PROLÓG:
Vyhlasujem 14. február 2009 za deň cyklistickej nezávislosti a súčasne objednávam blesky, šlehy, hromy, búrku, slnko, poľadovicu a 3 metre snehu (viac k téme na stránke extrémne.sk :-). Okrem toho je aj sv. Valentína, čo znamená, že môžeme spojiť príjemné s užitočným. Čo je príjemné a čo užitočné nechávam ako podnet do diskusie. V tento deň sa uskutoční bike underground. Predpokladaný začiatok ťaženia na chatu Čergov sa začne o 10.00 hod od verejného domu (pardon, teda od domu služieb). V poradí tretia akcia tohto charakteru bude mať dve odlišnosti. Po prvé – pravdepodobne pre veľkú hospodársku krízu, pretože Rusi zastavili na dva týždne dodávky plynu cez Ukrajinu, pretože si niekto našiel lepší biznis a na cyklistiku sa vykašľal (čo znamená, že mu nikdy o cyklistiku nešlo, ale len o rýchle prachy), pretože niekto len chcel mediálne zviditeľniť svoju osobu a stavebniny a predchádzajúce dva roky mal tak plné ústa kritiky ohľadom organizácie a sponzorského zabezpečenia, že to spôsobilo jeho udusenie slovnými zvratkami a tohto roku sa pre istotu nehlási k projektu (avšak v tomto všetkom vidím jedno veľké nepopierateľné pozitívum – vyselektoval sa prirodzený odpad, ktorého prioritou bolo priživovanie sa na úkor klubu akýmkoľvek spôsobom – napr. finančne, mediálne, reklamou, využívaním a zneužívaním značky, mena klubu a jeho dôveryhodných ľudí na dosahovanie vlastných cieľov – a ostalo tvrdé jadro kamikadze, ktoré tu bolo aj pri jeho vzniku a to je neoceniteľná skutočnosť), alebo klasický evergreen o odmietnutí podieľať sa finančnými prostriedkami na kolektívnej vražde za asistencie biku a ľadu (tento druh ľudí v živote nezažil to, keď po perfektnej bikovacke sedíš s kámošmi len tak pod lesom a hodinu sa bezdôvodne smejete, pretože ste nabití endorfínom a adrenalínom) tohto roku nebudú žiadne vecné a finančné ceny. Tomu zodpovedá aj výška štartovného, ktorú stanovujem na 0 € (samozrejme po prepočte konverzným kurzom 30.1260 dostaneme cenu v Sk, z ktorej vyplynie, že oproti minulému roku zaokrúhľujeme cenu smerom nadol). Stručne zhrniem, čo som chcel prvým bodom povedať. Vyjadrím to pomocou kľúčových slov: prídeš, pokecáš, poobzeráš, zaslintáš, ideš, bum bác, bum bác, vyjdeš, napiješ, naješ, zažiješ, prespíš... Bude to čistá bikovacka, žiadne sprievodné vozidlá, žiadne čerpačky, nijaký snobi mysliaci si, že za 17 € čo ti dali z boľavým srdcom sa stávaš ich podriadeným (samozrejme, že s vyššou sumou sa to zhoršuje – vazal, nevoľník, otrok...), úplná sloboda, tak ako keď ideš s kámošmi so všetkým čo k tomu patrí. Kto chce, môže do pedálov lepšie šliapnuť, iný zase vychutnávať krásu kraja, tretí sa len tak vyvážať v háku ostatným... (ponuka je bohatá, nech sa páči k stolu). Po druhé – trať po minulé roky viedla z Raslavíc cez Vaniškovce, Osikov, Fričkovce, Hertník na chatu Čergov. Tento krát sa z Hertníka pôjde dole do Bartošoviec a odtiaľ spojnicou naspäť do Osikova a opäť cez Fričkovce a Hertník na chatu Čergov. Týmto sa trať celkovo predĺži asi o 10 km so súčasných cca 17 km na 27 km. Je to neutrálny okruh s pekným 3 km zjazdom a zopár vlnkami pripomínajúcich „urampu.“ Nový neutrálny okruh naspäť do Osikova pôjdeme všetci spolu, aby sa nikto nestratil a potom dobre rozjazdení gurmáni sa môžu zahryznúť do cca 13 km stúpania, ktoré bude exponenciálne gradovať tak po stránke kondičnej, ako aj po stránke technickej (prajem dobrú chuť).

