- pridavam sa k nazoru kubad-a. rozdiel medzi tenkym slickom na 26-tkach a cestnym kolesom na MTB je citelny. najprv som jazdil 26x1-palcove slicky a potom som naplietol dozadu klasicke cestne koleso (zadnu mam aj klasicku celustovu cestnu brzdu, napasoval som ju do hrazdicky zadnej stavby) s 25-622 + 26-palcove predne a ten rozdiel je dost velky. chapem ze ortodoxnym ziletkarom to mozno kole oci ale pre niekoho je to mozno dobra alternativa...
20.02.2009 - 00:23:34
00
no v kazdom pripade planujem este jednu sadu kolies a uz som rozhodnuty, ze to budu tie zo ziletky a marecej teraz to uz mozes zmazat :) vyskusam, pojazdim, uvidim, ale stale si myslim, ze ten rozdiel bude poznat, ak nie tak sa sem vratim a dam za pravdu mattovi a girovi :lol: ale dufam, ze to sa nestane
20.02.2009 - 07:26:10
00
A k tej uvahe o bikeroch amateroch co nevedia jazdit a napriek tomu pojdu na MTB biku s cestnymi kolesami na cestny pretek a zapricinia tam pady a pod. - uz dlho som tu necital nic tak zamerane proti inej skupine cyklistov. Fakt dobry postoj. Sice neviem, kto by bol taky blbec aby to siel skusat, ale ak by aj siel, tak ano, len ziletkari vedia jazdit, my ostatni sme len looseri vyvolavajuci konflikty medzi cestnymi cyklistami. Pri takomto pristupe sa ani nedivim ak konflikt vznikne este pred startom...


Nechcem síce podporovať roztržku, ale keď si už zareagoval.

Toto je vyjadrenie človeka, ktorý sa ozaj "vyzná" a má "skúsenosť". Pozri, ak si neskúsil, tak predsa nemusíš hneď niekoho obhajovať. A to, že žiletkári vedia jazdiť a "vy" ostatní ako si sa sám označil nevedia, s tým plne súhlasím. Žiletkári VEDIA jazdiť v BALÍKU, čo je holt pre občasníkov problém. A to nie sú len chalani na mtbčkách so slickmi, ale aj plašani ktorý kúpia žiletku ako doplnkový tréningový stroj, sami na ňom najazdia bárs aj pár tisíc km, ale skúsenosti s jazdou v skupine sú nula. Mimochodom, častokrát vie byť ten slikár vyjazdenejší čo sa týka jazdy v skupine ako plašan, chcel som ale principiálne zrušiť zárodok niečoho čo by mi mohlo vadiť na cestnom preteku (ale ako píšem, môj odpor je namierený k oveľa širšej skupine ako píšeš ty). Dúfam, že sa ma zastane aspoň joko, ktorý už určite pár plašanov vyšvácal pumpou po chrbte.
No a keď sme pri tom prístupe, pre mňa je to podobné ako keď si to ty nakladáš v zjazde na maratóne a nejaký kapsičkár si to tlačí stredom a nie a nie sa uhnúť. Verím že keď potom vypľúvaš lístie z huby čo si sa musel uhnúť niekam do chrastia, určite takýchto podporíš aj v ďalšej účasti na maratónoch.
20.02.2009 - 08:00:22
00
Ja to mám urobené takto. Komplet sada 28". Písal som to aj v téme, tuším, o plášťoch. Funguje to perfektne.
Fotka nič moc, z telefónu, robená za iným účelom, než ako sú technické detaily. Ale, ako píše Giro, do balíka by som s tým nešiel, hlavne preto, že by som to v tom balíku nevedel. Nadšenie je jedna vec, schopnosti druhá.

Prílohy:

Snímka000.jpg
Snímka000.jpg 427.19 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2009 - 08:58:35
00
neviem, co furt mate s tym balikom, zacal to len giro a vobec to s touto temou nesuvisi
20.02.2009 - 09:09:07
00
přidám ještě foto svých pokusů scalpel je na silničních 28" a Duratec na 26"
a s tím balíkem souhlas, s širokýma MTB řídítkama to ani nejde, ale ani ve snu by mě to nenapdlo.

