To ze sa Sportfull lupe (myslim reklamne napisy) je dan za jemnu 3M foliu, ktora je naparena na windstopper material. Vyhodou tohto sposobu je ze nevytvara tepelny most, ale zasa vydrzi dost malo.

Ja vsak nie som designista, na vizuale mi nezalezi a ci sa logo oskriabe za mesiac alebo rok neriesim, vyrobca ma za nosenie loga neplati, takze mi je to jedno. Co je pre mna dolezite je jedine funkcnost bundy a kedze ju nosim v tatrach/inde v zime aj lete, daco vydrzi. Stara bunda prezila 5 sezon a okrem nevyhnutnych dier sposobenych indispoziciou pilota + navstevou lesnych porastov nema vacsiu chybu.

Nove su este lahsie a dostatocne teple (len clovek sa musi hybat).

Kedze robim viac specializovanych sportov, prestal som kupovat uzkoprofilove vyrobky a snazim sa nakupovat oblecenie vhodne pre viac sportov. Zistil som, ze kvalitne znacky (CRAFT, SPORTFUL, NIKE) v pohode pouzijete hocikde...

Mgx
26.12.2008 - 10:32:10
00
tu neslo o lupanie napisov... ale o komplet membranu na kolenach ..
a taky isty material na sebe mali bundy od sportfulu za radovo 5-6 tisic
... a tie budu dobre akurat tak na vozenie po hradzi..
26.12.2008 - 11:49:33
00
hm, tak neviem, ja mam bundu anaconda (najvyssia rada), gate sportfull s membranou windstopper (Kupovane 2006), nie je na nich ani najmensi naznak odlupovania membrany ci nieco podobne. Samozrejme, ale to neznamena, ze vyrobca nepouzil v poslednom roku nejaky shit material (ako sa mi to posledne stava pri topankach). Dalsia moznost je, ze mas nejaku II triedu, resp. blbu velkost alebo neviem...

Inak sportfull veci pouzivam od roku 2000 s najvyssou spokojnostou.
26.12.2008 - 21:30:41
00
mam zimne gate od sportfulu s podobnou vrstvou na kolenach.....a uz nikdy viac.... odlupuje sa to ..trha..... :roll:


A skusal si ich reklamovat?

Korektny vyrobca uzna svoju chybu ak pouzije zly material (co ja viem tak Sportful korektny je). Mne sa na volnych bezeckych nohaviciach ceskeho vyrobcu zacal zmolkovatiet neprefuk na zadku. Vyrobca chybu uznal, peniaze vratil a nohavice vylepsil.
29.12.2008 - 11:12:45
00
A hlavne tie veci neperte v obyc pracom prasku, ale v speci praskoch na to urcenych. Ja som za 4 sezony vypral na mojej windstoperke membranu :(
teraz je z nej tricko s dlhym rukavom a zipsom :roll:
29.12.2008 - 12:47:09
00
Hlavne nie prasok a avivaz. Tekute pracie prostriedky by mali byt ok. Aku membranu si vypral? Obycajne sa pranim strati iba povodna impregnacia ktora sa da obnovit. Cim menej prania tym lepsie. Moja 8 rocna windstoperka je na tom zufalo, prana bola casto, jazdec zipsu sa odtrhol ale stale este odola vetru. Nieje membrana ako membrana. Vyrobky firmy Gore nahlodava zub casu menej :wink:
29.12.2008 - 13:33:01
00
ahojte, nema niekto z vas skusenosti s bundou Sensor Supersonic?
http://www.sensorstore.cz/cyklisticke-bundy/sensor-supersonic-bunda-panska-09
na bike-forum som citat zopar pozitivnych skusnosti.
22.01.2009 - 22:28:39
00
Sensor sú dobré veci, ja mám Cyclone...
22.01.2009 - 22:35:49
00
Neviem ako vy, ale mne sa aj na zimu osvedčilo toto. Dosť rýchlo sa totiž spotím (spravidla do 2min. ak idem cez kobylu alebo do 5min. keď idem iným smerom). Keď som vozil Treksport bundu (aj keď je na trekking a nie na bike), tak som bol hneď mokrý a bola mi potom zima. Túto zimu som nasadil BBB vestičku. :D Základ tvorí tielko Sensor, na ňom mám dlhorukávové termotričko Longus, potom krátkorukávový dres Campagnolo a vestičku. Na rukách ešte návleky. Nad takým niečim si (ste) neuvažovali?

PS: Foto kľudne poskytnem. :P
25.01.2009 - 15:21:28
00
funkčné to môže byť tak do max. 5 stupňov...a dávať návleky na tričko s dlhým rukávom mi tiež príde divné... :|
25.01.2009 - 21:51:26
00
Funkčné je to zatiaľ do -6 (viac som túto zimu nezažil asi), no to som hodil ešte jedno krátkorukávové termotričko (tj. všetko oblečko na bike čo mám). Prečo by bolo čudné dávať návleky na rukávy trička? Len v tričku by bola zima na ruky, takto je to "ikslusíf". Teraz pri +5 odoberám 2 vrstvy. Túto kombináciu vrelo odporúčam, kto má také možnosti, nech si to niekedy vyskúša. O lepšej aerodynamike ani nehovoriac. :D
26.01.2009 - 09:08:55
00
no funkčné ti to môže pripadať ale vo veste nemáš vôbec zakryté ramená a pri tom minimálnom pohybe rúk na biku sa ti to môže vypomstiť Jaromíre....
26.01.2009 - 09:19:22
00
Vesta ramená naozaj nezakrýva, no ja šlapem aj rukami. Teraz vážne, to nestačí, že ramená zakrýva tričko a dres? Jediný slabší článok je v mieste, kde sa prekrývajú rukávy dresu s návlekmi. Rukáv je voľnejší, tak tam občas cítiť chlad na pár sekúnd/minút.
26.01.2009 - 09:31:54
00
podľa mňa jazdiť v zime len vo veste je nerozumné...aj keby si rukami neviem ako zametal, nemyslím si že nimi hýbeš natoľko, aby sa dostatočne prekrvili a zahriali...
26.01.2009 - 09:46:19
00
Ja mám túto http://www.directalpine.cz/GoodsDetail_LS.asp?nGoodsID=5709&nLanguageID=1 a som s nou spokojna, dokonca ju teraz maju zlacnenu a to v damskom aj panskom prevedeni. http://www.directalpine.cz/GoodsDetail_LS.asp?nGoodsID=5698&nLanguageID=1
Urcite by som v zime nejazdila bez bundy...pri minusovych teplotach nosim pod nu jedno termo tricko hrubsie a druhe tensie (rolakove) a ked je teplejsie, tak to hrubsie jednoducho vymenim za tensie a na to este cyklogate s trakmi, ktore zakryvaju chrbat, co je pre mna dost dolezite. Aj ked sa spotim, tak mi pod bundou nie je zima.
26.01.2009 - 12:55:59
00
keyboard_arrow_up