Nazdar, som tu novy clen (ale skusal som uz pouzit search :) ).
Mam Shimano FC-M443 44/32/22 octalink kluky s nejakym stredom a chcem to cele vymenit za SLX kluky (Hollowtech II). Nove kluky som kupil z actionsports.de za 77 Euro a k tomu este ten kluc na montaz misiek.

Je mi jasne, ze na zavity je najlepsie dat "anti-seize" medenu pastu, ktora zabrani "zahryznutiu" zavitov. Tu pastu uz mam na ceste. Ale neviem co by bolo najlepsie na namazanie samotnych stycnych ploch - teda hlavne misiek. Mate nejaky konkretny produkt, ktory by ste odporucili? Staci litiova vazelina, alebo nieco insie? Vyzera, ze Shimano tam dava tu "Dura Ace" vazelinu, je to lepsia volba?

Vdaka za odpoved.

PS. jedna sa o tento bike.
20.11.2008 - 22:25:02
00
Sorry za OT, ale vidím že ďalší Hai :) Ja som kúpil biely... viewtopic.php?f=5&t=18155

Nech ti slúži.
21.11.2008 - 00:01:26
00
odporucam nespekulovat, pouzivam obycajnu vazelinu za par korun zo zeleziarstva, pokial raz za rok urobis rozborku-zborku, pomozes bajku viac, ako ked ho budes maz(n)at s drahymi blbostami
21.11.2008 - 00:50:37
01
Neviem no, napr. obycajnu vazelinu na baze petroleja by som tam zase nedaval - pretoze tie misky maju plastove casti a petrolej ich casom zacne rozkladat, resp. zmakne plast. Mozno tam dam obycajnu litiovu vazelinu, este uvidim.
21.11.2008 - 00:55:13
00
ja používam bielu yarrowline na všetko okrem vidlice. doteraz no problem.
21.11.2008 - 07:55:31
00
Pouzivam tu co mar_tin z dovodu ze inu v Cyklo 1 nemali :lol:
btw: aj tak mam kluky v krabici na polici :-X
21.11.2008 - 08:01:53
00
Ja mam uz dlhsie vazelinu Motorex Bike Grease 2000. Je v tube a je zelena :mrgreen: . Paradicka. Inu uz nebudem kupovat. Mam aj tu bieli litiovku od Yarrow, ale tu nemam moc rad. Nehovorim ze je zla.. :)
21.11.2008 - 10:04:24
00
Vdaka za odpovede. Trosku som po nete hladal a par ludi odporucalo vyrobky od Weldtite (napr. TF2 sprej na retaze) a vyrabaju aj specialnu teflonovu vazelinu na loziska na bicykli (cervenej farby). Tu je na jednej SK stranke. Ja som to kupil z UK, lebo aj s postovnym to bolo stale lacnejsie :) a ku tomu Copaslip medenu pastu na zavity.
21.11.2008 - 19:05:25
00
Neviem no, napr. obycajnu vazelinu na baze petroleja by som tam zase nedaval - pretoze tie misky maju plastove casti a petrolej ich casom zacne rozkladat, resp. zmakne plast.


Toto ma celkom zaujalo. Podľa mňa také tie bežné bagrovky nie sú na báze petroleja, to skôr tie v kozmetike. Základom býva predsa nejaký pomer oleja a mydla plus aditíva. Zložením sa potom tá lítiovka a zrejme aj ostatné veľmi nelíšia (rovnako ako olej od petroleja) a s tým mäknutím by som to nevidel tragicky, navyše ťažko zovšeobecňovať, keďže plastov je milión druhov.
21.11.2008 - 19:16:58
01
To je pravda zcasti. Ale vsetky klasicke "hnede" vazeliny a oleje su na baze petroleja. Neodporuca sa ich preto pouzivat napr. na O-ring kruzky, ale ako pises - zavisi od druhu gumy/plastu, niektore su voci tomu odolne. Ja radsej neriskujem a pouzijem synteticku vazelinu na suciastky, kde sa vyskytuje aj plast.
21.11.2008 - 19:58:37
00
keyboard_arrow_up