myslim si, ze ti, ktori si pomocou fora spravili reklamu, ju splacaju foru svojimi fundovanymi radami, vdaka ktorym toto forum nestraca uroven a nemeni sa na detsky pokec. Zaroven svojou dalsou ucastou v odbornych diskusiach sa opat zviditelnuju, takze ak im forum pomaha, pomahaju foru vlastne tiez. Suhlasim s urcitym vzajomnym synergickym efektom, ale ten nedocielime "oznacenim", iniciativa musi prist dorovolne od predajcu ci dovozcu, po dohovore s predstavitelmi fora...
01.12.2008 - 23:55:13
00
Nedá mi hodiť sem ešte jednu poznámku. Neberte to ako obhajobu ale skôr fakt. Myslím že sa obhajovať ani nemusím. Ja som tu namiesto zvýšeného obratu našiel zopár dobrých kamarátov bajkerov s ktorými sa mi podarilo spestriť si moje bajkerske chúťky. hehe
Tož vsjo.
02.12.2008 - 09:37:51
00
Osobne by som bol skôr za prísnejšiu kontrolu tých 39 každomesačne prihlásených detičiek...
Tliachajú pitchoviny, dokonca ani nie po slovensky a nepoužívajú vyhľadávania!!!

Toto by mohlo byť riešenie.
02.12.2008 - 09:39:23
00
Stále nerozumiem prečo sa tu stále niekto tomu bráni. Veď nech každý kto navštívi toto fórum vie kto je predajca a kto nie, neviem čo je na tom zlé. O akom škatulkovaní tu hovoríte :?:
Veď keď som predajca tak nech to o mne vedia aj v ......

napr. Turbi :!: matt ! máte s tým problém :?: aj tak väščina vie že predávaťe bicykle, tak prečo nie verejne. Veď ja byť na Vašom mieste tak sa tomu nebránim a duplom keď nikto nepožaduje ani korunu, je to Vaša reklama :wink:


Turbi a matt su len príklad :D


Naposledy upravil tadeas dňa 02.12.2008 - 18:21:06, celkovo upravené 1 krát.

02.12.2008 - 09:51:52
00
ked tak o tom rozmyslam .. tak ak ma byt oznaceny predajnca .. tak aj niekto kto ako ja tliape len sprostosti ;-]

inak ten cervov pohlad na vec je zaujimavejsi ... tam by sa to moholo uberat
02.12.2008 - 09:55:43
00
myslim si, ze ti, ktori si pomocou fora spravili reklamu, ju splacaju foru svojimi fundovanymi radami, vdaka ktorym toto forum nestraca uroven a nemeni sa na detsky pokec. Zaroven svojou dalsou ucastou v odbornych diskusiach sa opat zviditelnuju, takze ak im forum pomaha, pomahaju foru vlastne tiez. Suhlasim s urcitym vzajomnym synergickym efektom, ale ten nedocielime "oznacenim", iniciativa musi prist dorovolne od predajcu ci dovozcu, po dohovore s predstavitelmi fora...


Uplny suhlas.....
Ak naozaj ziskali nieco tym, ze tu uverejnuju prispevky, najlepsia odmena pre nas su ich postrehy, skusenosti a udrziavanie urovne fora. Som proti nalepkam.
02.12.2008 - 10:10:43
00
je to o ludoch, su tu taki, co predavaju a nezasveteny by to z prispevkov ani nezistil...ale univerzalne to osetrit, tak aby bol spokojny kazdy, sa asi ani neda, vzdy zalezi len na tom, ako sa kto bude spravat, nalepkovanie ludom nevonia, ale ani neustala kontrola prispevkov nie je bohvieco...takze asi zostava len apelovat na ludi
02.12.2008 - 10:21:25
00
Vidim, ze su dva pohlady na vec:

a) proti aby neboli automaticky ich vyjadrenia pokladane za ucelove (toto ma nenapadlo)
b) za aby clovek vedel na koho sa obratit s konkretnym problemom

Tazko si vybrat. Na kazdy pad ked je tolko hlasov proti tak navrhujem pustit do stratena.
02.12.2008 - 11:28:20
00
- Ak som oficialne oznaceny ako predajca, tak sa do mna nemoze nikto obuvat a obvinovat ma zo skrytej reklamy.

- Ak som oficialne oznaceny ako predajca, mozem vyuzit vyhodu v tom, ze sa na mna clen fora obrati ked chce nieco kupit alebo mu priamo v diskusii mozem spravit konkretnu ponuku a uz nikto nemoze pindat, ze si tu robim biznis a porusujem pravidla fora, lebo to mam oznacenim odobrene priamo od admina a moderatorov. Ano, ak chcem zacat robit biznis vo väcsom a robit ponuky priamo vo fore, tak by sa patrilo zaplatit si nejaky banner na uvodnej stranke ako dalsiu formu reklamy kedze forum zacnem vyuzivat ako predajny kanal, ale ak som len diskutujuci a obcas sa nieco pritrafi, tak za to by som platit nemal. To potom mozem zacat zadarmo inzerovat v sekcii Bazar na uvodnej stranke a nemusim stracat cas vychovavanim deticiek v nekonecnych diskusiach...

