Povinne prezrieť prezentáciu o lesoch a lykozrutoch - "Co lesnici Ficovi neprezradili":

http://www.ticha.sk/les.htm
a ešte povinnejšie v rámci demokracie podporiť.
17.02.2009 - 01:32:21
00
vyborna linka piso!
velmi pekne odprezentovane,
sirim dalej :)
17.02.2009 - 09:17:49
00
žiaľ ja mám s ochranármi poväčšine dlhodobo-negatívne skúsenosti,
rovnako často a radi používajú argumenty vhodné LEN pre jednu stranu, :-(,
tak, že už nebývam jednostranne horlivý
17.02.2009 - 15:48:10
00
... a ja som napríklad proti deratizácii. Potkany a iné hlodavce tu žili spolu s ľuďmi bez problémov desaťtisíce rokov, až kým im ľudia nemilujúci prírodu začali podsúvať tanieriky s otrávenou potravou. SMRŤ DERATIZÉROM !!

Však aj ten potkan je len človek.
17.02.2009 - 15:59:15
00
Pravda je niekde medzi, keď obe skupiny používajú jednostranné argumenty.
Na jednej strane mať prírodný les je fajn, ale na strane druhej človek obhospodáruje polia a chová zvieratá už x tisíc rokov, tak prečo by sme si nemali skrotiť les?
17.02.2009 - 16:07:00
00
Aktivisti akehokolvek druhu mi pridu nevzdelani, prehnane iniciativni, premudreli, nevedia argumentovat a navyse opakuju stale to iste len inak formulovane.

Na druhu stranu, odbocim od lesov, schvalujem ich aktivity proti lovu mladat tulenov, veleryb a pod.
17.02.2009 - 16:09:42
00
No ja to beriem čiste logicky. Tu nejde o ochranárov. Fakt je že dnešné (bývalé) lesy sú monokultúra. Fakt je, že napr. Spišskú Maguru som v 90tych rokoch prešiel po hrebeni na bajku a bola takmer komplet zalesnená. Odvtedy sa pozerám na to, čo z nej postupne ostalo. To nie je otázka polomov. To je otázka nenažranosti. To isté platí o veľkej časti Levočských vrchov. Pokiaľ sa na to pozerám ekonomicky, teda, že ľudia xcú mať z toho lesa aj finančný prospech, tak aj tak je tento holorubný spôsob ťažby neefektívny. To že sa na danej ploche fakt nenechá nič spôsobí následné nutné obrovské spatné investície vo forme znovuzalesňovania. A tie nebudú platiť ťažiari, ale ja a vy z daní.
Nehovoriac o tom, že som stotožnený s teóriou, že les má nezastupiteľné funkcie na tejto planéte. A že týmito megazásahmi do_ebávame hrozne veľa vecí ako vodný režim, čistenie ovzdušia...
No a na záver. Keby sa takýto polom a následné premnoženie lykožrúta udiali pred 100rokmi, teda v období bez harvestorov a stihliek, tak nech by nasadili všetku vtedy dostupný techniku (kone, sekery, dvojručné píly) a akékoľvek qantum ľudí, aj tak by nestihli všetkú drevnú hmotu odstrániť. Tzn. Niečo pôvodné by v tom prostredí ostalo a mohlo by sa to prirodzene obnovovať. Ale dnes tam technika nenechá absolútne nič a to je nahovno. A preto budem takéto petície podporovať. Lebo mi je pri tých fotkách do plaču.
17.02.2009 - 17:09:52
00
Je smutne co sa deje . A ty co mozu nieco robit ignoruju fakty. Nuz prachy vladnu tomuto svetu . Ja to podporujem ako clovek milujuci nasu prirodu . Holoruby su velmi drahy omyl a nielen po financnej stranke . :evil:
17.02.2009 - 18:14:57
00
No a na záver. Keby sa takýto polom a následné premnoženie lykožrúta udiali pred 100rokmi, teda v období bez harvestorov a stihliek, tak nech by nasadili všetku vtedy dostupný techniku (kone, sekery, dvojručné píly) a akékoľvek qantum ľudí, aj tak by nestihli všetkú drevnú hmotu odstrániť. Tzn. Niečo pôvodné by v tom prostredí ostalo a mohlo by sa to prirodzene obnovovať. Ale dnes tam technika nenechá absolútne nič a to je nahovno. A preto budem takéto petície podporovať. Lebo mi je pri tých fotkách do plaču.


Keby si pred takými 100 rokmi dostal chrípku, tak s veľmi vysokou pravdepodobnosťou na ňu umreš. Takže ohánť sa týmto nepovažujem za veľmi vhodné.
Ak som to nepochopil tak sa ospravedlňujem, ľahko sa mohlo stať.
17.02.2009 - 18:39:50
00
Pravda je niekde medzi, keď obe skupiny používajú jednostranné argumenty.
Na jednej strane mať prírodný les je fajn, ale na strane druhej človek obhospodáruje polia a chová zvieratá už x tisíc rokov, tak prečo by sme si nemali skrotiť les?



skorit les? vsak ked sa tam vytvorili narodne parky a rezervacie tak tym sa stanovilo ze to budu bezzasahove zony(pre cloveka) ci uz sa lesu dari alebo nie... tak preto sa mi teraz taketo nazory ze tam treba zasah cloveka zdaju trosku odveci...
vsak lesnici mozu krotit les na neviem akom velkom percente z uzemia lesov tak tie parky by mali ostat bez zasahu... a to uz nehovorim o tom ze tymto nam realne hrozi ze dotknute uzemia po neopravnenom zasahu stratia statut narodneho parku, rezervacie (aspon z europskeho hladiska)
17.02.2009 - 19:04:06
00
2ulwarth: Na chrípku by som neumrel. Mňa by zložilo slepé črevo. :mrgreen:
A mmyslel som to inak. Tzn. To čo sa v lesoch robilo pred 100rokmi by sa dalo nazvať hospodárenie v lese. To čo sa tu robí teraz by som už výrazom "hospodárenie" nenazýval ani zo srandy.
17.02.2009 - 19:05:51
00
To je problém nepoctivosti jednotlivých jedincov - lesníkov, ktorí sú často ľahko podplatiteľný. Ja sa tu s vami ale nejdem hádať, čo je správne a čo nie. Ruku do ohňa ale nedám ani za ochranára ani za lesníka.
17.02.2009 - 19:20:38
00
Predvčerom som bol lyžovať v Levočskej doline. Z vrcholu zjazdovky sme si s Vladikom "vychutnávali" výhľad na Levočské vrchy. Všade len holiny a možstvo zvažníc. Je to smutné pozerať sa na niečo čo sa na les už dávno nepodobá. Viesť polemiku o tom, ktorá strana ( ochranárske združenia versus Štátne lesy ) má alebo nemá pravdu, mne neprislúcha, ale jedno viem iste. Hospodárska ( rozumej ťažobná ) činnosť je povýšená nad akékoľvek iné záujmy. Som za rozumný kompromis, pretože extrémne rozhodnotiu neprinesú pre nikoho úžitok. Takže z toho vyplýva obmedziť ťažbu a prírodu ponechať bez plotov ( legislatívno-ochranárskych ) pre všetkých ľudí, ktorým osud prírody nieje ľahostajný.
18.02.2009 - 09:50:19
00
schvalujem ich aktivity proti lovu mladat tulenov

Tak!!!
18.02.2009 - 11:02:04
00
:D
18.02.2009 - 13:14:10
00
keyboard_arrow_up