hm, ved to nabalenie na 1....x dni ma na takychto vyletoch odradza
19.02.2009 - 21:22:53
00
urcite ze sa ide lepsie a lahsie s camelbackom na chrbte ako s plnym nosicom. Ale i toto ma svoje caro ved v podstate nic nenesies, ale vezies
19.02.2009 - 21:27:55
00
ja by som sa pridal, ale aj podla mna je denne 170+/- km s nabalenym bikom vela. to by sa muselo vkuse ist + ked okolo slovenska tak si aj nieco pozriet, pofotit, nielen hlucho/slepo tahat do pedalov.
19.02.2009 - 22:01:42
00
v lete je dlhy den a teda i svetlo, pocitam tak od 6.00 rano do 18.00 co je 12 hodin minus 3 hodiny pauza (obed , pauza podla potreby ) a zostava 9 hodin krat 20 km/hod (uplna pohodicka) a je 180 km za den, bude aj cas na fotenie, takze ja si myslim ze da sa ... a o siestej vecer este len slnko zapada mozno este aj neskor

a 170 km za den som spravil ako uplny zaciatocnik a bolo more casu aj na fotenie aj oddych, pravda je ze 1 den je ine a tyzden je ine, no upokojuje ma fakt, ze na slovensku su aj zeleznice takze v pripade nudze je pomoc na blizku ...

mam to odskusane ist s nabalenym bikom, 70 km som urobil za 3hodiny a nieco s jednou asi 40 minutovou prestavkou, kt. nie je zapocitana v tomto case. A bola to jazda uplne lazo plazo
19.02.2009 - 23:16:21
00
A na tretí deň máš tak rozmlátenú riť, že o šiestej nielenže nezačneš točiť, ale ani nevstaneš...
19.02.2009 - 23:41:55
00
ja uz som taketo nieco absolvoval po vychodnom slovenskuale aj po kopcoch . a je to celkom maso da sa spravit tych170 ale to za idealnich podnienok..musis ratat s 1-2dnovym zdrzanim nikdy to nevyjde podla planu pocko ta dokaze priklincovat na jednom mieste aj na 24h....a po 3 dnoch si uz nevies ako mas sadnut a unava sa zacne prejavovat tak po 4 dni.....vtedy spravis ledva 100km..
s tou batozinou sa to da ja som mal nalozenych 28kg.ale dolezite je ako rozlozis vahu.v predu a v zadu.rano o 6tej sa budes este tocit na druhy bok a nie pedalni akokolvek sme sa snazili skor ako o 8mej sme nevzrazili treba sa napapat pobalit...atd cim viac ludi tym dlhsie setko trva.. :| :idea:
a k tomu pocasiu najstabilnejsi je az august,kedy sme ja boli .v juni a ciastocne aj vjuli rataj s pravidelnym dazdom.. :shock:
20.02.2009 - 06:43:29
00
a 170 km za den som spravil ako uplny zaciatocnik a bolo more casu aj na fotenie aj oddych,...

nechcem ta podcenovat - nepoznam ta, ale zda sa mi nepravdepodobne aby si ako uplny zaciatocnik spravil za den 170km a mal si pri tom more casu na fotenie. nehovorim ze sa to neda spravit, ale predpokladam ze si po tom tri dni "nevedel chodit". ako ti povedali aj iny - po troch dnoch budes vidiet ze sa to neda. (ze sa neda ist vkuse kazdy den tolko km)
vyrazat rano o 6:00, tzn. vstavat min o 5:00 kazdy den, aby si potom 12 hodin tocil pedale ta podla mna prejde po 2. dni. nezabudaj ze slovensko je hornata krajina. predpokladam ze niektore dni nevystupi priemerna nad 17km/h.
precitaj si par clankov napr v cykloturistike, kde pravidelne opisuju svoje trasy "tazky" cykloturisti, co prejdu afriku, alebo aziu. popisuju tam dennu prejdenu vzdialenost vacsinou maximalne do 100km. ak viac tak to za super idealnych podmienok.

skoda no. ja by som sa pridal, lebo nieco take som planoval uz davnejsie, len som nemal s kym ist. ale mne islo skor o cykloturistiku. tj. spoznanie tych kutov slovenska, ktore este nepoznam. nie o slepe tahanie pedalov a prisny kazdodenny rezim vstavania o 5:00. ak to nejak rozumne zmenis tak by som sa pridal.

edit: napr 8. den v tvojom plane. podla toho co si tam naplanoval si v tych koncinach nikdy nebol. z Tat. Lomnice do LM neni problem, ale potom nastupuje take stupanie ze budes rad ak sa dostanes v dany den do Habovky a nieto este dalsich 36 km do Namestova a 40km do O. Polhory a spat do Namestova. Osobne ten kut Slovenska poznam a v ten den odhadujem trasu maximalne do Habovky - aj to s "odretymi usami".

