no možno ma každy nato svoj názor ale berme to tak že haibike je značka ktorá je malo známa na trhu a je len otázkou času kým sa dostane do popredia ???? ---- možno je to len moj subiektivny názor ale aj to je otázka na zamyslenie ??? haibike je značka ktorá sa snaži vytvárat bicykle na strednej vrstve zakaznikou čiže bicykle pre bajkerou ktorý hládaju bicykel s perfektnym
kompromisom a cenou ?? jasne že scott alebo ine svetové značky su veľmi známe ale nie kazdy je ochotny zaplatiť za značku toľko penazi preto treba sa treba divat na to ako jeden cekol kvalitných bicyklov ktorý vytvaráju určity kompromis medzi značkami ??? ale to nezmámena že
nevyrábaju kvalitne bicykle stačí si pozriet HAIBIKE END PLUS čisto xc bicykel na závody prerfektny stroj na závody ale to už je na každom kto je aký bajker ??? či full alebo rekreačni bajker ? a otázka na zaver podla čoho sa sudy podla forá alebo podla reality ??? podla mna aj tak značka haibike ostane v popredy kvalitnych fulou s perfektnou cenou a komprpomisou a cenou
kvalitnych bicyklou ....
09.02.2009 - 22:50:18
00
myslim ze to bolo dosti rozobrane tu viewtopic.php?f=5&t=18578&st=0&sk=t&sd=a a preto myslim ze debata na tuto temu straca zmysel je na konkretnom cloveku co preferuje..a to co pises je trochu chaos..
09.02.2009 - 23:02:01
00
ty nejako prežívaš... :roll: takýto elaborát by nevymysleli ani ťažko platení marketingoví manažéri v samom sídle Haibiku v Deutschlande... :wink:

edit: no až teraz som zistil kto si :D a keďže sa poznáme, nechám to tak...v porovnaní s tým, čo si tu musí vytrpieť Merida sú akékoľvek negatívne ohlasy na spomínaný Haibike iba slabým odvarom :lol:
09.02.2009 - 23:05:50
00
ty nejako prežívaš... :roll: takýto elaborát by nevymysleli ani ťažko platení marketingoví manažéri v samom sídle Haibiku v Deutschlande... :wink:

edit: no až teraz som zistil kto si :D a keďže sa poznáme, nechám to tak...v porovnaní s tým, čo si tu musí vytrpieť Merida sú akékoľvek negatívne ohlasy na spomínaný Haibike iba slabým odvarom :lol:

no amy sa pozname a odial ja o tom neviem
09.02.2009 - 23:21:22
00
ja sa mozem zodpovedne ohlasit , kedze som vlastnikom haibiku scream sl a som silno rozcarovany z kvality materialu ramu ( navrh mi zatial nevadi ) ale ani ine komponenty nie su koser , tj namiesto toho aby som jazdil , rozmyslam co mi " odpadne " ako prve ,kubica to riadne odflakol a vyzerato na nejake zmetky ktore museli byt poslane z reklamacneho oddelenia od nasich zapadnych susedov ( toto je moja skusenost s tymto bikom )

ale zase neviem aky typ chces ty takze sa skus vymacknut ......
09.02.2009 - 23:23:09
00
ja sa mozem zodpovedne ohlasit , kedze som vlastnikom haibiku scream sl a som silno rozcarovany z kvality materialu ramu ( navrh mi zatial nevadi ) ale ani ine komponenty nie su koser , tj namiesto toho aby som jazdil , rozmyslam co mi " odpadne " ako prve ,kubica to riadne odflakol a vyzerato na nejake zmetky ktore museli byt poslane z reklamacneho oddelenia od nasich zapadnych susedov ( toto je moja skusenost s tymto bikom )

ale zase neviem aky typ chces ty takze sa skus vymacknut ......