- Ak som z cyklosfery a travim tu svoj cas okrem ineho aj "vychovavanim" mladej generacie a obcas nieco na oplatku ziskam (ale ziska aj ten, kto sa na mna obrati), tak podla mna nie je OK, aby som este musel platit nejake "clenske" za to, ze mozem na fore diskutovat. To by potom musel platit "clenske" aj ten, co si odo mna nieco kupi za vyhodnejsiu cenu, lebo ten tiez ziskal.

- Oznacenie by malo byt na dobrovolnej baze. Prikazovat niekomu aby sa dal povinne oznacit nema vyznam a nie su paky na to, aby sa oznacili vsetci (aj ti, co nechcu).

- A este podstatna vec: Ked mi ako predajcovi chce niekto tu na fore robit free reklamu, tak preco nie. :)
02.12.2008 - 11:32:01
00
Presne ako píše Roman.

Kto však nejaký predajca nevie čítať, ani nemohol pochopiť, že podstata tejto témy je na dobrovoľnej báze. Marecej sa jasne pýtal, kto je predajca, nech sa prihlási a dostane vysačku. Kto to nechce, nech čusí!
02.12.2008 - 11:38:24
00
V podstate suhlasim s JEZUSom.
V ucasti predajcov vo forach vidim skor pozitivum pre ostatnych ako pre nich samotnych, neverim ze sa da urobit nejaky superbiznis cez forum, ale ich nazory povazujem za najkvalifikovanejsie zo vsetkych.

Ak ma byt niekto oznaceny ako predajca a dobrovolne sa k tomu prizna, co podla mna ma znamenat: Daj si pozor na tohto cloveka, lebo ti nemusi radit preto ze chce pomoct, ale preto aby spravil kseft, tak by som umoznil predajcom priamo vo fore predkladat cenove ponuky, z toho by zase profitovali len uzivatelia fora, lebo by sa dostali k zaujimavejsim cenam ako niekde v kamennom obchode.
02.12.2008 - 11:58:01
00
Nejake oznacovanie foristov ( rank ) tu uz bezalo a je dobre ze sa zrusilo. Viem bolo to uplne o niecom inom, ale ide mi o princip. Za ten cas, ktory som tu stravil som sa dozvedel vela vela veci ohladom bikovania nielen vdaka foristom, ktory v tom maju neskutocny prehlad, ale aj vdaka tzv. predajcom. Nikdy som nemal pocit, zeby mi tu niekto, nieco akymkolvek sposobom nutil ( az na jedneho SHOPKA :wink: ). To ze som prostrednictvom fora prisiel k niecomu vyhodnejsie, urobil som dobrovolne bez natlaku, len a len na zaklade usudku o danom foristovi. Ja som rad ze tu su, ze vedia kedykolvek pomoct a poradit a tak ako napisal Turbi - obrat mu forum asi nijako zasadne nezvysi. Ich prinos pre clenov fora je neodskriepitelny. Preto nalepka "Predajca" im zasadne neublizi ale ani nepomoze. O tuto nalepku budu mat zaujem predovsetkym ti co sa tu chcu nejako etablovat. Ale je to dobrovolne a tak nech to aj zostane. Ti ,ktorí tu poskytuju on line rady a pomoc to nepotrebuju, hoci za odmenu by som im to tam prifajcil :D
PREDAJCOVIA vdaka.
02.12.2008 - 12:16:52
00
S drotarom mozem suhlasit. Presne vystihol aj moj postoj k teme.
02.12.2008 - 12:29:19
00
Mne to pripomína problém detí. Vyústilo to zavedením pieskoviska, ktoré od niektorých členov zostalo dodnes nepochopené. Tak sa mi vidí, že toto smeruje podobne. Nakoniec nahádžeme predajcov do nejakej ich sekcie, kde to bude vyzerať ako na Miletičke. Tak neviem ...
02.12.2008 - 13:14:38
00
...Takze moja idea by bola skor: ak im forum pomohlo pri businesse, tak to nejakym sposobom foru vratit. Nehovorim o financnej odmene, skor nieco spravit pre komunitu - akcia, workshop (ako servisovat bike napr.), zlava pre foristov atd. Alebo reklamou na MTBiker.sk, z ktorej peniaze by isli na podobne veci...

myslim, ze sme sa tym skatulkovanim trochu odklonili od cervovho zameru... skusme dat navrhy, ako sa reciprocne odmenit foru aj bez nutneho oznackovania...
:idea:
02.12.2008 - 21:40:00
00
keyboard_arrow_up