EPILÓG:
V Austrálii je dnes prvá etapa pretekov Tour Down Under (inšpirované mojím bike underground), na ktorých štartuje aj Lance Armstrong, ktorého životný príbeh rozdelím na tri etapy. Prvá - bicykloval preto, aby vyhrával (do roku 1996, keď mu diagnostikovali rakovinu). Druhá – vyhral, preto bicykloval (po vyhratom boji s rakovinou v rokoch 1999 – 2005). Tretia – bicykluje preto, aby pomáhal vyhrávať (ostatným ich životný boj s rakovinou a preto ako povedal dúfa, že jeho návrat k cyklistike nebude sledovaný cez úspechy na pretekoch, ale počtom životov, ktoré pomôže zachrániť).
Odpútajme sa od materialistického chápania cyklistiky a dajme tejto nádhernej myšlienke a akcii vyšší zmysel, aby jej realizácia nebola založená len na peniazoch, ktoré sú k životu samozrejme potrebné, ale nie sú všetko. Nech tradícia tohto projektu pokračuje aj naďalej bez ohľadu na objem financií do neho investovaných. Prvý rok bolo 13 účastníkov. Druhý rok cca 55 účastníkov. A to je ten zmysel (radosť z pohybu, z námahy, z dosiahnutia istého cieľa, z propagácie športu, z inšpirácie a premeny „statických“ ľudí na ľudí „dynamických“, zo zážitkov, zo stretnutia...).


Made by Mustang.
olsavsky.tomas@gmail.com
autor: 0911 214 187
chata Čergov: 0910 281 693
21.01.2009 - 16:53:15
00
OOOO, spadla mi sánka... :P :P :P
Tomáš, už si urobil štátnice? ... U mňa si ich práve urobil!
21.01.2009 - 17:12:29
00
MTB club SPIS

pozvanku prijma
21.01.2009 - 17:42:51
00
Ale sa tesim. Ked mi nevijde cas tak si to budem dlho vycitat :| . A dufam ze objedname pekne pocasie a pekne si zajazdime :wink: . Nemam nejaku extra kondicku a bike ani nevravim ale ide o zveladenie tohto sportu nie? :oops: . Tak hor sa na Cergoooov 8)
21.01.2009 - 18:58:38
00
Tomas navrhujem, aby si toto dal na papier na chate ti to podpiseme a kludne to v nasom mene posli zainteresovanym osobam aby videli ze nieje vsetko o biznise. Spisiaci predbezne hlasia ucast 8 kusov :wink: aj s noclahom, aby sme mohli pokecat mozno aj o takychto veciach.
21.01.2009 - 19:05:41
00
to mustang: konečne človek "mojej" krvi a názorov....KLANIAM SA....
21.01.2009 - 19:09:11
00
Pekne povedane Tomas,mas aj moj respect.
21.01.2009 - 19:32:12
00
BTVT dojde v neznamom pocte bikerov minimalne vsak jeden :) respect
21.01.2009 - 19:54:58
00
Tomas, 2x som ta videl pod Cergovskou chatou na stupni vitazov. Dnesnym dnom si sa stal celkovymi vitazom niekolkych nasledujucich rocnikov.

Zastupcovia Sarisskeho pojazdenicka by nemali chybat. Medzi spodinou sa povrava, ze prideme. Ak nezasiahne pan Velkomozny, urcite pridem, pokecam, pojem, popijem, pospim, ...
21.01.2009 - 20:29:31
00
Hlasi sa aj Sarisske pojazdenicko :)
21.01.2009 - 20:50:50
00
Zusky & Zuzka sú už ubytovaní :wink:

P.S. jfab, máš po chlebe, že si nám vyfúkol manželskú posteľ :evil:
21.01.2009 - 21:10:47
00
Zusky & Zuzka sú už ubytovaní :wink:

P.S. jfab, máš po chlebe, že si nám vyfúkol manželskú posteľ :evil:
Kedze bude malo miesta na spanie nasačkujem im tam syna :lol:
21.01.2009 - 21:15:10
00
..mám Ťa rád drocik... :)
21.01.2009 - 21:16:20
00
..mám Ťa rád drocik... :)

A ja ku vam :lol: :lol: :lol:
21.01.2009 - 21:17:37
00
Vyzera to na velmi peknu akciu. Obcas by som to k vam chcela mat blizsie..
Mustang, velmi pekne napisane. Tvoj prispevok by si malo precitat vela ludi, nielen ti, ktori maju zaujem o tuto akciu!!
21.01.2009 - 21:18:23
00
keyboard_arrow_up