no ja neviem posudit v akom mas stave bicykel ale mozem ty zotpovedne povedat ze kazdy je iny jtyp jazdca kazdemuinac vydrzi bicykel ale mozem ty povedat ze este nikto sa nestazoval ze by samu bicykel rozpadaval nevravim tym ze si zly jazdec ale kazdy ma svoj styl jazdy
09.02.2009 - 23:35:56
00
kamo ten bike mam tri mesiace z toho mesiac je v garazi takze ja mam silno negativne skusenosti ....... vazim 63 kg a nerobil som s nim nic len tahal do kopcov , ziadne skoky nic , ten ram sa rozpadava v priamom prenose , doslova hnije takze toho ramu sa chcem cim skor zbavit prinajhorsom si ho neham ako zalozny ram ......
10.02.2009 - 00:57:02
00
janosik: chceme fotodokumentáciu! :D
10.02.2009 - 01:03:10
00
cha na to sa tesim aj ja uz len koli reklamacke , ale taaak sa mi nechce umyvat ten bike ze az !!
10.02.2009 - 01:06:18
00
čaute bikeri! K tomuto som sa musel vyjadriť:

ja sa mozem zodpovedne ohlasit , kedze som vlastnikom haibiku scream sl a som silno rozcarovany z kvality materialu ramu ( navrh mi zatial nevadi ) ale ani ine komponenty nie su koser , tj namiesto toho aby som jazdil , rozmyslam co mi " odpadne " ako prve ,kubica to riadne odflakol a vyzerato na nejake zmetky ktore museli byt poslane z reklamacneho oddelenia od nasich zapadnych susedov ( toto je moja skusenost s tymto bikom )

ale zase neviem aky typ chces ty takze sa skus vymacknut ......


Z toho množstva bikov, čo sme predali sme mali 3 reklamácie na rám. Jedna sa riešila aj tu Aggressor SL - rám sme vymenili na naše náklady, v ten týždeň mal zákazník rám vymenený -v tej tém o tom sám píše. Druhá reklamácia bola drobnosť, ktorá bola veľmi rýchlo odstránená a tretia je kauza Jánošík so Screamom SL. Pán Jánošík nám nieje schopný poslať fotky rámu, ked som mu navrhol okamžitú výmenu bicykla, tiež nesúhlasil.......... Neviem, čo som odflákol, ani o zmetkoch neviem, a že komponenty nie sú košer /klasická výbava Shimano, aká je uvádzaná na webe/ - nerozumiem....
a k Haibikom
- mám Rida s X.0, FOX36 a CrossmaxSX20 - nieje to moj prvý full, tu som sa aj troška rozpísal http://www.kubicasport.eu/produkt/1246/Haibike-Ride-X.0---CustomMade/ samozrejme, kažý má nejaké svoje priority pri výbere biku, niekomu je sympatickejšia taká značka, niekto preferuje taký systém..... Mne tento bike sadol a sadol aj dalším dvom v partii...

ku fullom - je to veľmi populárna kategoria a je každého voľbou, čo si vyberie. Je mi jasné, že predajcovia nemôžu pripustiť, že kvalita Haibiku je zrovnateľná s ostatnými značkami, to by sa mohli ísť ........ /hoci vačšina majiteľov je maximálne spokojná, vrátane mňa a to je môj x- full/. A že rám je základ, je ok, a rám Haibike je dobrý základ a napríklad s Fox vidlicou a pevnou osou -kde je tuhosť približujúca sa k FOXe36- , foxom tlmičom a komplet XT= budem mať z toho určite lepší záčitok, trvácnosť a pevnosť ako z nižšej rady akože z biku lepšej značky.
10.02.2009 - 10:35:54
00
:)
10.02.2009 - 10:48:38
00
po precitani poslednejho prispevku by som na tie fotky bol zvedavy aj ja, asi bude problem niekde inde (nie v bajku) ked tu este niesu.
mimochodom, ak clovek dostane do ruk zly vyrobok nemusi este znamenat ze je nanic cela znacka, mozno sa mu dostal do ruk 1 vadny kus zo 100 tis. co sa obcas stane aj tomu najlepsiemu vyrobcovi
10.02.2009 - 11:22:51
00
tak ako hovoríš vznikla aj zlá povesť Meridy - holt z tisícov kusov sú percento desiatky, zo sto kusov nemusí byť vadný ani jeden
10.02.2009 - 11:42:17
00
Táto kauza začína byť zaujímavá. hehe
Janosik nezostáva Ti nič iné ako dobre pofotiť a popísať Tvoje problémy.
10.02.2009 - 11:53:09
00
Už som mu to nadškrtol inde a vyzerá že sa možno aj rozhýbe. Inak toto je presne to, čo diskutujeme inde... kým je niečo JPP je nám to nanič, ale ak máme materiál, nad ktorým sa dá objektívne diskutovať...
10.02.2009 - 11:55:24
00
keyboard_arrow_up