Ahojte bikeri!

Rád by som sa Vás opýtal, čo si myslíte o tomto biku - merida matts tfs trail 700d . Mne osobne sa tá cena zdá byť vysoká. Pozeral som cenu rámu na stránke Meridy a cena je do 5 tisíc. Ak by som si ho kúpil, rád by som na ňom pojazdil výlety a možno skúsil aj nejaký ten maratón. Máte s týmto bikom niekto skúsenosti?

Ďakujem za odpovede.

PS: nechcem, aby to vyzeralo nerozhodne, len si chcem kúpiť poriadny bike do 1000eur. Rozmýšľal som aj nad cube ltd race alebo trebárs aj specialized a lp by mohli byť.
14.04.2009 - 13:03:31
00
Cena je prastena. Je nehorazne vysoka. Ale nastastie u susedov madarov ju maju cca do 780€. O tyzden ju ideme s kamosom kupovat. Ked uz tak rovno dva. Nech je to fer a nezavidime si :D
Iba ak kamos vybavi cenu u Meridy co velmi nepocitam. Takz zostava vycestovat a ako zaznelo v Eurotrip - dakujme za vysoky konverzny kurz
15.04.2009 - 11:57:20
00
to marekzcke:
Ďiky za odpoveď. Tiež som rozmýšlal nad tým, že ho kúpim v Maďarsku. Mám to len na skok do Tatabánye, kde je najbližšia predajňa. Dúfam, že kurz vydrží, bo si bike chcem kúpiť v júni po štátniciach ako darček od seba pre seba :) Aké máš dojmy z tohto bicykla po kúpe?

to all: rád by som poznal dojmy a skúsenosti ostatných vlatníkov matts tfs trail 700vky.

Thanx!
20.04.2009 - 10:57:35
00
no este nepresiel tyzden :D ale uz je objednany. Vyjde to celkovo na cca 780€. Kurz mi zapocitala VUB u karty Start konto 297 =>platba kartou. Anglicky som sa dako dohovoril. A kedze je to vacsia polozka tak sice cenu nemoze dat nizsiu ako katalogovu koli dodavatelovi z Budapesta. Ale mozem si vybrat nejake drobnosti z obchodu. Takto ta cena klesne este nizsie.
Dost som bol zaskoceny ked po zlavach u BB dodavatela pre Slovensko je cena 700-D 950€. Za tych 150€ v cistom to stoji za tym vycestovat. O zazitkoch na ceste ani nehovorim :D Prvy krat v Madarsku
20.04.2009 - 12:35:09
00
Fajne teda! Ja po maďarsky viem, takže v jazyku problém nebude :wink: No rád by som vedel, či je bike vhodný aj na maratóny. Žiadne super-profi-čo-ja-viem-čo, ale ako hobby. S tou cenou máš pravdu. Určite sa viac oplatí ísť si ho kúpiť k susedom ako u nás. Z Komárna je Tatabánya myslím tak max 40km.
20.04.2009 - 13:34:58
00
Som sa bol popytat pred kupou v prejni Merida v Kosiciach. Predavac porovnaval trail 700-D a XC 700-D. Trail je to skor na maraton. Nic tazke. Ale ze brzdy to ma slusne, do kopca to nema taku stabilitu ale zato dole to ide paradne. Da sa snim vyhrat v terene. Vidlica ma aj odskok.
Mne teda podla opisu sedel Trail a kamosovi XC. Tak sme si aj take objednali. Pri mojej vyske 183cm mi doporucil 19" ram. Pri testovacej jazde som ho nemoho naplno vyskusat. Mal som blbe nohavice. Ale verim ze si nan hned zvyknem. Tych par poskokov kedy predavac trpol zvladal tichucko. Som narocny a pocitam ze urcite mu nieco vytkem. Neverim v dokonalost :D.
Teraz este premyslam ci sa tam da namontovat stojan a aku coolovu prilbu si zakupit.
PS: Celkom zaujimava je predna biela odrazka. Pojde hned prec
20.04.2009 - 17:05:05
00
Predná biela odrazka? To akože hor sa na cesty??? :lol:
Mňa akože trošku znepokojuje trochu moc krátka sedlovka. Trošku akoby dirt... Neviem, moc tomu nerozumiem, ale ja by som to nechcel na dirt-ové jazdenie. Mal by to byť môj prvý poriadny bike.
to marekzcke: na aké jazdenie ho budeš používať?
21.04.2009 - 16:33:01
00
Tak ja som na tom tak isto. Tiez moj prvy poriadny bike. Isto bude postacovat.
Vyuzitie viac teren ako rovna cesta. Okrem toho v meste sa nerad vozim a neda sa tam ani jazdit prilis rychlo. Takze davam bokom vsetky poznamky, ze su tam male a hrube kolesa a utaham sa pri tom ako prasa :D. Myslim ze kondicne som na tom dobre. Sedlo vacsinou ani nepouzivam. Trochu sa teraz obavam aby riaditka neboli prilis dozadu, lebo to tazisko bude fakt potom vzadsie co do kopca nemusi byt idealne.
Celkovo ma teda na MTB bavi jazdit. Niesom taky maniak co sa obhania vyrazmi a slangami downhill, dirt a pod.. Mne to nic nehovori :D. Zato si zjazdim vselico zaujimave. Neplanujem sa vsak rutit bezhlavo do neznama.
Snad som si az tak neprotirecil. Lebo mi to uz nedava celkom zmysel.
21.04.2009 - 17:20:11
00
...Takze davam bokom vsetky poznamky, ze su tam male a hrube kolesa...

