Mám vážny problém. Dnes som ohol osku :cry: tak som išiel kúpiť novú samozrejme som sa vypýtal niakú kvalitnejšiu. Biker-obchodník mi povedal že sa mi nevyplatí kupovať drahšiu lebo aj tú ohnem a poradil nech zvolím radšej rychloupinák. A tak sa pýtam či je rýchloupinak pevnejší? :oops:
09.02.2009 - 20:06:53
00
v podstate to je to iste,
Rychloupinak je vlastne klasicka 9mm os, len je v strede prevrtana a cez nu ide uplne tenka oska ktora ma na konci miesto matiek rychloupinaci system.
Nejaku kvalitnejsiu osku by som velmi neriesil , staci obycajna cr-mo osa za 3€ a je to vybavene,aj keby si kupil nejaku kvalitnu, pri vacsej bombe by si ju ohol tiez :wink: hovorim z vlastnej skusenosti, lebo pri oske nezalezi ani tak od kvality ale skor od toho ako jazdis
09.02.2009 - 21:14:36
00
Ak je zadný náboj šrobavací, to jest lacnejsí systém uchytenia viackola /bicykle do cca300€/- guličky sú uložené v na kraji náboja a na druhej strane /od viackola/ sú uložené viac pri strede. Rám je uchytený o osku a je veľká páka medzi uchytením na rám a guličkami pod 7kolom- pri náraze sa ohne alebo praskne.
rýchloupinák to nevyrieši, oska bude iba dutá ale systém sa nemení.
Riešenie: vymeniť zadný náboj za kazetový- tam sú guličky po krajoch a nieje problém s oskami.

je to troška investícia - nový náboj cca 20€, nové 7kolo, prepletenie...

možno treba porozmýšľať nad kvalitnejším bikom
10.02.2009 - 17:39:55
00
Dik za radu
Na nový bike sú momentálne financie.
10.02.2009 - 19:47:17
00
Keď sú tak hor sa na nákup. hehe
Ak máš úplne obyčajnú pevnú osku na shit náboji s volnobežným viackolom /nie kazetovým nábojom/ tak Ti dutá oska urobí naozaj lepšiu službu. Skutočne je osa na rýchloupinak pevnejšie.
10.02.2009 - 20:22:40
00
No osku som vymenil ale keď ohnem aj túto tak zvolím rýchloupinak(treba vyskúšať všetko)
10.02.2009 - 20:27:54
00
Tú novú pevnú osku podľa všetkého znovu ohneš. Predpokladám že sa bavíme o MTB za 2000-6000 Sk.
Ešte máš možnosť jazdiť na ohnutej. V podstate sa Ti nič horšie stať nemôže akurát definitívne zničiť ten shit náboj alebo sa sem tam stane že sa zlomí oska pekne na polovičku. hehe
10.02.2009 - 20:47:17
00
keyboard_arrow_up