2 majoBULL: Ahoj. Uložu som čítal , vyzerá to na pekný okruh. Ak sa vyberieš pojazdiť k Slovinkám rád sa k tebe pripojím ak budem môcť. Ja by som chcel prejsť trasu zo Sloviniek cez Plejsy až do Prešova. Samozrejme max. po teréne.
08.02.2009 - 18:24:15
00
2 majoBULL: Ahoj. Uložu som čítal , vyzerá to na pekný okruh. Ak sa vyberieš pojazdiť k Slovinkám rád sa k tebe pripojím ak budem môcť. Ja by som chcel prejsť trasu zo Sloviniek cez Plejsy až do Prešova. Samozrejme max. po teréne.


zo sloviniek ide super cesta cez plejsy ponad zakarovce cez kurtovu skalu a vyndes az na hlavnej ceste pri margecanskom kostole
08.02.2009 - 20:42:20
00
2craft: Tak presne by som to chcel ísť možeš dať nejake bližšie info o ceste zo Sloviniek na Plejsy.
09.02.2009 - 07:17:10
00
Po Bukovec to bolo vcelku zjazdné aj keď boli úseky ,ktoré som musel potlačiť . Za Bukovcom ma prekvapil neskutočne strmý svah ,ktorý som mal problém zísť po vlastných a nieto na biku. Ďalej som aj trochu pojazdil ale prišli úseky ,ktoré by boli za normálnych podmienok zjazdné ale vtedy boli rozryté od lesnej techniky ,ktorá likvidovala polomy. Tieto úseky som musel bike nie len tlačiť ale aj prenášať. Samozrejme tur. značky polomom zmizli takže som mal problémy z orientáciou. Ale to najhoršie ma ešte len čakalo. Pri výstupe na Havraniu hlavu som v polome značku úplne stratil a tak s bikom na chrbte po pás v hustej tráve som sa trepal hore kopcom až kým som tesne pod vrcholom netrafil na tur. chodník. Zostup bol podobný takže som tlačil bike aj dolu . Takže táto trasa je len pre otrlých bikerov,
Tak toto je presny popis hrebenovky z Bukovca na Plejsy. Kedze sa na biku rad vozim a nie nosim tak tuto variantu prechodu som zavrhol do zabudnutia. Ako celodenny patraci vylet som to ochotny absolvovat, ale na cyklocamp su trasy tohtu druhu maximalne nevhodne, aj z tohto dovodu, ze v tejto oblasti je kde jazdit trasy, kde sa horolezecka a jaskyniarska zlanovacia technika nepouziva :D
09.02.2009 - 11:00:01
00
Drotar:tak tuto variantu prechodu som zavrhol do zabudnutia.


A práve preto tam chcem isť chcem sa presvedčiť na vlastne oči ako to vlastne je :?:
lebo aj z Bukovca aj s pod Holého vrchu som sa do Sloviniek dostal bez problémov nepočitam defekt :wink: ide oto čo dalej :?: na Plejsy a Magecany opisuje craft ako dobru trasu
takže hneď ako to bude možné tam idem :shock: :shock: ale tak skoro to asi nebude :(
2enday..termín hodím na net v predstihu aby bolo dosť času na zladenie 8)
09.02.2009 - 17:43:09
00
2craft: Tak presne by som to chcel ísť možeš dať nejake bližšie info o ceste zo Sloviniek na Plejsy.


tak daco som vytvoril v bikemap ale nieje to velmi presne na niektorych usekoch som nevedel kde presne ide cesta po lese lebo ju nieje dobre vidiet najme medzi skladkou dreva asi na 3.2 KM a krompasskym vrchom niekde na 4.5 KM a natom useku je asi 1 KM dost strmy kopec(ale da sa obist aby to nebola taka pumpa)dalej uz je to pijanko.je to inac po turistickom chodniku po cervenej az po jednu odbocku pred kurtovou skalou kde treba odbocit do lava asi 9.8KM na mape lebo inac prides do jakloviec.margecany_jaklovce_plejsy _slovinky_poracska dolina_porac_matejovce to je komplet cervena znacka

vid.

http://www.turistickamapa.sk/
http://www.bikemap.net/route/120111#lt=48.87886&ln=20.87424&z=15&t=2


Naposledy upravil craft dňa 10.02.2009 - 19:03:14, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2009 - 18:24:55
00
2 craft: vďaka za mapku a pokec. Tak nejak to plánujem prejsť.

Včera som pozeral mapu lesných ciest a naklikal pár možných trás z Poráča na Plejsy ,ktoré by mohli byť zjazdné. A ak sa tam niekedy dostanem, tak by som ich rád pozrel. Je to čistá teória nikdy som tam nebol, takže neviem ako vyzerajú ale podľa leteckých snímkov na http://mapy.atlas.sk/ myslím, že by to šlo. V prílohe sú plt súbory.

