1. Zimný Maratón (2. ročník)

23.01.2010
MTB maratón
Marianka (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Problem je aj plno popadanych stromov a haluzi na lesnych cestach a chodnikoch. Prave som sa vratil z pesieho vyletu po Devinskej Kobyle a je toho tam popadaneho dost vela a vela konarov je pod tarchou snehu az po zem, teda chodnik je nepriechodny.
O mnozstve snehu ani nehovorim.
19.12.2008 - 12:59:22
00
Suhlasim, ze idealne na zimny maraton by bol primrznuty podklad, okolo 5 cm snehu, ani jeden padnuty konar v lese a este k tomu modra obloha... chlapci nehnevajte sa, ale poniektori tu vela nariekate a spekulujete okolo toho...
V propoziciach sa jasne pise:
podujatie sa uskutoční za každého počasia, v prípade extrémne nepriaznivého alebo chladného počasia si usporiadateľ z bezpečnostných dôvodov vyhradzuje právo na zmenu (skrátenie) trate

Ja sa chcem zucastnit za kazdych podmienok, ci bude vsade plno blata alebo plno snehu mi vadit nebude, lebo chcem... ak to niekomu nevyhovuje, tak tam jednoducho nepojde. Aky je rozdiel oproti maratonu v lete? Kolko ich bolo na blate... a urcite ste sa mnohi zucastnili. Ja si pamatam mnoho maratonov na blate a v dazdi aj v davnej/nedavnej minulosti (Brusno, Panda, Sulov, Horal) a prezilo sa. Prave naopak taketo maratony si potom o to viac cenime a pamatame... zazitok to bude aj pri idealnych podmienkach, ale mozno este vacsi pri nepriaznivom pocasi!
Ale ved kazdy nech sa rozhodne sam...!
19.12.2008 - 15:26:09
00
rozdiel je napr v tom ze zmoknuty a mokry v lete je dost brutalny rozdiel ako mokry v zime pri -5..
nehovoriac o tom ze bike slusne trpi tiez.. jedna vec je si zajazdit a druha si totalne rozmrdat bike..
19.12.2008 - 16:41:54
00
no vypada to zajimavo ked som dnes bol pozret ako je v lese nebol som moc nadseny...no uvidim ako to bude s mojou ucastou bud odide sneh uplne alebo nech je poriadny a nie tato clapkanica...
19.12.2008 - 18:56:34
00
rozdiel je napr v tom ze zmoknuty a mokry v lete je dost brutalny rozdiel ako mokry v zime pri -5..
nehovoriac o tom ze bike slusne trpi tiez.. jedna vec je si zajazdit a druha si totalne rozmrdat bike..

Ked bude -5 je vysoka pravdepodobnost, ze blato nebude - zrejme zamrzne... Tomu zvyknu v SHMU hovorit sucha zima. Mesiac pred akciou spekulovat nad pocasim??
19.12.2008 - 19:10:42
00
Junáčik, prečo sem neustále natískaš cyklomaniu.sk? Keby tam bolo niečo originálne, tak mi to nevadí, ale obsahom tohto webu sú len pokradnuté informácie, posťahované z iných webov. Prečo si nedal link priamo na www.stupavskymaraton.sk? Z dvanástich príspevkov v piatich propaguješ cyklomaniu! Mal by si si prečítať pravidlá prispievania do fóra, lebo sústavne porušuješ čl. 3. - Príspevok ma reklamný charakter.
20.12.2008 - 13:20:05
00
a nahodou Marek Michálek sa nevolas?
20.12.2008 - 16:01:21
00
veľmi silno rozmýšľam, že by som sa zúčastnil...ak by vydržali tieto teploty bolo by to skvelé...v akom stave je tá trať vlastne?
30.12.2008 - 16:10:05
00
veľmi silno rozmýšľam, že by som sa zúčastnil...ak by vydržali tieto teploty bolo by to skvelé...v akom stave je tá trať vlastne?

Zajtra idem pozriet a napisem...
ale co som krizoval jeden usek v oblasti Kacina asi pred mesiacom tak vyzeralo to nepekne, kolaje hlboke 40cm strasne bahno. Ak by to bolo aj pocas preteku neviem neviem :lol: ale ked bude mrznut nevidim problem :)
30.12.2008 - 16:20:57
00
kolaje hlboke 40cm strasne bahno

teraz je to bahno samozrejme zamrznute, niekde aj tych 40 do vysky a plus je tam miestami dost ladu.
30.12.2008 - 16:33:51
00
Pravda, teraz už blato nenájdeš (aj keď miestami sa dá, včera bolo aj mokro na krátkom úseku pri Kačíne). No nevýhodou zmrznutej pôdy sú "oné" zmrznuté kedysi blatové koľaje a stopy od ľudí/zvierat. Viem si živo predstaviť, ako sa bude "zosadať" z biku pri zmene stopy, pokiaľ bude väčšia skupinka bikerov. Ľad je síce tiež miestami, ale zdalo sa mi, že nie je extra šmykľavý (ani som nezistil, že je).
30.12.2008 - 16:54:32
00
ja som si bol prejst cast v nedelu a vyzera to super, az na niektore casti ako vidrica :) tam je to pekny lad a smyyka :D od lanovky po asfaltke hore na cervenu az ku slivovy je to pecka, kopce stoja za to, vsetko pekne jazditelne bez nejakych velkych kolaji a sneh/lad je len uplne hore na kusku... a tak isto vyzera aj cesta od maleho slavina smerom na kacin, az na ten usek kde sa krizuje asfaltka, tam je to blbe - lad a hlboke kolaje a lepsie je tlacit. a zjazd po zltej na zeleznu radsej no comment :D ten je zasnezeny s listim a pekne smyka tiez :) ako to vyzera na ceste z mariaky na maly slavin neviem, ale na vrchu vyzerala dost pohodovo.. mozno nizsie bude trochu blata..
ale ak pripadne nejaky sneh tak bude urcite este vacsia sranda... :D
30.12.2008 - 21:26:07
00
na singli nad snezienkou bolo dnes o 18.00 1cm cerstveho prasanu az po Slivu. UUUPLNE dobre :D
31.12.2008 - 01:02:12
00
no pekne pekne, očakávam priebežné info z trate aspoň raz za tri dni...ak bude všetko ok, uvidíme sa na štarte 8)
31.12.2008 - 15:06:42
00
ja som dnes chcel ist trasu ale je velka zima :D v tom to pocasi sa mi nechcelo ist 50km...
31.12.2008 - 15:27:16
00
keyboard_arrow_up