Prílohy:

Duratec.jpg
Duratec.jpg 348.56 KiB thumb_up0thumb_down

Scalpel.jpg
Scalpel.jpg 312.23 KiB thumb_up0thumb_down

20.02.2009 - 09:16:42
00
no sa nam to tu zas strhlo k niecomu uplne inemu aky bol povodny plan, clovek tu riesi treningovu sadu kolies s ktorou si vybehne po praci prevetrat hlavu za mesto a uz sa tu riesia preteky a baliky :cry:
20.02.2009 - 09:46:35
00
Je to jednoduché, urob to čo ty považuješ za správne a na ostatných sa vykašli, vždy bude niekto za a niekto proti.....
20.02.2009 - 20:56:58
00
Tri...
20.02.2009 - 21:45:21
00
Dúfam, že sa ma zastane aspoň joko, ktorý už určite pár plašanov vyšvácal pumpou po chrbte.

Už dávno nikoho nie - som rád, že uvisím a nieto ešte naháňať papierov so Silcou v ruke. A možno v poslednej dobe aj menej zarobím a je mi ľúto bubáčikov za novú pumpu... Na druhej strane, pravdepodobne moje šediny vyvolávajú úctu a tak stačí napomenúť, zakričať.
20.02.2009 - 22:29:08
00
Roman ja som podal len svoj názor.Nerozumiem prečo by som mal kupovať cestné kolesá ked mám doma 4 páry horských a na každý jeden viem dať užovky 26.Ja som pisal že na nabehanie málo km na ceste mu je zbytočne kupovať nové kolesá stačia plášte.Ale ako piše root nech si spraví ako uzná za vhodné jeho paniaze.
20.02.2009 - 22:57:15
00
teda nechce sa mi citat vsetky prispevky, ale chcem reagovat.

to co skladate je absolutny nezmysel a HNUS.

Sam jazdim aj cestu aj MTB, ale viac doma sa citim na ceste. Teraz v zime ked som nemohol ist na ziletke von, jednoducho som som nahodil na mtb kolesa 1.6'' slick plaste a bolo. Hocico tensie tam dam, nebude mat hlavne pri objemovom treningu (na ktory predpokladam budu tie vase zlepence pouzivane) takmer ziaden prinos. Pochybujem ze tu niekto lieta objemovky priemermi 35kmh(urcite nie taky co jazdia mtb s cestnymi kolami:D) Rozdiel v priemerkach pri jarnych objemoch mam asi o 0.5 - 1kmh menej ako na cestaku a to pri 5-6 hodinovej jazde spravi max 6km rozdiel. Namiesto vymyslaciek si radsej pridajte do treningu tych 15 minut navyse o ktore vas uberu malicko hrubsie plaste.

Na cestu patri cestak, do hory MTB. Pride mi to ako keby som na cestak chcel natrepat horske kola, len preto aby som mohol vyuzit navyknuty posed z treningov....

A to s tymi nevyjazdenymi plasakmi ma giro pravdu pravducu. Sam mam zazitky za ktore by som nejakeho "*****" najradsej zkopol z jeho bajku.A viem ze ani ja napriek tomu ze na ceste stravim 90% treningov a balik som si neraz vyskusal, tak sa v nom stale neviem spravat. Proste clovek ak ma akukolvek techniku na MTB, pokial neodjazdi mrte v skupine, tak prve co v nej spravi je, ze ju ***** na zem:D
20.02.2009 - 23:04:12
00
Ma 24 hodinovke som mal užovky na MTB kolesách ...

rastik, rastik a co ten tvoj skaredy bike robi na stojane s tou krasnou Meridou? hehe
21.02.2009 - 12:11:39
00
no v kazdom pripade planujem este jednu sadu kolies a uz som rozhodnuty, ze to budu tie zo ziletky a marecej teraz to uz mozes zmazat :) vyskusam, pojazdim, uvidim

Uz si vyskusal, pojazdil, uvidel? :wink:
31.03.2009 - 22:54:36
00
Ja som tuto dilemu riešil taktiež pred par rokmi, na plašťoch 26x1.2 mi nevyhovovali prevody takmer stále som jazdil najťažší prevod a ničil kazetu za kazetou. A neustále prehadzovanie plášťov medzi mtb a slikmi dávalo zabrať hlavne keď boli plašte zablatené. Tak som si uplietol cestne kolesa a zvykol som si až tak, že som si s nimi trúfol aj na dolomitske cestne priesmyky. Je to ale skôr riešenie na pohodovú cykloturistiku, než na nejaké pretekanie. Riešenie sa mi zapáčilo, tak som si v zime poskladal na slovenské deravé cesty tento odolný turistický cesťák. Mne sa určite viac pozdáva možnosť prehodiť celé kolesá, meniť plášte je otrava.

Prílohy:

bike forum.JPG
bike forum.JPG 137.7 KiB thumb_up0thumb_down

bikeforum dolomity.JPG
bikeforum dolomity.JPG 129.1 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2009 - 19:45:32
00
keyboard_arrow_up