Bouldering? :roll:
23.03.2009 - 17:35:20
00
No prave ze nefotim kazdu obec, uz mi dochadzaju zabery. Nepocital som s tym, ze to niekedy takto pouzijem. Ale mam nafotene takmer vsetky mineralne pramene v okrese Bardejov, minuly rok som volil trasy okolo nich a navstevoval som ich. To aby bol nejaky ciel a motivacia pozriet sa aj na miesta, kde som dovtedy este nebol. Ale taketo supertazke hadanky vam davat nebudem, pretoze identifikovat miesto podla džurky v zemi plnej vody ... neviem, neviem...
A k tej trase mas pravdu, zelena na Pantelis, ale sli sme to opacnym smerom zo sedla Lysina dole na Krize. Ist to hore by asi bolo na moj vkus dost vela tlacenia.

No a tu je zatial asi posledna z archivu. Ked budu dalsie, tak asi uz len nove... Velmi znama, poznate?

Prílohy:

P3300023_11.jpg
P3300023_11.jpg 107.76 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2009 - 07:03:18
00
Hm, Cigeľka? Ten kopec bude asi Busov, nič také veľké tam nemáme.
24.03.2009 - 10:10:59
00
...správne, bouldering. Si pozvaný na buducoročný pretek. :P
...tiež si myslím, že Cígeľka :oops:
...tie fotky z prameňov skús postupne uverejňovať aj s nejakým popisom trasy. Môže to byť dobrá inšpirácia. Z tej tvojej mapky v ceste za prameňmi so skoro spadol na zadok. Prezraď, koľko si nabehal kilometrov? :oops:
...dobre, že si napísal, ktorým smerom si šiel... :P
24.03.2009 - 10:29:28
00
Totok su nase preteky ale uz davnejsie. Inac to tam mate pekne v tom vasom okoli.

Prílohy:

056 Na hrane je to vzdy ako na hrazde.jpg
056 Na hrane je to vzdy ako na hrazde.jpg 457.37 KiB thumb_up0thumb_down

24.03.2009 - 10:59:58
00
1. Ano, Cigelka. (trasa Ostry Wierch - Cigelka)
2. Fotky nie su velmi zaujimave, nieco take ako na tej stranke mineralnych pramenov Slovenskej agentury zivotneho prostredia, len ich je viac a su trocha kvalitnejsie. (zopar mozem uviest ale az o tyzden, nemam tu archiv) A popisovat trasy, to je tazka vec. Urcite by som zabudol na nejaku veeeeeelmi dolezitu odbocku a bolo by to ... bludenie.
Nevyhodou pramenov je to, ze su ukryte v roklinach, debrach, pri potokoch aj ked casto velmi blizko od zjazdnej cesty, ale ked nevies ze tam su, tak ich nenajdes ani ked si 30 metrov od nich.
Skus si stiahnut tie *.kmz subory, nainstaluj GoogleEarth (je zdrama) a otvor to tam. Pramene BV-cislo su tie, ktore som nasiel, XBV-cislo tie, ktore som nenasiel alebo zanikli alebo boli zlikvidovane, alebo specialne tie v Sarisskom Ciernom ktore su na sukromnych pozemkoch pri domoch - ale poloha tych XBV je len odhadom. Su tam aj trasy a ak vsetky odznacis a zacnes ich postupne zobrazovat hned uvidis, ktora viedla okolo pramena tvojho zaujmu. Vyhodou pamen-tour je to, ze tam hadam ani neexistuju nezjazdne trasy (z dovodu prudkeho stupania), ked, tak len zablatene (po dazdoch alebo ak prichadzas z nespravneho smeru - priamo odspodu)
V tom GoogleEarth uz jasne vidno, kade cesta viedla (aj odbocky medzi domy) a popis si clovek moze zapamatat alebo dolezite miesta napisat + v GoogleEarth premerat nastrojom "pravitko" priblizne vzdialenosti - tie pomozu, ak nie je nejaky dobry orientacny bod a nemas GPS ale mas cyklocomputer... Jednie co neodporucam, je ist cierne oznacene trasy - zarastene, nezjazdne, blatiste (najma od pramena BV-47 do Sasovej to bol horor -a ze vraj spevnena lesna cesta, srandisti!!!)!
Najchutnejsie su na severozapade okresu (linia Snakov, Hrabske, Cigelka, B. Kupele) tie v Ondavskej vrchovine su vajcovky. Mne nechutia. Cergov nema ziadne (iba ak Bogliarsku vajcovku).
3. kolko km? nemam to clenene na km za pramenmi a ostatne, spolu okolo 3800 km (minuly rok bol slaby, mal som a vlastne este stale mam problemy s chrbtom), ale jasne ze mnohe trasy sa opakuju a neboli prejdene len raz.
4. niektore trasy su pre mna fakt iba jednosmerne - ale nevadi mi to.
24.03.2009 - 11:17:10
00
Totok su nase preteky ale uz davnejsie. Inac to tam mate pekne v tom vasom okoli.

