V mieste môjho bydliska si niekto pravdepodobne nainštaloval bezdrátovú sieť alebo nejaký iný vysielač, čo spôsobuje neskutočné problémy môjmu PC.
V praxi to vyzerá tak, že ak mám zapnutú Wi-Finu, počítač mi skolabuje už pri načítavaní Windows, ak ju mám vypnutú, všetko nabehne v pohode, ale pri prvom pokuse ju zapnúť a pripojiť sa na moju sieť, celý systém opäť spadne.
Podotýkam, že sa to deje len u nás v dome a jeho okolí, inde všetko funguje. Dokonca v predsieni, na jednom mieste, ktoré je asi dobre kryté, to tiež funguje. Mojou sieťou to nie je, mal som ju vypnutú a systém mi padal.
Poraďte mi prosím, čo s tým môžem robiť!
Ak by som aj našiel vysielač a jeho majiteľa, čo mám od neho žiadať?
Alebo ako nastaviť PC, aby mu to nevadilo?

Ďakujem
08.04.2009 - 17:15:33
00
To ze system padne pro zapnuti wifi, by som pripisal skor ovladacom, alebo niecomu co suvisi priamo s tvojou wifi kartou. Neviem ako by toto mohla sposobit ina siet. Skus preinstalovat ovladac wifiny, pripadne zmen kanal na routri. Hlavne tie ovladace.. :wink:
08.04.2009 - 17:59:41
00
Suhlasim s nazorom Bikenura. Kamos mal tiez podobny problem, nejaky notebook sa nezniesol s niektorym typom USB WIFI, pomohla az vymena jedneho z nich.
08.04.2009 - 18:02:42
00
Spravil som Recovery celého notebooku, všetko je nainštalované nanovo, aj ovladače. Na inom mieste mi všetko funguje tak ako má, pripájam sa cez Wi-Fi bez problémov, len doma mi nejde počítač ani naštartovať, pokiaľ je Wi-Fi (zabudovaná, nie USB) na prednom panely ON.
A písal som, že mojou domácou sieťou to nie je, pretože som ju mal vypnutú a aj tak mi to padalo.
Ale ďakujem za každú radu, lebo už som z toho na prášky :evil:
08.04.2009 - 19:11:25
00
skus zmeniť pristupové heslo to hlavné ****
potom zmeň aj všetky prístupové heslá a skús to znova...či sa ti tam niekto nenabúral...
v nastaveniach si skontroluj a nastav aby si sa pripájal iba na tvoju sieť....zabezpečenú
08.04.2009 - 19:24:37
00
Alebo PC presťahuj do toho miesta v predsieni kde to ide
08.04.2009 - 19:32:27
00
z celej miestnosti urob faradayovu klietku daj do nej aj wi-fi router a mas po starostiach ani mobilom ta nikto nebude otravovat...alebo sa pohraj s nastaveniami wifi, vypni vsetky automaticke nacitavania sieti v okoli aj to sa da...
09.04.2009 - 00:01:01
00
v mojej praxi som sa uz s podobnym problemom stretol, ked sa jedna kokretna wifi karta pripajala na konkretny access point. problem bol pravdaze ako v driveroch wifi karty (nemalo by k takemu stavu prist) tak aj v implementacii komunikacie toho ap (to sa pre istotu moc nedrzalo striktne standardov 802.11) :) proste, dnes si vyrobcovia robia, co chcu... riesenie, nove, alebo ine drivery na wifi, pripadne ina wifi karta...
10.04.2009 - 20:06:24
00
Skúsim nainštalovať iný driver. Kamarát mi poradil, že mám skúsiť nejaký od výrobcu notebooku, ak nejaký májú, a vyhodiť ten originál Intelácky, ktorý tam mám teraz.
11.04.2009 - 14:07:27
00
Potom povedz ako a ci to slape. Som zvedavy. :wink:
11.04.2009 - 18:32:59
00
keyboard_arrow_up