:shock: mne nedáva zmysel táto veta... čo si tým chcel vyjadriť?
21.04.2009 - 18:31:30
00
No poznamky okolia. Ono vraj na mesto je dobry crosovy. Ale zas mesto nemam rad. Sice je to pravda ale mna sa netyka. :D to som tym myslel
21.04.2009 - 19:13:35
00
No ja som na tom tiež tak, že mesto moc nemusím, ale keď už v tom meste bývam, tak sa cez to mesto do tej prírody komárňanskej aspoň preveziem. Čo sa týka toho ťažiska, tak som si prečítal jednu recenziu na tento bike a tam stálo napísané, že chlapcovi sa občas pri strmejších stúpaniach akoby bike chcel stavať na zadné. Ja preferujem radšej xc jazdu. Preto som spomínal aj tie maratóny... Žiadne zjazdové klesania. Na to tu nemáme ani terén. Najbližšie je tuším pri Štúrove. Preto mám obavy, či je tento model pre mňa ten správny. :? Myslím, že by mohol byť... Aj keď jednoducho neviem, bo sa nevyznám. Páči sa mi a tá cena u susedov je priaznivá!
21.04.2009 - 21:30:43
00
Vsak hod link na recenziu kde to pisu. Sice neskoro ale aspon vyplnim cas. V stredu mi uz pride. Ale do soboty nan nemam cas :cry:
21.04.2009 - 22:26:17
00
Okay, tak tu je link.. http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain/product/matts-tfs-trail-700-d-33658. Je to v Angličtine. A vidla, ktorú tam popisujú má 120 mm pruženie, čiže to je jediný rozdiel. Sice to nie je ten link, ktorý si požadoval, bo ten je v Maďarčine a tomu by si asi moc nerozumel :roll: No neva. Ale pre upokojenie, nečítal som ešte recenziu, ktorá by sa niesla v zlom duchu alebo kde by tento bike nevychvalovali!!!
22.04.2009 - 00:00:09
00
Okay, tak tu je link.. http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain/product/matts-tfs-trail-700-d-33658. Je to v Angličtine. A vidla, ktorú tam popisujú má 120 mm pruženie, čiže to je jediný rozdiel. Sice to nie je ten link, ktorý si požadoval, bo ten je v Maďarčine a tomu by si asi moc nerozumel ....

A tak daj aj ten. Ja mam prekladac :D daco snad pojde prelozit
22.04.2009 - 07:55:07
00
Hľadal som to review, no v archíve sa mi ho nepodarilo nájsť. No nič... Je to v podstate jedno. Skúsiš, ohodnotíš najlepšie sám. Ja som ho ešte nemal možnosť ani len naživo pozrieť. Tipujem, že na obrázku nevyzerá ani zďaleka tak dobre ako naozaj!!! 8)
to marekzcke: Prišiel ti už bike?
24.04.2009 - 01:31:18
00
keyboard_arrow_up