Edit: Dnes mi poslal svoju variantu aj mrazik tak ju tu hodím:

zo Sloviniek vedie ku T.krížu pekná šotolinová cesta lesom s niekoľkými peknými výhľadmi do doliny, neustále "výživne" stúpa. Je to ale asi najmenej bolestivý spôsob ako sa dostať z doliny na hrebeň.

http://www.bikemap.net/route/119992?123416791698210

Prílohy:

SLOVINKY.ZIP [7 KiB]


Naposledy upravil Racho dňa 09.02.2009 - 21:21:04, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2009 - 18:40:27
00
zo sloviniek ide vela ciest na hreben len skoda ze ich zatial nepoznam.siel som len tu co som popisal.

majoBULL: inac z poracskej doliny by sa dalo ist do sloviniek a potom cez hreben(cez plejsy alebo tatarkov kriz) na thurzov a potom hore perlovou dolinou az na kojsovsku holu ale odhadujem to tak na 90 KM ak ratam aj cestu spet.ale kojsovka myslim ze zato stoji
09.02.2009 - 20:47:38
00
tak daco som vytvoril v bikemap ale nieje to velmi presne na niektorych usekoch som nevedel kde presne ide cesta po lese lebo ju nieje dobre vidiet najme medzi skladkou dreva asi na 3.2 KM a krompasskym vrchom niekde na 4.5 KM a natom useku je asi 1 KM dost strmi kopec(ale da sa obist aby to nebola taka pumpa)dalej uz je to pijanko.je to inac po turistickom chodniku po cervenej az po jednu odbocku pred kurtovou skalou kde treba odbocit do lava asi 9.8KM na mape lebo inac prides do jakloviec.margecany_jaklovce_plejsy _slovinky_poracska dolina_porac_matejovce to je komplet cervena znacka

vid.

http://www.turistickamapa.sk/
http://www.bikemap.net/route/120111#lt=48.87886&ln=20.87424&z=15&t=2


No prehodnoť, určite ten prechod Na Kurtovu skalu, a zjazd k dolnej časti ku plotu....hore stráži SBS-kar so psami, a je to súkromný-strážený pozemok..A vysvetľovať čo tam robíš..prípadne stretnúť pusteného hafana...A nem radi sú ak sa tam pohybujú cyklisti....a obzvlášť ak si už dole dali plot až po okraj..... :-)..+preskakovanie pred nemeckým ovčiakom...Skús si to prejsť....a daj foto :-)
alternatíva zjazdu je žľabom ku JRD....je to síce strmšie a na jeseň zapadané lístim, ale :-)..sicher
09.02.2009 - 23:02:04
00
No prehodnoť, určite ten prechod Na Kurtovu skalu, a zjazd k dolnej časti ku plotu....hore stráži SBS-kar so psami, a je to súkromný-strážený pozemok..A vysvetľovať čo tam robíš..prípadne stretnúť pusteného hafana...A nem radi sú ak sa tam pohybujú cyklisti....a obzvlášť ak si už dole dali plot až po okraj..... :-)..+preskakovanie pred nemeckým ovčiakom...Skús si to prejsť....a daj foto :-)
alternatíva zjazdu je žľabom ku JRD....je to síce strmšie a na jeseň zapadané lístim, ale :-)..sicher


hore uz nie je sbs je tam iba kamera (ktora je v lome za kopcom)a stranik sedi dole.plot nieje az po okraj je tam rampa ktora sa da obist a ked sa tam dostanem z druhej strany od zakaroviec?ved tam nieje ani plot ani nic.chodim tam casto na bajku a raz peso som tam stretol robosov z vapenky a nikto nic.inac som tam bol v sobotu mozem hodit foto ale mam iba z vrchu zo skaly cestu som nefotil.


Naposledy upravil craft dňa 10.02.2009 - 19:04:09, celkovo upravené 1 krát.

10.02.2009 - 07:01:44
00
Kto a kedy :?: išiel niekto Poračskou dolinou :?: :?: :?: lebo naposledy som tam bol po tých záplavach v lete :evil: august a zaprisahal som sa že tade už neprejdem pokiaľ sa to tam nezpojazdní :( namiesto cesty potok :shock: :shock: dalej cesty nit :roll:

Prílohy:

porac-dolina.JPG
porac-dolina.JPG 360.41 KiB thumb_up0thumb_down

10.02.2009 - 13:31:48
00
Juuuuuu :shock: :P , aspon si poumyvame biky.... :lol: :lol:
10.02.2009 - 14:42:42
00
no ale toto skor vyzera ze cely cas tam ten potok bol :-)
10.02.2009 - 15:35:35
00
ona tam bola celý čas cesta :wink: potok bol od tých lopuchov na pravo :arrow: :arrow:
už len to je divné že cesta vedie dnu ale von už nie to je tzv.polobrod :? :?:
10.02.2009 - 15:48:54
00
fakt to vyzera dost zle.skoda :cry:
10.02.2009 - 17:48:46
00
keyboard_arrow_up