ja už tri dni po sebe ťahám výjazdy .. a vidím to že aj zajtra pôjdem - k tomu som objavil nový singlík nie dlhý ale technický a dnes som si dal uphill Varínskou zjazdovkou a tak naháňam späť kondičku :) uvidíme dokedy to počasie vydrží
a k tomu som vyčistil asi 1-1,5 km singletracku

a v brode by si ma isto dal :wink:
15.12.2008 - 17:52:50
00
>>>
Takže začína sa niečo predbežne kuť s vytváraním singletrackov v okolí Žiliny prostredníctvom SloMB-y ... na začiatok však treba určiť lokalitu kde by sa dal takýto trail vybudovať. Bolo by ideálne keby bol dĺžkovo od 2 do 5 km, aby toho nebolo príliš na úvod. Každopádne treba ešte vybaviť povolenie no najprv musíme vedieť čo a kde sa bude staviať. Predbežné návrhy už v hlave mám no bol by som rád keby ste sa zapojili aj Vy domáci bikeri. Nepoznám totižto všetky územia našého okolia a možno napadne niekoho niečo lepšie. Samozrejme uvediem aj zhrubna určité požiadavky:
-terén by nemal byť náročný s extrémnym prevýšením, aby sme nemuseli vykonávať rozsiahle výkopy
-úsek by mal viesť cez územie ktoré nieje náročné upraviť, maximálne nejaké presekanie kríkov a drobného porastu (výrez lesa nepripadá v úvahu)
-úsek by sa mal nachádzať v dostupnosti väčšiny ľudí aby nebol príliš vzdialený pre väčšinu, a aby sme sa mohli ľahko dostať na miesto výstavby
-zároveň treba myslieť do budúcnosti aby sa dala vybudovať určitá sieť singletrackov ktoré by tvorili usporiadany systém trailov nie bludisko (treba brať napríklad v úvahu existujúce cykloznačky v lese napr. časť modrej cyklotrasy známej tak trochu zo stretnutia > Varín Expedition)
-ďalej treba brať do úvahy celkový povrch aby sa tam dalo dobre jazdiť a samozrejme by bolo vhodné aby bol takmer celý úsek zjazdný bez výšlapov a dali sa spraviť technické pasáže a pod.
-no a spomínaná dĺžka 2-5 km

detaily sa daju už prípadne dohodnúť, ak niekho niečo napadne nech to zverejní alebo mi napíše PM

zároveň by bolo treba vytvoriť určitú skupinu ktorá by sa podieľala na výstavbe, samozrejme že 5iatim sa bude horšie upravovať nejakých 5km ako 10iatim - 15tim. Napokon tieto úseky budu slúžiť všetkým bikerom :wink: . Zároveň by bolo dobré uvažovať o registrácií do SloMB-y z ktorej napríklad vyplývaju aj určité výhody u predajcov ktorí uzavreli dohodu s ňou. Takže bol by som rád keby sa našlo veľa aktívnych ľudí ktorý maju záujem o presadenie MTB v okolí Žiliny a na Slovensku.
Koho by niečo zaujímalo nech napíše PM nech to tu nespamujeme.

... nepísal som PM len vybraným osobám nakoľko si mylsím že je tu viac bikerov z okolia Žiliny ako my čo sa už navzájom ako-tak poznáme. Tak teraz by o tom mal vedieť každý a má možnosť sa pridať úplne hocikto koho vyššie uvedený text zaujal. Myslím že je čas vytvoriť partiu ktorá bude držať spolu a aj niečo dokázať .. tak už sa teším na spoluprácu a som zvedavý ako to všetko dopadne

>Lp
15.12.2008 - 20:20:26
00
Okamzite ma napadol chodnik z ponad Ovciarska do Hricovskeho podhradia. Myslim ze splna vacsinu poziadaviek, akurat neviem ci by nevadilo ze uz je z casti znaceny ako turisticky. Mam odtial aj nejake historicko/mobilne fotky, tak to niekto hadam spozna. Kedysi som tam v protismere stretol na bajkoch aj cechov takze je tento usek znamy aj v zahranici :lol:

Prílohy:

singel.jpg
singel.jpg 328.56 KiB thumb_up0thumb_down

koniec.jpg
koniec.jpg 76.25 KiB thumb_up0thumb_down

cca stred.jpg
cca stred.jpg 263.03 KiB thumb_up0thumb_down

zaciatok.jpg
zaciatok.jpg 78.67 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2008 - 21:27:39
00
chcelo by to niečo nové, úplne nový úsek ktorý by bol zaujímavý a vlastne určitou ukážkou ako by to malo vyzerať

v súvislosti s danou lokalitou ma napadla takáto varianta ... no trebalo by urobiť opatrenia proti motorkám a neviem či bude terén vhodný ... nevie mi niekto k tomu nič viac povedať?

p.s. takto si predstavujem návrhy .. treba myslieť na vrstevnica a na primerané stúpanie alebo klesanie trailu v teréne

Prílohy:

Mapa1.JPG
Mapa1.JPG 132.36 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2008 - 21:52:51
00
Včera som šla zo St.Bystrice do Turzovky na bajku.. lesom.. nepoznala som to.. bolo mi až do plaču.. no potom som bola na seba hrdá 8) no nikdy viac sama!!

mohla by si pls presnejsie popisat trasu? chodieval som par rokov dozadu este ako pesi turista z Cadce do Turzovky cez Chotarny a Jakubovsky, ale take prijemne predlzenie trasy z Bystrice by som rad skusil :)
17.12.2008 - 15:07:16
00
zajtra chystáme jazdu Bytča-hrabové-sedlo pod bradou - Lúka pod hradom - Žibrid kto chce môže sa pridať ideme 22.12.2008 o cca. 10:00 kto chce ísť nech mi napíše správu šťastné a Veselé
21.12.2008 - 09:10:06
00
to ako na bikoch? tak na to zabudni... :?
21.12.2008 - 09:30:29
00
prečo??
21.12.2008 - 09:31:15
00
sa pozri z okna....
21.12.2008 - 09:33:09
00
ja vidim hore na rohac a tam uz vyzera posnezene
21.12.2008 - 09:47:35
00
no nebudem ťa presviedčať, ale každopádne v mokrom snehu a blate si moc nepojazdíš...navyše táto trasa je slušne technicky náročná a kopcovitá...vidím to tak na 90% tlačenia...pekný výšľap ;-)
21.12.2008 - 09:53:09
00
prechádzky sú zdravé:-DDD
21.12.2008 - 11:10:28
00
Chystá sa niekto 24. na Polom?
21.12.2008 - 22:37:11
00
som sice nachcipany, ale ak na nic mimoriadne nestane, tak si polom rad dam. :roll: 8)
21.12.2008 - 23:04:10
00
Zraz na zajtrajší výjazd na Polom je plánovaný na 9:30 na Fatranskej ulici - konečná trolejbusov 8)
23.12.2008 - 11:56:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up