a to som len namatkovo pozrel 8. den. predtym je este 7 dni.

edit2: skor by som si na tych 9 dni naplanoval cestu vychod - zapad, alebo opacne, a radsej ist naozaj v pohode a pozriet si pamiatky, zaujimavosti.
20.02.2009 - 07:11:25
00
ja_michalko: nemyslím, že máš pred sebou úplného začiatočníka, len "nefóristu" - zachytil som tam nejakú ozvu "temnej XC minulosti"
ja by som takúto grand raid asi riešil len s camelom a v ňom vecami do dažďa peniazmi a pár prkotinami, miesto kempu riešil bungalov, pokiaľ možno so sprchami, potom by tie porcie km boli predstaviteľné, a asi by som bral žiletku :P
nabalený bike je žrút síl, vyžadovač väčšieho sústredenia, väčšej snahy pri ovládaní (tu platí že 1000x nič umorilo osla)... po jednej dávnej skúsenosti s nabaleným Favoritom som došiel k záveru, že hard cykloturisti jazdiaci štýlom obložený bicykel sú v podstate šialenci, ale to môže samozrejme byť otázka názoru, aj v horolezectve máme popri alpskom štýle aj ľahké či ťažké expedície... len problém je, že ťažké sú jednoznačne považované za nešportové a ľahké sa ako športové uznávajú len v odôvodnených prípadoch (nástupy cez ľadopád, iná potreba zaistenia nástupu/zostupu, ...).
Mňa ako zástancu alpského štýlu oslovujú potom skôr takéto akcie (to je úvodný článok, ďalšie pokračovania nasledujú): http://www.bikebase.cz/article.php?ARTICLE&ARTICLEID=544
20.02.2009 - 11:36:17
00
tulenik reagoval som na jeho vlaste slova:

...a 170 km za den som spravil ako uplny zaciatocnik a bolo more casu aj na fotenie aj oddych,...
20.02.2009 - 11:44:36
00
ja by som takúto grand raid asi riešil len s camelom a v ňom vecami do dažďa peniazmi a pár prkotinami, miesto kempu riešil bungalov, pokiaľ možno so sprchami, potom by tie porcie km boli predstaviteľné, a asi by som bral žiletku :P

tiez som skor za taketo riesenie, pripadne doprovodne vozidlo...nahovorit na to nejakeho somara, co by sa so mnou vozil po slovensku v aute...:o)
a asi ani ten camel by som nebral
20.02.2009 - 12:06:52
00
ja_michalko: z toho som usúdil že to bolo v minulostiii, treba čítať, čítať medzi riadkami a vnímať (3 činnosti naraz)
dotm: ideálna by bola motorizovaná frajerka :P
20.02.2009 - 12:27:54
00
eehhh. nerozumiem o co ti ide. ved mne je jasne ze to bolo davno. aky je ale rozdiel v tom ci to bolo vcera, minuly tyzden alebo pred 20timi rokmi. hovori ze ked bol uplny zaciatocnik - podstatny je v tomto pripade stav a nie cas.
ci ty vlastne chces naznacit ze on 170km denne presiel veeelmi daaavno. dnes pod 300km denne ani nejde?
20.02.2009 - 12:51:23
00
ideálna by bola motorizovaná frajerka :P

z toho by bol pruser :-)
ale nieco podobne sa mi rysuje v septembri, takato trasa:
1. Siófok (H) – Štúrovo (SK): 143 km,
2. Štúrovo – Prievidza: 148 km,
3. Prievidza – Liptovský Ján: 138 km,
4. Liptovský Ján – Levoča: 127 km,
5. Levoča – Košice: 118 km,
prihlasit sa, ci nie?
20.02.2009 - 13:05:19
00
Nazdar chalani, nejdem sice okolo slovenska ale idem v posledny aprilovy tyzden a prvy majovy na cestu : :shock: Košice-Bratislava-Alpy-Benatky-Bologna-Pisa-Roma :shock: . Chcem to stihat za 2 tyzdne a naspat vlakom......nemam partaka ....ak by ste chceli ist dohodneme sa na :arrow: 0944 131 554 som kosican.......A volam sa Mirek
21.02.2009 - 17:29:22
00
Nuž, vyzerá to byť na vcelku zaujímavú štreku. Aj by som sa pridal, no z určitých dôvodov nemôžem. Ak by náhodou vydalo, dám vedieť. Ináč nenapísal si tuším, či idete na cesťákoch a či klasické MTB-čka. Takáto info by zaujímala viacerých adeptov.
21.02.2009 - 18:55:16
00
keyboard_arrow_up