priatelov hura domov do hrubych ponoziek pred telku .... a tu sa planuje celodenny (i nocny) technicky vyjazd kade tade .... :roll:
nie som isty ci pridem za takychto vyhliadok celodenneho technickeho martyria spojeneho s bikovanim v noci, v bahne a listi, smyklavych kamenov a odklopenych singlov ... :|

co to mete za kopec ze ho butete schadzat povedla bajku 3hodky prid k nam na vychod az potom zazijes ten pravy AM.EN niektori chlapci z BA ti to potvrdia
14.11.2008 - 17:22:28
00
nie som isty ci pridem za takychto vyhliadok celodenneho technickeho martyria spojeneho s bikovanim v noci, v bahne a listi, smyklavych kamenov a odklopenych singlov ... :|

toto pise Heremence finisher? :twisted:

Inak neviem ci rozpravame o tom istom kopci, zo snezienky na Kamzik je to cca 200 vyskovych metrov a hore po asfalte mi to trva tak 13 minut tak kolko to asi moze trvat cez les dolu? :)

v kazdom pripade ak tu budem v nedelu tak dojdem, ak nie tak niekedy nabuduce.
14.11.2008 - 17:43:55
00
Dik za tip, mozno idealny cas spoznat. :) Vzdy ked som priamo pri tom torze hradku bol a videl ten krasne sa zvazujuci svah dole k ceste tak ma to lakalo, ale nakoniec som vzdy siel dalej smer Pajstun. Ak bude cas, tak skusim.

tak sa zdá, že TAM to začína :twisted:
koniec je mega strmý, na voľných kameňoch a končí na ceste, prí lúke pri potoku.
tam (na lúke za potokom) končí viac zjazdíkov...
14.11.2008 - 17:49:57
00
keyboard_arrow_up