...dúfam, že si hodný svojej prezývky "Chris Sharma" :P aj lezieš?
24.03.2009 - 11:31:52
00
Minikin...ty máš problémy s chrbtom? veď jazdíš v kuse, či je teplo, či zima, či fúka.... Ináč dík za informácie ohľadom prameňov.
24.03.2009 - 11:37:07
00
To ani nie vzdy sa dostanem na 8 + a potom mi odidu prsty. Aj teraz prvy krat po dlhej pauze na dvoch treningoch a uz zas citim prst. No sak uvidim ako to dopadne.
24.03.2009 - 11:49:00
00
No mam krivu chrbticu a nieco mi tam v novembri 2007 ruplo ked som sa neuvazene na 20 minut zastavil spoteny po zjazde z Magury a prechladol som (som potom citil medzi lopatkami kazdy uder srdca) po liecbe to preslo ale stale mi praska v krku a pohyblivost je trocha obmedzenejsia ale nie je to az take zle, aby sa nedalo jazdit. Za posledny rok sa to nezhorsilo, zlepsuje sa to ale len velmi pomaly. Paradoxne ma krk bolel menej a pohyblivost bola lepsia ked som bol na bicykli - pri otoceni hlavy dozadu ma nebolelo nic zatial co pred jazdou ano. Preto som 2008 mal len 3800km. Rok predtym som dal do osudneho novembra 7800... Ale nie o kilometroch to je ale o zazitkoch. A tie boli super a uz sa tesim na tohtorocne. Plany su velke!

Bouldering nie je nic pre mna ale pozriet sa na to je vzdy zaujimave.
Nieco podobne: Toto urcite poznate, ja som bol z toho :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=Fpm0m6bVfrM&feature=related
24.03.2009 - 12:03:06
00
...kristepane, je mi z toho zle. Toto sú samovrahovia, bez istenia, 100% riziko. Keby to robil (ktovie) aj môj synátor, tak ho doma priklincujem o dvere a priviažem 60m lanom :mrgreen:
...na chrbát je najhoršie to prechladenie, a pribúdajúcimi rokmi je stále viac náchylnejší na chlad. Ja som to posral predminulú sobotu, tiež som mal pár rokov pokoj a teraz to znova začalo, som z toho dosť nervózny ale dúfam, že to prejde, časom... :P
24.03.2009 - 13:12:20
00
Jasne ze to mal riadne natrenovane s istenim a tusim som cital, ze istenie nemal kvoli tomu, aby sa nezamotal a nebrzdilo ho to. Isiel na cas. Ale aj tak to bolo strasne riziko. Clovek to moze prejst tisic krat a potom raz bez istenia a .... amen.
24.03.2009 - 13:59:09
00
...no hej, ale napríklad francúz - pavúči muž Alain (na priezvisko si nemôžem spomenúť) lezie po mrakodrapoch bez žiadného nácviku :mrgreen: zopár takých frajerov už vonia fialky odspodu :mrgreen:
24.03.2009 - 17:05:39
00
OK. Este 2 zimne a potom dalsia sutaz! Predsa len som nasiel este nieco pouzitelne, ale kedze je to velmi zname tak som stazil podmienky a foto je z nocneho vyjazdu (ale ani to velmi nepomohlo). Urcite poznate.

Prílohy:

Komentár súboru: Takze kde to je?
PB070025_1.jpg
PB070025_1.jpg 224.37 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Busov
P1030002.JPG
P1030002.JPG 416.31 KiB thumb_up0thumb_down

PC280055_1.jpg
PC280055_1.jpg 368.89 KiB thumb_up1thumb_down

25.03.2009 - 06:33:08
00
No a nasiel som aj zopar fotiek z minulorocnej akcie o mineralnych pramenoch.
Najcennejsie nalezy su BV-17 Bogliarka - Vajcovka a BV-39 Hrabske - Prameň pri Gerlachovskom chotári pretoze boli Slovenskou agenturou zivotneho prostredia vyhlasene za uz neexistujuce. Ale predsa len existuju, aj ked pri hladani oba pramene dali riadne zabrat bogliarsky najdeny takmer po polhodine podvecer, ked sa uz pomaly zacinalo stievat (najdeny nosom nie ocami - tie vajcovky maju pri hladani vyhodu charakteristickej aromy siriacej sa do okolia), gerlachovsky najdeny az na druhy krat. :D

Prílohy:

Komentár súboru: BV-39 Hrabske - Prameň pri Gerlachovskom chotári
BV39_Hrabske.JPG
BV39_Hrabske.JPG 488.47 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: BV-17 Bogliarka - Vajcovka
BV17_Bogliarka.JPG
BV17_Bogliarka.JPG 858.68 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Minikin dňa 25.03.2009 - 06:52:28, celkovo upravené 1 krát.

25.03.2009 - 06:41:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up