Antivir netreba :mrgreen:
//Koniec OT (prosim, prosim)
www.voodoocycles.net
06.12.2008 - 21:42:47
00
Ked uz by som mal karbon kombinovat s kovmi tak skor asi s titanom alebo ocelou. A ked uz to robia aj taliani tak neni o com.

no tak to ze to robia taliani je dovod za deravy gros.
mas aj daky rozumny?
06.12.2008 - 23:10:45
00
Tak teda tie rozumne dovody(z ich stranky):
CFS- comfort flex system- myslim ze aj z fotky zadnej stavby vidno ze cosi prepruzi
Carbon HTR- karbonove vlozky- vidno na hlavovke ale aj celkovo spoje su pekne spravene
BB super- vyvlozkovany stred pre lepsiu tuhost pri pouziti hollowtech 2 a podobnych
ROTO- stredova vlozka sa da otacat a tym menit uhol sedlovej trubky
SPT- spracovanie povrchov z ocele proti korozii- pokial sa dobre pamatam robili to postriebrenim
Navyse robia ramy aj na mieru.
S obrazkami je to tu http://www.scapin.com/tech.asp?pagina=tec akurat teda na celokarbone, ktory sa mi uz az tak nepaci ale technologie su tam podobne.


Naposledy upravil Zigo dňa 07.12.2008 - 09:38:54, celkovo upravené 1 krát.

07.12.2008 - 09:23:54
00
A toto je podla mna najdokonalejsie spracovany full, aky bol doteraz vyrobeny http://bf2.altervista.org/le%20nostre%20bici/Scapin%20Geko%20Thechief/Scapin%20Geko%20TheChief.htm V podstate sa tam da nastavit dlzka zadnej stavby, poloha vsetkych klbov, progresivita tlmica, vyska stredu, uhol hlavovky a sedlovej trubky... Bohuzial ho uz nevyrabaju.

Prílohy:

otto.jpg
otto.jpg 39.29 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2008 - 09:37:55
00
mne ten Scapin pripomína akurát toto:

Prílohy:

bez_názvu.JPG
bez_názvu.JPG 21.41 KiB thumb_up0thumb_down

07.12.2008 - 09:49:06
00
A toto je podla mna najdokonalejsie spracovany full, aky bol doteraz vyrobeny http://bf2.altervista.org/le%20nostre%20bici/Scapin%20Geko%20Thechief/Scapin%20Geko%20TheChief.htm V podstate sa tam da nastavit dlzka zadnej stavby, poloha vsetkych klbov, progresivita tlmica, vyska stredu, uhol hlavovky a sedlovej trubky... Bohuzial ho uz nevyrabaju.


asi az taky dokonaly nebol :lol:
07.12.2008 - 10:38:17
00
asi preto, ze cim viac veci sa da nastavit, tym viac sa da toho posrat a kedze normalny clovek si to nastavit nevie tak bol samozrejme nespokojny a cely "najdokonalejsie" spracovany full si mozu strcit akurat tak do vysokej pece aby sa nanho rychlo zabudlo

Zigo> stale si mi neodpovedal preco sa ti zda ocel a titan vhodnejsi na kombinaciu s karbonom ako hlinik
07.12.2008 - 10:46:45
00
Pokial viem tak ocel aj titan su pruznejsie a odolnejsie ako dural a teda sa lepsie znasaju s karbonom. Dalsia vec je tepelna roztaznost a deformacie pri zatazeni, ktore su u hlinikovych zliatin o dost rozdielne ako u karbonu a teda su spoje viac namahane. A aj kvoli tym spojom sa mi paci zrovna scapin kedze ich ma velmi pekne/ucelne spracovane.
K ottobolonovi: myslim ze rozhodujucim faktorom bola skor cena. Vacsina ludi si za tie paniaze asi skor kupi Santu alebo nejaku podobnu americku kvazikultovku a o tom ze existuje nieco lepsie nemaju ani paru.
Marecej co konkretne by sa malo na tych nastaveniach posrat?
07.12.2008 - 11:58:04
00
vsetko, sa pozri kolko stelovatok je na vidliciach a kolko ludi to ma spravne nastavene
07.12.2008 - 12:38:18
00
Pokial viem tak ocel aj titan su pruznejsie a odolnejsie ako dural a teda sa lepsie znasaju s karbonom. Dalsia vec je tepelna roztaznost a deformacie pri zatazeni, ktore su u hlinikovych zliatin o dost rozdielne ako u karbonu a teda su spoje viac namahane. A aj kvoli tym spojom sa mi paci zrovna scapin kedze ich ma velmi pekne/ucelne spracovane.
K ottobolonovi: myslim ze rozhodujucim faktorom bola skor cena. Vacsina ludi si za tie paniaze asi skor kupi Santu alebo nejaku podobnu americku kvazikultovku a o tom ze existuje nieco lepsie nemaju ani paru.
Marecej co konkretne by sa malo na tych nastaveniach posrat?


Co mas proti Santovi? :evil:
07.12.2008 - 13:01:45
00
V podstate nic len bol prvy co ma napadol, asi ze je teraz uz tak rozsireny, skoro az tuctovy :lol:
07.12.2008 - 14:30:56
00
vsetko, sa pozri kolko stelovatok je na vidliciach a kolko ludi to ma spravne nastavene

Tak to je fakt minule som bol v servise a prišiel tam chalan z novou SIDOU 08 že mu vôbec nefunguje –riešenie- tlmenie mal na doraz na korytnačke a ešte v spodnej komore žiaden vzduch fúkal len vrhnú .To že sú tam zospodu ventil a tlmenie ani nevedel .
07.12.2008 - 15:03:55
00
No ale mna nezaujima, aky su ludia tupi, ale to co si dokazem nastavit ja. A ja teda skor ocenim nastavenie progresivity polohou tlmica ako vymyslanie vsemoznych inteligentnych tlmicov s nastvenim kompresie v kadejakej rychlosti. Tym sa podla mna da zlepsit blby system pruzenia, ale ak mam system dobre vymysleny a dam k nemu dobry tlmic s nastvenim utlmu a odskoku + mozno uzatvaranie, tak by to mohlo stacit. A pokasle sa tam toho potom urcite menej ako so zlozitym tlmicom.
07.12.2008 - 15:23:27
00
no, ale vyrobit ram sposobom : tu mas a nastav si ho tak aby ti fungoval sa mi nezda moc uzasny pristup
07.12.2008 - 15:28:14
00
Myslim ze to predavaju normalne poskladane :roll: takze nevidim problem- ak sa mi nechce, tak sa v tom proste sparat nebudem, ale ak sa mi zda napriklad vysoko stred a niesom uplny mantak, posuniem vahadlo nahor a stred mi pekne klesne 8)
07.12.2008 - 15:43:51
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up